Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1419491

13.03 - Grębowscy maturzyści na Jasnej Górze

W dniu 13 marca odbyła się doroczna pielgrzyma maturzystów diecezji sandomierskiej na Jasną Górę. Wśród pielgrzymów znalazła się grupa 28 uczniów przygotowujących się do Egzaminu Dojrzałości w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Grębowie wraz z opiekunami: ks. Mateuszem Woszczyną i paniami Barbarą Pławiak i Anną Dul. Uczestnicy pielgrzymki przeszli stacje Drogi krzyżowej na Wałach Jasnogórskich a następnie wzięli udział we Mszy świętej pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Sandomierskiej ks. bp. Krzysztofa Nitkiewicza. Po Eucharystii uczniowie dokonali zawierzenia wszystkich maturzystów diecezji sandomierskiej Maryi i otrzymali biskupie błogosławieństwo na dalsze lata życia. Na zakończenie młodzież uczestniczyła w spotkaniu z Leszkiem Dokowiczem, filmowcem i reżyserem, który dał ewangelizacyjne świadectwo swojego życia i powrotu do wiary.

 (ks. M.Woszczyna)


Zobacz więcej...21-24.03 - Rekolekcje Wielkopostne

Tegoroczne rekolekcje głosił o. Sylwester Cabała - redemptorysta z Tuchowa (diec. tarnowska). Tematem przewodnim o.rekolekcjonista uczynił hasło Roku Duszpasterskiego: "Bądźmy świadkami miłości".

Galeria zdjęć...

Program:

Niedziela 21 marca

7.30 – Msza Św. z nauką ogólną

9.30 JAMNICA - Msza Św. z nauką ogólną

9.30 NOWY GRĘBÓW – Msza Św. z nauką ogólną

11.00 – Msza Św. z nauką ogólną

16.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym + Msza Św.

 

Poniedziałek 22 marca

8.00 – Msza Św. z nauką dla młodzieży (zapraszamy uczniów ZSO w Grębowie)

10.00 – Msza Św. z nauką dla starszych i chorych

11.30 NOWY GRĘBÓW – Msza Św. z nauką ogólną

16.00 JAMNICA - Msza Św. z nauką ogólną

17.00 – Msza Św. z nauką ogólną,

Wtorek 23 marca

8.00 – Msza Św. z nauką dla młodzieży (zapraszamy uczniów ZSO w Grębowie)

10.00 – Msza Św. z nauką dla starszych i chorych

11.30 NOWY GRĘBÓW – Msza Św. z nauką ogólną

16.00 JAMNICA - Msza Św. z nauką ogólną

17.00 – Msza Św. z nauką ogólną, błogosławieństwo i zakończenie rekolekcji

 

Środa 24 marca (Dzień Spowiedzi-adoracja Najśw. Sakramentu)

8.30 – Msza Św.

9.00 – 12.00; 15.00 – 17.00 – Spowiedź

17.00 – Msza Św.

JAMNICA:

10.30-12.00; 15.00-16.30 – Spowiedź

NOWY GRĘBÓW

10.30-12.00; 15.00-16.00  – Spowiedź
21.03 - Zbiórka pieniędzy na tablicę pamiątkową

Przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na tablicę upamiętniającą posługę śp. Henryka Syrkiewicza. Komitet społeczny zebrał kwotę 5.735zł. Oto projekt tablicy:

+

D. O. M.

 

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II


--------------

 

foto


--------------

 

Henryk Syrkiewicz

(1930 - 2009)

ORGANISTA
Muzyką, śpiewem i dobrym słowem służył parafii 55 lat

 

 

 

Wdzięczni

Duszpasterze i Parafianie


 

Grębów 2010r.

26.03 - Droga Krzyżowa ścieżkami Grębowa

Niecodzienną oprawę miała Droga Krzyżowa w ostatni piątek Wielkiego Postu - wierni wraz z duszpasterzami podążali ulicami i ścieżkami Grębowa za potężnym, drewnianym krzyżem niesionym przez poszczególne grupy, wspólnoty i stany. Nabożeństwo rozpoczęło się tuż po Mszy Św. o godz. 16.00 i zgromadziło wielu wiernych zarówno z Grębowa, jak i wiosek należących do parafii (Jamnica, Zapolednik, Nowy Grębów). Rozważania autorstwa znanego warszawskiego kaznodziei, wykładowcy i duszpasterza parlamentarzystów - ks. Piotra Pawlukiewicza odczytywane były przy poszczególnych stacjach przez rodziców dzieci z Ochronki oraz dzieci komunijnych, pracowników przedszkola, nauczycieli, maturzystów, ministrantów, oazowiczów, radnych, sołtysów, urzędników gminnych, siostry zakonne, kapłanów, przedstawicieli wiosek przynależących do parafii. Całość prowadził ks. Proboszcz Tomasz Kołodziej, oprawę muzyczną przygotował zespół "Grębowianki" z p. Piotrem Jajko i ks. Mateuszem Woszczyną, natomiast nad bezpieczeństwem i przekazywaniem krzyża kolejnym grupom czuwali Strażacy z OSP Grębów. Atmosfera tego wyjątkowego nabożeństwa oraz przemawiające do każdego rozważania z pewnością pomogły wszystkim uczestnikom głębiej wejść w tajemnicę męki Jezusa, a przy tym charakter Drogi Krzyżowej ulicami stał się z pewnością wyraźnym świadectwem wiary dla innych.    

Tekst rozważań (ks. P.Pawlukiewicz)
Galeria zdjęć...
Zobacz o naszej Drodze na Stronie Diecezji Sandomierskiej...

28.03 - Niedziela Palmowa - Konkurs Palm Wielkanocnych

W Niedzielę Palmową odbył sie finał I Gminnego Konkursu na palmę wielkanocną . Uczestnicy konkursu na uroczystej sumie o godz.11.00 w kościele parafialnym w Grębowie poświęcili swoje dzieła, później złożyli je w Gminnym Centrum Kultury .Jury konkursu miało bardzo trudne zadanie, gdzyż wszystkie palmy były misternie wykonane i zachwycały oryginalnością.W kategorii palm dziecięcych i młodzieżowych przyznano I
miejsce  Natalii i Patrycji Partyka ze Zabrnia, wyróżniono 8 palm, pozostałe 50 palm zostało nagrodzone upominkami. W kategorii palm osób dorosłych nagrodzono palmę Pani Grażyny Wianeckiej z Grębowa. Przyznano grupowe nagrody za piękne palmy z: Publicznego Przedzszkola w Grębowie, Publicznego Przedszkola w Jamnicy , Szkoły Filialnej w Jamnicy i Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowczego w Nowym Grębowie. Nagrody specjalne ufundowano za palmy wykonane przez zespoły folklorystyczne z: Żupawy , Jamnicy , Zabrnia , Wydrzy i Grębowa. Palmy te budziły  powszechny zachwyt , ze względu na swą wielkość i artyzm wykonania. Konkurs bardzo podobał się wszystkim mieszkańcom - zatem na pewno będą kolejne edycje i już zapowiedziano bicie rekordu na najdłuższą palmę!
(Alicja Kubiak)


Galeria zdjęć 1 (fot. M. Żaczek)

Galeria zdjęć 2 (fot. A. Kędzia)

Galeria zdjęć 3 (fot. M. Mróz)28.03 - Misterium Męki Pańskiej

W Niedzielę Palmową młodzież oazowa przedstawiła MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ pt. "Sąd nad Jezusem". W sądowej scenerii przedstawiono kilka postaci, które w swoim życiu spotkały Jezusa: Piłata, uzdrowionego paralityka, faryzeusza, setnika, Kleofasa, Marię Magdalenę. W czasie przesłuchania wymienione osoby dzielą się swoją opinią o Mesjaszu, a oczom widza objawia się paleta różnorodnych postaw i reakcji na Jego osobę. Pomiędzy poszczególnymi zeznaniami świadków w procesie stajemy się uczestnikami ostatniej Drogi Jezusa przedstawianej w tle metodą „stop klatki”. Przedstawienie dostarczyło nie tylko wzruszeń i głębokich refleksji na temat męki i śmierci Jezusa, lecz miało również doprowadzić do postawienia sobie prostego, a przecież tak bardzo ważnego pytania: „Kim dla mnie jest Jezus? Co ja powiedziałbym o Nim, gdybym zajął miejsce świadka w Sądzie nad Jezusem?”

Misterium zaprezentowano w czasie I Gminnego Konkurs Palm Wielkanocnych, a cały wieczór uświetniła wokalistka Ewa Siembida z Ulanowa, uczennica V Liceum Ogólnokształcącego oraz Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, która wykonała kilka utworów o tematyce pasyjnej.  

Kolejne przedstawienie odbyło się w Wielką Środę (31 marca) o godz.18.00 w Domu Ludowym w Jamnicy - tym razem pieśni o krzyżu wykonały uczennice grębowskiego Gimnazjum: Izabela Szewc, Dagmara Szewc, Klaudia Gorczyca.

Wszystkim, którzy włożyli choćby najmniejszy wkład w przygotowanie przedstawienia składamy serdeczne: "Bóg zapłać!"

Zobacz o naszym Misterium na Stronie Diecezji...

Galeria zdjęć...


Dzisiaj jest

czwartek,
29 października 2020

(303. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni