Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1419464

9.05 - I Komunia Święta

Niedziela 9 maja była radosnym dniem w naszej parafii: 29 uczniów i uczennic naszej szkoły oraz 10 drugoklasistów z Jamnicy po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w liturgii Mszy Świętej. Do pierwszej w życiu Komunii Św. dzieci przystąpiły na Mszy Św. o godz. 9.30 w kościele Matki Kościoła w Jamnicy oraz o godz. 11.00 w kościele parafialnym św. Wojciecha. Liturgii przewodniczył Ks. Proboszcz, który w kazaniu przypomniał, że źródłem prawdziwego pokoju jest sam Chrystus, który pragnie wciąż gościć w sercach czystych i dobrych oraz że troska o przyszłe pokolenie nie może ograniczać się jedynie do przygotowania dnia I Komunii, lecz powinna również trwać w każdym dniu. Na koniec dzieci dziękowały Panu Bogu, swoim rodzicom, siostrze Emmanueli Sakowicz oraz ks. Mateuszowi za przygotowanie do tej uroczystości oraz wszystkim gościom. 

15.05 - Turniej ministrantów

W sobotę 15 maja o godz. 9.30 na przyszkolnym boisku w Tarnobrzegu odbył się dekanalny turniej piłki nożnej dla ministrantów i lektorów z parafii dek. Tarnobrzeg -Północ, do którego przynależy również nasza parafia. I chociaż nie wszystkie parafie wystawiły reprezentantów, to jednak impreza była udana i dostarczyła wielu wrażeń i emocji. Drużyna z Grębowa zajęła III miejsce, otrzymała piłkę jako nagrodę.

19.05 - I miejsce Karoliny Żaczek w Konkursie Biblijnym

W środę 19 maja o godz. 9.oo w Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu odbył się dekanalny finał XIII Konkursu Wiedzy Biblijnej, w którym brali udział również uczniowie naszego Zespołu Szkół. 16 uczestników ze szkół leżących na terenie naszego dekanatu przez godzinę zmagało się z pisemnym testem sprawdzającym znajomość Ewangelii Św. Marka. Zdobywcą I miejsca została uczennica naszej Szkoły - Karolina Żaczek z kl. IIIb, która będzie reprezentować nasz dekanat na Finale Diecezjalnym w Sandomierzu. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!

18-22.05 - Zagrożenie powodziowe

Środa - 19. maja
Od wtorku 18 maja trwa walka z żywiołem w okolicach Łęgu na granicy Jamnicy i Grębowa. Strażacy i ochotnicy usiłują umocnić wały na tej zazwyczaj niewielkiej rzeczce. W środę ok. godz. 13.00 sytuacja wyglądała na opanowaną. Nieco gorzej sytuacja wygląda w Zapoledniku, gdzie woda wdarła się już do gospodarstw - zwłaszcza przy boisku przed mostem. Mieszkańcy i strażacy przez wiele godzin czuwają, kontrolując sytuację i umacniając najbardziej newralgiczne miejsca. Pozostaje tylko mieć nadzieję i modlić się o poprawę pogody i sytuacji...
Czwartek - 20. maja
Sytuacja w wioskach naszej parafii - bez większych zmian: cały czas strażacy i mieszkańcy Jamnicy pilnują wału na rzece Łęg. Choć mieszkańcy sąsiedniego Zabrnia liczą się z ewentualnością ewakuacji, to jednak wygląda na to, że woda od strony Furman i Sokolnik zatrzymała się, a w związku z tym możemy czuć się bezpieczni.
Piątek - 21. maja
Od godz. 15.40 do późnych godzin nocnych - dramatyczna walka o wał na Łęgu po obu stronach.
Sobota - 22. maja
Sytuacja opanowana, woda bardzo powoli opada.

Zobacz zdjęcia z terenu naszej parafii:
Zagrożenie powodziowe - cz.1 (Zapolednik, Jamnica)
Zagrożenie powodziowe - cz.2 (Zabrnie, Jamnica)

Bp Nitkiewicz apeluje o pomoc...
Caritas sandomierska z pomocą...
Caritas apeluje o pomoc...
Informacje o zbiórkach żywności w Stalowej Woli...
Wstrząsające zdjęcia z Trześni i Sokolnik...
Wstrząsające zdjęcia z ewakuacji...
Ewakuacja Sióstr Dominikanek z Wielowsi... 
Wielka woda...
Gorzyce i okolice pod wodą...
Gorzyce i okolice pod wodą - c.d...

21.05 - Półfinał Eutrapelii

W piątek 21 maja nasza grupa oazowa została zaproszona na półfinał Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej EUTRAPELIA 2010 do Janowa Lubelskiego. Festiwal odbywa się w tym roku pod hasłem: "Miłosierdzie Boga - miłosierdzie człowieka". Odbywa się on w naszej diecezji po raz XIII, choć w tym roku po raz pierwszy oprócz przesłuchań w szkołach i Finału w Stalowej Woli (planowanego na 25 maja) odbyły się również 4 półfinały (w miastach naszej diecezji), na których zaprezentowały się wybrane szkoły. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią o godz. 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Janowskiej, a część artystyczna w Liceum Ogólnokształcącym w Janowie Lub. W spotkaniu brał udział ks. bp Edward Frankowski, który złożył wyrazy uznania dla zdolnej młodzieży i podziękował z ukazanie za pomocą różnych form artystycznych dwóch przenikających się rzeczywistości: "miłosierdzia Boga i miłosierdzia człowieka", które nabrały szczególnego znaczenia w dramacie powodzi. Nasz udział w półfinale był dla nas wyróżnieniem, gdyż tylko 3 szkoły miały możliwość prezentacji swojego programu w tym dniu. Przygotowany przez naszą młodzież program: "Tryptyk o Miłosiernym Ojcu" został przyjęty z ogromnym uznaniem i obsypany licznymi pochwałami.

Galeria zdjęć...

23.05 - Majówka przy kapliczce

W niedzielę 23 maja o godz. 18.30 przy kapliczce na Wirach odbyło się wyjątkowe nabożeństwo majowe, na które przybyło wielu okolicznych mieszkańców - głównie członków i członkiń Róż Różańcowych. Inicjatorem tej modlitwy była p. Bogusława Szewc - dyrektor Państwowego Przedszkola w Grębowie i zelatorka jednej z Róż Różańcowych. 

Majówka przy kapliczce

Powrót

Dzisiaj jest

czwartek,
29 października 2020

(303. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni