Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1416168

4.XII - Nowa Ambona

W piątek 4 grudnia stanęła w prezbiterium naszej świątyni odnowiona i zmodyfikowana ambona. Jej przeróbka dotyczyła nie tylko zmiany kształtu, ale również została przybliżona do wiernych. A wszystko po to, by Słowo Boże naprawdę docierało do naszych serc i nas przemieniało...

Ambonka

Powrót

11-15.XII - Pożegnanie śp. Henryka Syrkiewicza - organisty

W piątek 11 grudnia w godzinach porannych zmarł nagle w wieku lat 79 nasz długoletni organista - p. Henryk Syrkiewicz. Pracę w grębowskiej świątyni rozpoczął 1 maja 1954r. Do końca czynny zawodowo, zaangażowany, pełen dobroci i serdeczności. W ostatnich dniach nawiedzał wiernych z opłatkami - miał zakończyć w miniony poniedziałek - nie zdążył...
W niedzielę 13 grudnia o 16.30 został odprawiony różaniec w jego intencji.
Ceremonia pogrzebowa rozpoczęła się we wtorek 15 grudnia o godz. 9.00 w domu pogrzebowym, skąd wyruszył kondukt żałobny do parafialnej świątyni. Uroczystej Mszy Św. koncelebrowanej przez 12 kapłanów (grębowskich rodaków i księży pracujących niegdyś w parafii) przewodniczył były proboszcz - ks. kan. Stanisław Grygiel, natomiast homilię wygłosił jego następca ks. kan. Eugeniusz Baran. Kaznodzieja ukazał zasługi organisty, który przez ponad pół wieku służył Bogu, Kościołowi, ludziom i ziemi grębowskiej. Ze względu na jego oddanie, zaangażowanie, otwartość na ludzi, głęboką wiarę i serdeczność wobec każdego spotkanego człowieka można jego piękne życie streścić w słowach św. Pawła: "w dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem" (2Tm 4, 7). Ceremonię pogrzebową uświetniła Strażacka Orkiestra Dęta, Zespół Grębowianki oraz p. Lidia Jurek i Agnieszka Kędzia. 
Na koniec Eucharystii słowa pożegnania wygłosili: ks. kan. St. Grygiel, ks. kan. Tomasz Kołodziej (obecny proboszcz), ks. Edward Stępień (rodak z Grębowa), ks. kan. Zbigniew Solarz (proboszcz z Zabrnia), ks. Eugeniusz Różański (proboszcz z Wydrzy) oraz p. Jan Kwaśnik (były dyrektor szkoły w Sobowie), który w imieniu parafian podziękował panu organiście i wyliczył jego zasługi dla parafii na przestrzeni  prawie 56 lat posługiwania. Odczytane zostały również terminy Mszy Św., które zamówili wdzięczni parafianie. Wyrazem wdzięczności była nie tylko liczna obecność wiernych, wielość wieńców i kwiatów, ale również wyrażone pragnienie, by w kościele parafialnym umieścić w najbliższym czasie pamiątkową tablicę przypominającą o posłudze śp. Henryka.
Po zakończeniu ceremonii wszyscy wierni udali się na rynek, gdzie pożegnano trumnę z ciałem pana organisty. Rodzina i przedstawiciele parafii wyruszyli następnie do Stopnicy - rodzinnej miejscowości zmarłego, gdzie miała miejsce dalsza część pogrzebu.        
WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ MU DAĆ PANIE!13.XII - Odwiedziny Misjonarza z Ukrainy

Ks. Proboszcz z Misjonarzem

W niedzielę 13 grudnia gościliśmy o. Arkadiusza - oblata, który od 8 lat posługuje na terenie Ukrainy. W czasie każdej Eucharystii o. Misjonarz dzielił się doświadczeniem swojej pracy w Kościele na Wschodzie. W przejmujących przykładach ukazał, jak bardzo Ukraina potrzebuje Chrystusa, a każdy wspierający tamtejszy Kościół pomaga w tym, by Bóg - źródło błogosławieństwa zapanował na tej ziemi, gdzie często panoszy się zło. W swoim kazaniu o. Arkadiusz pięknie określił też Kościół przyrównując go do "starej matki, która choć czasem upomni i skarci, to jednak nie przestaje kochać i nie opuści w potrzebie".Aby Kościół i kapłani z Polski nie opuścili wiernych na Ukrainie potrzeba dużo modlitwy, jak również ofiarności, którą Grębowianie okazali w dzisiejszą niedzielę - także kupując film rozprowadzany przez naszego gościa na temat prześladowań Kościoła na Wchodzie. 

29.XI-24.XII - Nasze Roraty

Codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 Roratnią Mszę Św. o Matce Bożej rozpoczynała procesja, którą tworzyła nie tylko Liturgiczna Służba Ołtarza, ale również spora grupa dzieci z lampionami adwentowymi. W zaciemnionym kościele maszerowali z płonącymi lampionami w stronę ołtarza, a śpiewem: "Marana tha! - Przyjdź Panie Jezu!" dawali świadectwo swego przygotowania na Święta Bożego Narodzenia. W czasie kazania dzieci i ich rodzice poznają kolejne "Mega-pomysły Pana Jezusa" zaproponowane przez portal: www.laboratoriumwiary.pl W pierwszym tygodniu tematem rozważań była modlitwa, w drugim - Słowo Boże, natomiast w trzecim - Eucharystia.
Od poniedziałku 21 grudnia Roraty o godz. 7.00!

25-26.XII - Święta Bożego NarodzeniaJak przeżyliśmy Święta Bożego Narodzenia? Zobacz fotogalerię...

Dzisiaj jest

środa,
21 października 2020

(295. dzień roku)

Święta

Środa, XXIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni