Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1419478

Grębowskie dziękczynienie wieńczące Rok Życia Konsekrowanego 2.02.2016 r.

W tym roku w Święto Ofiarowania Pańskiego kończy się ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Życia Konsekrowanego. Podczas liturgii Mszy Świętej kapłani i wierni z Grębowa wyrazili wdzięczność posługującym w parafii Siostrom Służebniczkom Dębickim za inicjatywy jakie podejmowały w ciągu tego roku. Wspólnie zanoszono modlitwy do Boga za osoby konsekrowane, aby wiernie żyły radami ewangelicznymi. Polecano rodziców, aby ufnie zawierzali Bogu swoje dzieci i pomagali im właściwie rozeznać ich życiowe powołanie. Po południu siostry zakonne z Grębowa pojechały do Stalowej Woli - Rozwadowa, na uroczystości diecezjalne obchodów XX Dnia Życia Konsekrowanego. Tam w kościele klasztornym Ojców Kapucynów uczestniczyły  we Mszy Świętej pod przewodnictwem J. E. Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza.

Oazowa modlitwa w intencji trzeźwości 7.02.2016 r.

Grupa oazowa wraz ze swym opiekunem spotkała się w kościele parafialnym na modlitwę w Godzinie Miłosierdzia przy obrazie Chrystusa Miłosiernego i przy zapalonej świecy jubileuszowej, aby modlić się w intencji trzeźwości polskiego narodu. Właśnie rozpoczął się we wszystkich polskich parafiach 49 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: "Młodzi, nie dajcie się zniewolić!". Te słowa wypowiedział święty Jan Paweł II. Oazowicze z Grębowa postanowili zachęcać się wzajemnie oraz swoich rówieśników do daru abstynencji w ramach duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, aby zaświadczyć, że można żyć w swoim środowisku, będąc wolnym i kochającym Boga człowiekiem.

Wielkopostny czas łaski i nawrócenia dla wszystkich parafian w Grębowie.

Wezwanie do Bożego działania w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia w Grębowie.

Wielkopostna dekoracja w Nowym Grębowie.

Dekoracja Wielkopostna w Jamnicy.

Grębowski Dzień Chorych 11.02.2016 r.

We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes 11 lutego br. Kościół obchodzi XXIV Światowy Dzień Chorych. W związku z tym w kościele parafialnym księża udzielali sakramentu namaszczenia chorych wszystkim pragnącym ulgi na duchu i na ciele. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas tradycyjnie odwiedzili lekarzy i pielęgniarki Ośrodka Zdrowia w Grębowie a następnie udali się do parafian zamieszkałych w części Szlacheckiej Grębowa. W ich domach młodzież składała życzenia zdrowia i obdarowywała własnoręcznie wykonanymi okolicznościowymi laurkami i obrazkami z wizerunkiem Chrystusa Miłosiernego. Starsi i schorowani ludzie nie kryli wzruszenia i zadowolenia. Dziękowali za miłe odwiedziny, częstowali słodyczami. W Dniu Chorych grębowscy oazowicze polecali chorego kolegę z Sokoła.

Lutowy Dzień Młodych w Grębowie 12.02.2016 r.

Tradycyjnie raz w miesiącu młodzież głównie z grębowskiego oddziału KSM zebrała się przy przydrożnym krzyżu na modlitwę, aby w ten sposób wyrazić swoją postawę czuwania przed Światowymi Dniami Młodzieży, jakie odbędą się w lipcu tego roku w Krakowie. Okazją do modlitewnego spotkania było przypomnienie, że z tym piątkowym dniem rozpoczyna się w kościele pierwsze, wielkopostne nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Młodzież z KSM zachęcała w szkole swoich rówieśników do uczestnictwa w tym nabożeństwie. Sama też o godzinie 17.00 prowadziła wraz z księdzem asystentem to nabożeństwo, czytając rozważania o męce Pana Jezusa.

Wyjazd na turnus oazowy z Grębowa 12.02.2016 r.

W piątek 12 lutego grębowscy oazowicze pożegnali swoją koleżankę Marię Żaczek, która wyjechała na zimowy turnus Oazy Światłości do ośrodka oazowego w Rzepedzi. Tam będzie pogłębiać swoją formację religijną. Zgodnie z ewangelicznym zapisem słów Pana Jezusa: "Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."

Walentynki z grębowskim KSM 14.02.2016 r.

Druhny i druhowie oddziału KSM w Grębowie włączyli się do realizacji programu artystycznego o miłości w Dniu Świętego Walentego - Patrona Zakochanych, który można było obejrzeć w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w niedzielne popołudnie. Młodzież z KSM chętnie śpiewała z przesłaniem dla słuchającej widowni, że warto poświęcić życie dla miłości. Otrzymała za to gromkie brawa. Młodzi oglądali ciekawe występy zaproszonych gości ze Stalowej Woli i Tarnobrzega. Impreza się udała, zgodnie z pragnieniem organizatorów. Młodzież podziękowała panu Piotrowi Jajko za przygotowanie do występów wokalnych i dobranie wspaniałego repertuaru.

Wyjazd KSM na lodowisko 16.02.2016 r.

Okres ferii zimowych trzeba wykorzystać na dobry wypoczynek. W ramach tego grębowski oddział KSM pod opieką osób dorosłych i księdza asysenta Adama Kamińskiego zorganizował wyjazd do Dębicy na lodowisko. Znaleźli się bowiem chętni amatorzy zimowego sportu, którzy postanowili zrealizować swoje marzenia i zaproponowali KSM-owiczom zimową akcję, a ci wyrazili zgodę na jej realizację, czego potem nie żałowali. Czas spędzony w grupie służył wzajemnej integracji i podciągnięcia kondycji fizycznej. Pobyt w Dębicy oceniono jako udany i bezpieczny. W drodze powrotnej do Grębowa młodzież zatrzymała się na smaczny posiłek.

Odwiedziny SKC w Rudniku nad Sanem 17.02.2016 r.

W środowe przedpołudnie grupa wolontariuszy wyruszyła wraz z księdzem Adamem Kamińskim do Rudnika nad Sanem, aby odwiedzić tamtejszy ośrodek Caritas mieszczący się przy ulicy Rzeszowskiej. Młodzi wraz z księdzem zobaczyli sale terapii zajęciowej, rozmawiali z personelem ośrodka. Potem jeszcze młodzi przeszli na Rynek a stamtąd do kościoła parafialnego. Mimo wietrznej pogody wszyscy byli zadowoleni z wyprawy, która zajęła pół dnia. Wyjazd był formą podziękowania za zaangażowanie się Szkolnego Koła Caritas w ostatnie akcje charytatywne w parafii.

Szkolne rekolekcje wielkopostne 26-28.02.2016 r.

W piątkowe przedpołudnie Ojciec Redemptorysta Grzegorz Jaroszewski rozpoczął rekolekcje dla uczniów ZSO w Grębowie. Najpierw modlił się w intencji dzieci i młodzieży, aby one razem i wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami podejmowały duchowy trud codziennego, osobistego nawiązywania relacji z Panem Bogiem. Potem uczestnicy rekolekcji zagłębiali się w treści rozważań Drogi Krzyżowej. Następnie prowadzący zorganizował specjalne spotkanie młodych, wykorzystując środki audiowizualne dla przeprowadzenia katechezy o modlitwie i cechach dojrzałej wiary. Na koniec zachęcał do skorzystania z sobotniego czasu przedświątecznej spowiedzi parafialnej i uczestnictwa w programie rekolekcyjnym do niedzieli włącznie.

Najwytrwalsi uczestnicy szkolnych rekolekcji z Ojcem Rekolekcjonistą.

Wielkopostne rekolekcje parafialne 26-28.02.2016 r.

Tegoroczne rekolekcje dla wszystkich parafian prowadził O. Grzegorz Jaroszewski Redemptorysta z Tuchowa. W piątek wierni mieli możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej z nauką dla osób samotnych, chorych i cierpiących i przystąpienia do sakramentu chorych, jak również wysłuchać specjalnych rozważań podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej do południa i po południu a wieczorem, ci co nie mogli przyjść rano, mogli uczestniczyć w Eucharystii i skorzystać z nauki rekolekcyjnej. Sobota była dniem spowiedzi parafialnej od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00. W sobotę podczas wieczornej Mszy Świętej naukę rekolekcyjną skierowano do małżeństw i narzeczonych. Ostatni dzień rekolekcji miał porządek niedzielny. Do rekolekcjonisty dołączyli klerycy z Tuchowa: Dominik Strzychacz z Walawy koło Przemyśla z roku I oraz kleryk roku V Łukasz Baran z Nowego Sącza, którzy ubogacili liturgię śpiewem, modlili się wspólnie z wiernymi. Parafianie uczestniczący w nabożeństwie Gorzkich Żali wysłuchali poruszającego kazania pasyjnego o cierpieniu Chrystusa w bliźnich. O. Grzegorz mocno nawoływał do okazywania szacunku bliżnim, pojednania się w rodzinach, sąsiedztwie. Napiętnował ludzką zazdrość, zakłamanie, niesprawiedliwość, fałszywą pobożność. Wieczorna Eucharystia ze specjalnym błogosławieństwem zakończyła czas rekolekcyjnych ćwiczeń.

Dzisiaj jest

czwartek,
29 października 2020

(303. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni