1.XI - Modlitwa za zmarłych

Piątek - Miętne i kartki nieoznaczone
Sobota i Niedziela - za wszystkich zmarłych wypominanych

12.XI - Uroczystości w Krawcach

We czwartek 12 listopada w Krawcach (par. Wydrza) odbyła się uroczystość nadania Szkole Podstawowej imienia Kard. Stefana Wyszyńskiego. W uroczystej Mszy Św., której przewodniczył Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz  brał udział również nasz Ks. Proboszcz.

14.XI - Proboszcz Vice-dziekanem!

W sobotę 14 listopada w parafii Św. Barbary w Tarnobrzegu odbyły się wybory dziekana. Na kolejną kadencję ponownie został wybrany ks. Stanisław Bar - proboszcz Św. Barbary, natomiast jego zastępcą wybrany został nasz proboszcz - ks. Tomasz Kołodziej. Wynik wyborów oczekuje jeszcze zatwierdzenia przez Ks. Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza. Nowym władzom dekanatu Tarnobrzeg-Północ gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze dla dobra diecezji, dekanatu i wszystkich wiernych!

21.XI - Wycieczka oazowa

W sobotę 21 listopada 18 osobowa grupa oazowa z naszej parafii oraz z Wydrzy udała się do Gorzyc na XVI Przegląd Piosenki Religijnej. Występ 38 zgłoszonych do przeglądu zespołów dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i radości. Koncert przeplatany był zabawami i konkursami, w którym wzięły udział również dziewczyny z naszej grupy. Organizatorzy zadbali również o coś dla ciała - w przerwach można było posilić się dobrym bigosem oraz pysznymi ciastami domowego wyrobu. Szczególne podziękowania dla P. Wójt za wsparcie finansowe naszej wyprawy!

21.XI - Imieniny S. Jeremiaszy

W sobotę 21 listopada w święto Ofiarowania Pańskiego swoje imieniny obchodziła S. Jeremiasza Świeca - zakrystianka w grębowskim kościele. Solenizantce życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i zdrowia! Szczęść Boże!

21-28.XI - Tydzień Biblijny

Dzisiejszemu człowiekowi zalanemu powodzią słów o różnej wartości, potrzeba prawdy, zagubionemu - drogi, aby jego życie było owocne dla teraźniejszości i wieczności. Satysfakcjonującą odpowiedź na pytania o prawdę i drogę może nam dać sam Bóg poprzez karty Biblii. W długie jesienne wieczory bierzmy więc Pismo Święte do rąk i czytajmy je także w rodzinach, aby sprawa Królestwa Bożego stała się dla nas priorytetową.
Słowo Biskupa Sandomierskiego na Tydzień Biblijny

W naszej parafii w ramach Tygodnia Biblijnego:
- niedziela 22.XI godz. 16.30 - nabożeństwo biblijne
- codziennie w czasie Mszy Św. wieczornej - rozważanie po Ewangelii.
WEŹ DO RĘKI PISMO ŚWIĘTE KAŻDEGO DNIA!!!

29.XI - Niedziela powołaniowa

W I Niedzielę Adwentu dekanat Tarnobrzeg - Północ przeżywał niedzielę powołaniową -we wszystkich parafiach gościli przedstawiciele Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. W naszej parafii gościli: kleryk Konrad Wydro (IV rok studiów) oraz kleryk Piotr Grabowski (II rok studiów). Klerycy asystowali w czasie każdej Mszy Św. oraz odczytali słowo Ks. Rektora Jana Biedronia, natomiast po zakończeniu liturgii spotykali się z przedstawicielami Liturgicznej Służby Ołtarza i Wspólnoty Oazowej. Dzięki tym spotkaniom młodzież i dzieci naszej parafii miały dobrą okazję poznania seminaryjnych zwyczajów i tajników kleryckiej codzienności. Miejmy nadzieję, że to spotkanie i wspólna modlitwa zaowocują powołaniami kapłańskimi z naszej parafii!

wtorek,
24 października 2017