Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1416170

Dzień Dziecka w Grębowie 1.06.2016 r.

Najmłodsi parafianie mieli zapewnioną rozrywkę na stadionie LZS w Grębowie. Słoneczna pogoda od rana sprzyjała wspólnym zabawom i rozgrywkom sportowym. Dzieci chętnie przyszły w tym dniu do kościoła na modlitwę w swojej intencji i licznie uczestniczyły w procesji z racji oktawy Bożego Ciała. Starsze dzieci i młodzież mieli wieczorem ognisko na Górze Kopciowej. Chociaż zanosiło się na burzę i spotkanie było pod znakiem zapytania, to deszczu nie było. Wyszło słońce i wszystko się udało.

Oazowe ognisko w Jamnicy i grill dla ministrantów w Grębowie 2.06.2016 r.

Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała miały miejsce dwa spotkania, zoorganizowane przez księży opiekujących się grupami duszpasterskimi, działającymi przy parafii. Jedno odbyło się na stawach rybnych w Jamnicy, które przerwał ulewny deszcz. Drugie odbyło się pod wiatą garażową, zabezpieczającą przed kaprysami pogody. Pomimo pogodowych utrudnień spotkania się udały, zapisując się dobrze w pamięci uczestników. Były formą nagrody i wdzięczności dla młodych, którzy angażują się w życie wspólnoty parafialnej. Niech nigdy nie ustają w dobrym. Bogu niech będą dzięki.

Bartłomiej Wilk diakonem 3.06.2016 r.

Czterech alumnów WSD w Sandomierzu przyjęło święcenia diakonatu. Udzielił im je J.E. Biskup Senior Edward Frankowski w kościele w Ćmielowie. Wśród święconych jest nasz rodak z Jamnicy Bartłomiej Wilk. Księża i parafianie grębowscy życzą mu wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i wierności na drodze powołania kapłańskiego.

Wycieczka KSM-owiczów na Dolny Śląsk 3.06.2016 r.

Pięciodniowy wyjazd na początku czerwca był udziałem młodzieży z oddziału KSM z Grębowa. Grupa gimnazjalistów i licealistów postanowiła wziąść udział w tym wyjeździe, ponieważ większość nigdy przedtem nie była na Dolnym Śląsku, a jest tam pięknie o czym chcieli się osobiście przekonać. I udało się przy dobrej pogodzie wykorzystać czas na podziwianie krajobrazów Karpacza, by udać się do Czech, do Pragi a potem wrócić i pozwiedzać zabytki stolicy Dolnego Śląska czyli Wrocławia oraz atrakcje turystyczne Kotliny Jeleniogórskiej. Po kilkudniowej nieobecności powrócili do swoich rodzinnych stron zadowoleni, pełni wrażeń i wspomnień.

Wędrowanie z przewodnikiem po Karpaczu.

Zdjęcie przed katedrą Świętego Wita w Pradze.

Zwiedzanie praskiego Starego Miasta.

Spacer po terenie ogrodu botanicznego we Wrocławiu.

Pobyt na Ostrowiu Tumskim we Wrocławiu.

Wyjście z placu Biskupa Nankiera i przechadzka w kierunku Rynku.

Odpoczynek "pod Jatkami" we Wrocławiu.

Pobyt na wrocławskim Rynku.

Oglądanie Panoramy Racławickiej we wrocławskiej rotundzie.

Zatrzymanie się przy ruinach zamku Chojnik w Górach Karkonoskich.

Podziwianie pięknych widoków w Karkonoszach.

Modlitwa SKC przy krzyżu 5.06.2016 r.

W niedzielę o godzinie 15.00 przy starej drodze z Grębowa na Tarnobrzeg grupa gimnazjalistów ze Szkolnego Koła Caritas oraz wielu mieszkańców Grębowa zgromadzili się wraz z księdzem Adamem Kamińskim na Koronkę do Bożego Miłosierdzia przy krzyżu upamiętniającym tragiczny wypadek drogowy, w którym zginął młody człowiek. W tym roku przypadła 30 rocznica tego wydarzenia. Mimo upływu lat parafianie dbają o ten krzyż i pamiętają o zmarłym 23-latku. Choć nie pochodził z Grębowa to pozostał w pamięci ludzi, którzy byli świadkami jego śmierci.

Czerwcowy Dzień Młodych w Grębowie 7.06.2016 r.

We wtorkowe popołudnie młodzież z księdzem Adamem Kamińskim zebrała się w kościele na modlitewnym czuwaniu w intencji dobrego przeżycia lipcowych Światowych Dni Młodzieży. Wśród tej grupy byli młodzi reprezentanci z Grębowa, którzy pojadą za miesiąc do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem i młodzieżą z całego świata. Ksiądz podziękował szczególnie oddziałowi KSM z Grębowa za systematyczne, całoroczne spotkania modlitewne przed ŚDM, za zachęcanie swoich rówieśników do ewangelizacji oraz za piękne świadectwo zaangażowania się w życie parafialnej wspólnoty. Wspominano wiele inicjatyw, które promowały wyjazd na Światowe Dni Młodych do Krakowa, szczególnie Marsz ŚDM. Na koniec spotkania młodzi odmówili akt oddania Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Poświęcenie nowego krzyża w Grębowie 12.06.2016 r.

Dnia 12 czerwca 2016 roku, w niedzielę, w dniu, w którym przypada 17 rocznica przybycia do Sandomierza Świętego Jana Pawła II odbyło się o godzinie 18.00 uroczyste poświęcenie nowego, żeliwnego krzyża, który zastąpił wymieniony na początku czerwca drewniany, usytuowany przy drodze przed domem rodziny Kozłów w części Szlacheckiej Grębowa. Na tę uroczystość przybyło wielu parafian, nie tylko z części Szlacheckiej ale nawet z Kąta, Piaska, Niwy i Wirów. Krzyż poświęcił ksiądz Adam Kamiński. Krzyż pięknie wykonany jest dziełem Firmy: "Prymet" pana Pawła Janeczki z Wydrzy. Wszystkim ofiarodawcom i inicjatorom wymiany krzyża niech Chrystus Zmartwychwstały obficie wynagrodzi. Inicjatywa parafian wpisuje się w obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

Finał XIX Edycji FKCh Eutrapelia 14.06.2016 r.

We wtorek w świątyni Opatrzności Bożej w Stalowej Woli Mszą Świętą o godzinie 9.30 rozpoczęło się podsumowanie dziewiętnastej edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej Eutrapelia. Uczestniczyli w niej młodzi Grębowianie, którzy przygotowali prezentację w ramach Festiwalu pod hasłem: "Trwajmy mocni w wierze". Po liturgii młodzież kontynuowała spotkanie w Miejskim Domu Kultury, gdzie organizatorzy dokonali podsumowania dorobku artystycznego tegorocznej edycji. Wzięli w niej udział reprezentanci 44 szkół z Diecezji Sandomierskiej, w tym uczniowie z klasy I LO z Grębowa, którzy stanowią grupową większość w grębowskim oddziele KSM. Oni głównie pomagali w realizacji dzieła, jakim było ubiegłoroczne przedstawienie w auli widowiskowej Grębowskiego GCK, oglądane i pozytywnie ocenione przez uczniów i nauczycieli ZSO oraz przez zaproszoną Kapitułę Festiwalu.

Mszy Świętej przewodniczył J.E. Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Druga część spotkania odbyła się w Miejskim Domu Kultury.

Rozdanie pamiątkowych upominków.

Ognisko SKC 15.06.2016 r.

W środę 15 czerwca odbyło się spotkanie wszystkich członków grębowskiego Szkolnego Koła Caritas, które zorganizował ksiądz Adam opiekun koła. Miało ono miejsce w Jeziórku nad rzeką Żupawką. Trwało od godziny 16.00 do 20.00 i było połączone z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. W czasie spotkania ksiądz podsumował działalność koła, wspominał udane akcje charytatywne, chwalił uczniów za zaangażowanie i pracę nad charakterem. Jak sam zaznaczył :"Miłości trzeba się uczyć". Trudno było się rozstawać. Na koniec spotkania wszyscy udali się do murowanej kapliczki Matki Bożej Różańcowej na Zajezierzu i tam ksiądz udzielił błogosławieństwa na czas wakacji, żywiąc nadzieję, że SKC będzie dalej pomagać. 

Odpust w Nowym Grębowie 17.06.2016 r.

W liturgiczne wspomnienie Świętego Brata Alberta Chmielowskiego - patrona kaplicy w Nowym Grębowie wierni zgromadzili się na Mszę Świętą o godzinie 18.00. Głównym celebransem i kaznodzieją był ksiądz wikariusz z Klimontowa Piotr Kara, który namawiał do bycia dobrym jak chleb. Po Eucharystii i procesji z Najświętszym Sakramentem wierni ucałowali relikwię Świętego Brata Alberta i podzielili się bochenkiem chleba, który został podczas liturgii przyniesiony do ołtarza w procesji z darami. Ten wymowny i niespodziewany gest pewnie na długo pozostanie w pamięci uczestnikom uroczystości. Liturgię uświetnił zespół Kalina wraz z panem Piotrem Jajko - organistą. Zebranym w kaplicy dziękował ksiądz proboszcz Tomasz Kołodziej.

Koniec roku szkolnego i katechetycznego 24.06.2016 r.

Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w Grębowie i Jamnicy odbyła się o godzinie 8.00 natomiast w Nowym Grębowie o godzinie 8.15. Uczniom, dyrekcji, gronu nauczycielskiemu i pracownikom szkoły życzy się dobrego przeżycia wakacji. Pożegnano katechetkę Siostrę Fidelisę Kogut, która odchodzi z Grębowa na inną placówkę. Ksiądz proboszcz w kościele pięknie podsumował jej pracę, życząc apostolskiego zapału, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Dzisiaj jest

środa,
21 października 2020

(295. dzień roku)

Święta

Środa, XXIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni