Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1416165

03.03 - Boże Ciało

Centralne uroczystości Bożego Ciała rozpoczęły się o godz. 10.00 w naszej grębowskiej świątyni. Po Mszy Św., której przewodniczył ks. Proboszcz wyruszyła procesja do czterech ołtarzy, przygotowanych w tym przez mieszkańców Jamnicy, Zapolednika, Miętnego oraz pracowników GCK. Nad bezpieczeństwem uczestników procesji czuwali policjanci oraz strażacy z OSP Grębów. Oprócz licznie przybyłych wiernych szczególnie widoczne były reprezentacje różnych stanów z chorągwiami, feletronami oraz służba liturgiczna ołtarza, dziewczynki sypiące kwiaty i chłopcy obwieszczający dzwonkami, że Chrystus "zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się jego dzieciom powodzi". Przy ostatnim ołtarzu odczytano list ks. Biskupa z informacją o pomocy powodzianom oraz o jubileuszu 750-lecia męczeństwa dominikanów i mieszkańców Sandomierza.

Nasze Boże Ciało - galeria zdjęć...

06.06 - Udział w beatyfikacji ks. Popiełuszki

W niedzielę 6 czerwca w Warszawie odbyły się uroczystości beatyfikacyjne ks. Jerzego Popiełuszki, w których wraz z pielgrzymami z dekanatu Tarnobrzeg - Północ wzięli udział również przedstawiciele naszej parafii z ks. Krystianem.  

Galeria zdjęć...

Homilia z Mszy Św. beatyfikacyjnej...

Portal o ks. Popiełuszce...

15.06 - Finał Eutrapelii

We wtorek 15 czerwca grupa młodzieży oazowej z naszej parafii wzięła udział w Finale Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej EUTRAPELIA 2010.  Festiwal, który w naszej diecezji zagościł po raz XIII odbywał się w tym roku pod hasłem: "Miłosierdzie Boga - miłosierdzie człowieka". Festiwal trwał od lutego br. Kapituła festiwalowa odwiedzała zgłoszone szkoły, by zapoznać się z przygotowanym przez uczniów programem. W tym roku po raz pierwszy oprócz przesłuchań w szkołach odbyły się również 4 półfinały (w miastach naszej diecezji), na których zaprezentowały się wybrane szkoły. Grupa z parafii w Grębowie była zaproszona w maju na Półfinał w Janowie Lubelskim, gdzie zebrała liczne pochwały i wyrazy uznania. Stalowowolski finał rozpoczął się uroczystą celebrą Mszy Św. w świątyni Opatrzności Bożej pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza, który w homilii wskazał jako główne zadanie Eutrapelii przekazywanie radości wiary w przestrzenie, które dziś próbuje się zlaicyzować. Sandomierski ordynariusz zachęcił również do zaangażowania wszystkich uczestników Festiwalu w pomoc powodzianom, których dramat nie skończył się wraz z opadnięciem wody. Drugą częścią spotkania był program artystyczny w Miejskim Domu Kultury, który w znacznej mierze przygotowały zespoły ludowe z Racławic. Na zakończenie ks. bp Edward Frankowski wraz z przedstawicielami Kuratorium z Kielc, Lublina i Rzeszowa wręczyli młodzieży nagrody, dyplomy i gratulacje.

Zobacz więcej...
Galeria zdjęć...22.06 - Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych

We wtorek 22 czerwca dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą wyruszyły na przekładaną z powodu powodzi tradycyjną pielgrzymkę. Celem nie były już krakowskie Łagiewniki, ale sanktuarium maryjne w Kałkowie oraz sanktuarium na Świętym Krzyżu. Dzieci wraz z rodzicami, opiekunami, s. Emmanuelą i ks. Krystianem dotarły do Kałkowa ok. 9.30. Po Mszy Św. w sanktuarium Pani Świętokrzyskiej nastąpiło zwiedzanie mini-ZOO, Golgoty i ogrodów. Po obiedzie i prezentacji "Golgoty Świętokrzyskiej" pielgrzymi udali się w kierunku Nowej Słupi, skąd traktem królewskim przeszli na Święty Krzyż. Po zwiedzaniu i modlitwie przy relikwiach Krzyża Świętego opuścili to święte miejsce i w dobrych humorach i z radością powrócili do swoich rodzinnych domów.  

23. 06 - Wycieczka oazowa

We środę 23 czerwca grębowska grupa oazowa wybrała się na wycieczkę do Krakowa i Tyńca. Wyjazd ten był nagrodą za trud przygotowania tegorocznego Misterium Męki Pańskiej. Po zwiedzeniu tynieckiego opactwa benedyktynów oraz Kopca Kościuszki młodzież z opiekunami nawiedziła królewską katedrę na Wawelu z kryptą, w której w kwietniu br. spoczęła para prezydencka. Po spacerze i wolnym czasie na krakowskim rynku ostatnim punktem wycieczki było Multikino. Wspaniała pogoda i dobra atmosfera sprawiły, że ten odkładany z racji powodzi wyjazd należał do bardzo udanych.  

Galeria zdjęć...24.06 - Błogosławieństwo nowych lektorów

Tegoroczną Szkołę Lektora w dekanacie Tarnobrzeg - Północ ukończyło 22 kandydatów z różnych parafii dekanatu - w tym 5 z par. Grębów. Na uroczyste błogosławieństwo nowych lektorów przybyło 14 przedstawicieli służby liturgicznej. Uroczystość, której przewodniczył ks. dziekan Stanisław Bar, proboszcz par. św. Barbary w Tarnobrzegu rozpoczęła się Mszą Św. w kościele św. Józefa w Wydrzy. Po homilii, w której ks.dziekan ukazał zaszczytne zadania lektora, nastąpił obrzęd przyjęcia nowych lektorów. Radosne świętowanie zakończyło się ogniskiem z udziałem wydrzańskiej oazy.   

Galeria zdjęć...Dzisiaj jest

środa,
21 października 2020

(295. dzień roku)

Święta

Środa, XXIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni