Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1416183

10.01 - Kolęda u Sióstr

We wszystkich parafiach trwa wizyta kolędowa, w czasie której duszpasterze mają możliwość bliższego spotkania ze swoimi parafianami, poznania ich codziennych radości i trosk oraz wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku. Oczywiście na szlaku "Kolędy" nie mogło zabraknąć jak co roku klasztoru Sióstr Służebniczek.Wszyscy grębowscy duszpasterze mieli okazję spotkania ze wspólnotą Sióstr w niedzielę 10 stycznia. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą w klasztornej kaplicy, a zakończyło uroczystym obiadem w radosnej atmosferze. W czasie spotkania zrodziła się inicjatywa, by na parafialnej stronie publikować co tydzień przepisy S. Serwacji - kucharki w grębowskim domu zakonnym i Ochronce. Zachęcamy już dziś do korzystania z tych wspaniałych przepisów, które już wkrótce pojawią się na naszej stronie!!! 

Wizyta kolędowa u Sióstr

Powrót

16.01 - Zakończenie Kolędy 2009/2010

"Witam, Cię witam, Nasz Gościu Drogi!
Przyszedłeś odwiedzić nasze niskie progi.
Wielkie nam wesele sprawisz,
Nasz dom nam pobłogosławisz,
Będziemy weseli,
Jak w niebie Anieli!"

Takimi słowami przywitała ks. Proboszcza jedna z parafianek w czasie tegorocznej "Kolędy", która dobiegła końca w minionym tygodniu. Nawet jeśli nie w takich słowach, to jednak z otwartym sercem witaliście nas w tych dniach w Waszych domach.

Ministrancka przyśpiewka:
"Pochwalony Jezus Chrystus, a w Imieniu Jego
przyjmijcie dziś duszpasterza do domu Waszego!
Boga zawsze w sercu miejcie,
o Nim pamiętajcie;
On Wam za to zawsze, wszędzie
błogosławić będzie!"

Jako duszpasterze oceniamy tegoroczną wizytę duszpasterską bardzo pozytywnie, myśląc z wdzięcznością o serdeczności, życzliwości i gościnności naszych parafian. Za to wszystko serdeczne: "Bóg zapłać!"

Ufamy, że dzięki tym spotkaniom jesteśmy sobie bliżsi, bardziej czujemy radości, jak również problemy każdego z Was, a poprzez rozmowy z Wami przeprowadzone łatwiej będzie nam je wspólnie rozwiązywać.

Kolęda 2009/2010

Powrót

17.01 - Wyjazd na koncert kolęd

W niedzielę 17 stycznia 15-osobowa grupa oazowa z naszej parafii wybrała się na koncert kolęd w wykonaniu lubelskiego zespołu KEDAR. Koncert organizowany był przez młodzież z parafii Dwikozy. Półtoragodzinny koncert wypełniony był przepięknymi polskimi kolędami w nowoczesnych i bardzo oryginalnych aranżacjach. Dopełnieniem koncertu były świadectwa członków zespołu, który nie tylko wykonuje utwory, ale przede wszystkim się nimi modli. Wspólny śpiew i uwielbienie Słowa, które w Jezusie przybrało ludzkie ciało zakończyły ten wieczór kolędowania i modlitwy przy żłóbku. Ok. 20.00 powróciliśmy do swoich domów.

31.01 - Przegląd Kolęd i Pastorałek

W niedzielę 31 stycznia 2010 w Gminnym Centrum Kultury już po raz 16 odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. 55 uczestników ze wszystkich Szkół naszej Gminy zaprezentowało kolędy i pastorałki w ciekawych, często bardzo oryginalnych aranżacjach. Choć czas kolędowania zbliżał się ku końcowi, to niedzielne popołudnie oczarowało wszystkich bożonarodzeniowym nastrojem. W trakcie przeglądu zaprezentowały się również dwie grupy taneczne uczęszczające na zajęcia do GCK prowadzone przez Agnieszkę Guzik. Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i śliczne maskotki. Choć sala widowiskowa GCK wypełniona była po brzegi, dla nikogo nie zabrakło ciepłej herbatki oraz pysznych pierniczków pieczonych przez pracownice GCK.

(tekst: Agnieszka Kędzia)
Galeria zdjęć...

31.01 - Spotkanie Zelatorów i Zelatorek Róż Różańcowych

W niedzielę o 15.00 na plebanii zebrali się przełożeni Róż Różańcowych naszej parafii. Spotkanie, któremu przewodniczył ks. Proboszcz rozpoczęło się rozważaniem na temat różańca przygotowanym przez p. Bogusławę Szewc. Następnie odmówiono wspólnie tajemnicę chwalebną różańca. W czasie rozmowy podjęto następujące postanowienia:
- ustalono nową kolejność prowadzenia Różańca przed Sumą oraz adoracji popołudniowych w niedzielę;
- ustalono, że zmiana tajemnic odbywać się będzie po Sumie;
- ustalono, że członkowie róż spotykać się będą częściej na spotkaniu formacyjnym;
- ks. Proboszcz zwrócił uwagę, by w Pozdrowieniu Anielskim wymawiać: "Zdrowaś Maryjo";
- postanowiono prenumerować czasopismo "Różaniec";
Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa pieśnią "Różańcowa Pani nieba ziemi".

Spotkanie Zelatorów

Powrót

Dzisiaj jest

środa,
21 października 2020

(295. dzień roku)

Święta

Środa, XXIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni