1132048

10.01 - Kolęda u Sióstr

We wszystkich parafiach trwa wizyta kolędowa, w czasie której duszpasterze mają możliwość bliższego spotkania ze swoimi parafianami, poznania ich codziennych radości i trosk oraz wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku. Oczywiście na szlaku "Kolędy" nie mogło zabraknąć jak co roku klasztoru Sióstr Służebniczek.Wszyscy grębowscy duszpasterze mieli okazję spotkania ze wspólnotą Sióstr w niedzielę 10 stycznia. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą w klasztornej kaplicy, a zakończyło uroczystym obiadem w radosnej atmosferze. W czasie spotkania zrodziła się inicjatywa, by na parafialnej stronie publikować co tydzień przepisy S. Serwacji - kucharki w grębowskim domu zakonnym i Ochronce. Zachęcamy już dziś do korzystania z tych wspaniałych przepisów, które już wkrótce pojawią się na naszej stronie!!!

Wizyta kolędowa u Sióstr

16.01 - Zakończenie Kolędy 2009/2010

"Witam, Cię witam, Nasz Gościu Drogi!
Przyszedłeś odwiedzić nasze niskie progi.
Wielkie nam wesele sprawisz,
Nasz dom nam pobłogosławisz,
Będziemy weseli,
Jak w niebie Anieli!"

Takimi słowami przywitała ks. Proboszcza jedna z parafianek w czasie tegorocznej "Kolędy", która dobiegła końca w minionym tygodniu. Nawet jeśli nie w takich słowach, to jednak z otwartym sercem witaliście nas w tych dniach w Waszych domach.

Ministrancka przyśpiewka:
"Pochwalony Jezus Chrystus, a w Imieniu Jego
przyjmijcie dziś duszpasterza do domu Waszego!
Boga zawsze w sercu miejcie,
o Nim pamiętajcie;
On Wam za to zawsze, wszędzie
błogosławić będzie!"

Jako duszpasterze oceniamy tegoroczną wizytę duszpasterską bardzo pozytywnie, myśląc z wdzięcznością o serdeczności, życzliwości i gościnności naszych parafian. Za to wszystko serdeczne: "Bóg zapłać!"

Ufamy, że dzięki tym spotkaniom jesteśmy sobie bliżsi, bardziej czujemy radości, jak również problemy każdego z Was, a poprzez rozmowy z Wami przeprowadzone łatwiej będzie nam je wspólnie rozwiązywać.

Kolęda 2009/2010

17.01 - Wyjazd na koncert kolęd

W niedzielę 17 stycznia 15-osobowa grupa oazowa z naszej parafii wybrała się na koncert kolęd w wykonaniu lubelskiego zespołu KEDAR. Koncert organizowany był przez młodzież z parafii Dwikozy. Półtoragodzinny koncert wypełniony był przepięknymi polskimi kolędami w nowoczesnych i bardzo oryginalnych aranżacjach. Dopełnieniem koncertu były świadectwa członków zespołu, który nie tylko wykonuje utwory, ale przede wszystkim się nimi modli. Wspólny śpiew i uwielbienie Słowa, które w Jezusie przybrało ludzkie ciało zakończyły ten wieczór kolędowania i modlitwy przy żłóbku. Ok. 20.00 powróciliśmy do swoich domów.

31.01 - Przegląd Kolęd i Pastorałek

W niedzielę 31 stycznia 2010 w Gminnym Centrum Kultury już po raz 16 odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. 55 uczestników ze wszystkich Szkół naszej Gminy zaprezentowało kolędy i pastorałki w ciekawych, często bardzo oryginalnych aranżacjach. Choć czas kolędowania zbliżał się ku końcowi, to niedzielne popołudnie oczarowało wszystkich bożonarodzeniowym nastrojem. W trakcie przeglądu zaprezentowały się również dwie grupy taneczne uczęszczające na zajęcia do GCK prowadzone przez Agnieszkę Guzik. Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i śliczne maskotki. Choć sala widowiskowa GCK wypełniona była po brzegi, dla nikogo nie zabrakło ciepłej herbatki oraz pysznych pierniczków pieczonych przez pracownice GCK.

(tekst: Agnieszka Kędzia)
Galeria zdjęć...

31.01 - Spotkanie Zelatorów i Zelatorek Róż Różańcowych

W niedzielę o 15.00 na plebanii zebrali się przełożeni Róż Różańcowych naszej parafii. Spotkanie, któremu przewodniczył ks. Proboszcz rozpoczęło się rozważaniem na temat różańca przygotowanym przez p. Bogusławę Szewc. Następnie odmówiono wspólnie tajemnicę chwalebną różańca. W czasie rozmowy podjęto następujące postanowienia:
- ustalono nową kolejność prowadzenia Różańca przed Sumą oraz adoracji popołudniowych w niedzielę;
- ustalono, że zmiana tajemnic odbywać się będzie po Sumie;
- ustalono, że członkowie róż spotykać się będą częściej na spotkaniu formacyjnym;
- ks. Proboszcz zwrócił uwagę, by w Pozdrowieniu Anielskim wymawiać: "Zdrowaś Maryjo";
- postanowiono prenumerować czasopismo "Różaniec";
Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa pieśnią "Różańcowa Pani nieba ziemi".

Spotkanie Zelatorów

piątek,
22 czerwca 2018

Piątek, XI Tydzień zwykły