Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1037486

Grębowskie dziękczynienie wieńczące Rok Życia Konsekrowanego 2.02.2016 r.

W tym roku w Święto Ofiarowania Pańskiego kończy się ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Życia Konsekrowanego. Podczas liturgii Mszy Świętej kapłani i wierni z Grębowa wyrazili wdzięczność posługującym w parafii Siostrom Służebniczkom Dębickim za inicjatywy jakie podejmowały w ciągu tego roku. Wspólnie zanoszono modlitwy do Boga za osoby konsekrowane, aby wiernie żyły radami ewangelicznymi. Polecano rodziców, aby ufnie zawierzali Bogu swoje dzieci i pomagali im właściwie rozeznać ich życiowe powołanie. Po południu siostry zakonne z Grębowa pojechały do Stalowej Woli - Rozwadowa, na uroczystości diecezjalne obchodów XX Dnia Życia Konsekrowanego. Tam w kościele klasztornym Ojców Kapucynów uczestniczyły  we Mszy Świętej pod przewodnictwem J. E. Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza.

Oazowa modlitwa w intencji trzeźwości 7.02.2016 r.

Grupa oazowa wraz ze swym opiekunem spotkała się w kościele parafialnym na modlitwę w Godzinie Miłosierdzia przy obrazie Chrystusa Miłosiernego i przy zapalonej świecy jubileuszowej, aby modlić się w intencji trzeźwości polskiego narodu. Właśnie rozpoczął się we wszystkich polskich parafiach 49 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: "Młodzi, nie dajcie się zniewolić!". Te słowa wypowiedział święty Jan Paweł II. Oazowicze z Grębowa postanowili zachęcać się wzajemnie oraz swoich rówieśników do daru abstynencji w ramach duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, aby zaświadczyć, że można żyć w swoim środowisku, będąc wolnym i kochającym Boga człowiekiem.

Wielkopostny czas łaski i nawrócenia dla wszystkich parafian w Grębowie.

Wezwanie do Bożego działania w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia w Grębowie.

Wielkopostna dekoracja w Nowym Grębowie.

Dekoracja Wielkopostna w Jamnicy.

Grębowski Dzień Chorych 11.02.2016 r.

We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes 11 lutego br. Kościół obchodzi XXIV Światowy Dzień Chorych. W związku z tym w kościele parafialnym księża udzielali sakramentu namaszczenia chorych wszystkim pragnącym ulgi na duchu i na ciele. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas tradycyjnie odwiedzili lekarzy i pielęgniarki Ośrodka Zdrowia w Grębowie a następnie udali się do parafian zamieszkałych w części Szlacheckiej Grębowa. W ich domach młodzież składała życzenia zdrowia i obdarowywała własnoręcznie wykonanymi okolicznościowymi laurkami i obrazkami z wizerunkiem Chrystusa Miłosiernego. Starsi i schorowani ludzie nie kryli wzruszenia i zadowolenia. Dziękowali za miłe odwiedziny, częstowali słodyczami. W Dniu Chorych grębowscy oazowicze polecali chorego kolegę z Sokoła.

Lutowy Dzień Młodych w Grębowie 12.02.2016 r.

Tradycyjnie raz w miesiącu młodzież głównie z grębowskiego oddziału KSM zebrała się przy przydrożnym krzyżu na modlitwę, aby w ten sposób wyrazić swoją postawę czuwania przed Światowymi Dniami Młodzieży, jakie odbędą się w lipcu tego roku w Krakowie. Okazją do modlitewnego spotkania było przypomnienie, że z tym piątkowym dniem rozpoczyna się w kościele pierwsze, wielkopostne nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Młodzież z KSM zachęcała w szkole swoich rówieśników do uczestnictwa w tym nabożeństwie. Sama też o godzinie 17.00 prowadziła wraz z księdzem asystentem to nabożeństwo, czytając rozważania o męce Pana Jezusa.

Wyjazd na turnus oazowy z Grębowa 12.02.2016 r.

W piątek 12 lutego grębowscy oazowicze pożegnali swoją koleżankę Marię Żaczek, która wyjechała na zimowy turnus Oazy Światłości do ośrodka oazowego w Rzepedzi. Tam będzie pogłębiać swoją formację religijną. Zgodnie z ewangelicznym zapisem słów Pana Jezusa: "Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."

Walentynki z grębowskim KSM 14.02.2016 r.

Druhny i druhowie oddziału KSM w Grębowie włączyli się do realizacji programu artystycznego o miłości w Dniu Świętego Walentego - Patrona Zakochanych, który można było obejrzeć w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w niedzielne popołudnie. Młodzież z KSM chętnie śpiewała z przesłaniem dla słuchającej widowni, że warto poświęcić życie dla miłości. Otrzymała za to gromkie brawa. Młodzi oglądali ciekawe występy zaproszonych gości ze Stalowej Woli i Tarnobrzega. Impreza się udała, zgodnie z pragnieniem organizatorów. Młodzież podziękowała panu Piotrowi Jajko za przygotowanie do występów wokalnych i dobranie wspaniałego repertuaru.

Wyjazd KSM na lodowisko 16.02.2016 r.

Okres ferii zimowych trzeba wykorzystać na dobry wypoczynek. W ramach tego grębowski oddział KSM pod opieką osób dorosłych i księdza asysenta Adama Kamińskiego zorganizował wyjazd do Dębicy na lodowisko. Znaleźli się bowiem chętni amatorzy zimowego sportu, którzy postanowili zrealizować swoje marzenia i zaproponowali KSM-owiczom zimową akcję, a ci wyrazili zgodę na jej realizację, czego potem nie żałowali. Czas spędzony w grupie służył wzajemnej integracji i podciągnięcia kondycji fizycznej. Pobyt w Dębicy oceniono jako udany i bezpieczny. W drodze powrotnej do Grębowa młodzież zatrzymała się na smaczny posiłek.

Odwiedziny SKC w Rudniku nad Sanem 17.02.2016 r.

W środowe przedpołudnie grupa wolontariuszy wyruszyła wraz z księdzem Adamem Kamińskim do Rudnika nad Sanem, aby odwiedzić tamtejszy ośrodek Caritas mieszczący się przy ulicy Rzeszowskiej. Młodzi wraz z księdzem zobaczyli sale terapii zajęciowej, rozmawiali z personelem ośrodka. Potem jeszcze młodzi przeszli na Rynek a stamtąd do kościoła parafialnego. Mimo wietrznej pogody wszyscy byli zadowoleni z wyprawy, która zajęła pół dnia. Wyjazd był formą podziękowania za zaangażowanie się Szkolnego Koła Caritas w ostatnie akcje charytatywne w parafii.

Szkolne rekolekcje wielkopostne 26-28.02.2016 r.

W piątkowe przedpołudnie Ojciec Redemptorysta Grzegorz Jaroszewski rozpoczął rekolekcje dla uczniów ZSO w Grębowie. Najpierw modlił się w intencji dzieci i młodzieży, aby one razem i wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami podejmowały duchowy trud codziennego, osobistego nawiązywania relacji z Panem Bogiem. Potem uczestnicy rekolekcji zagłębiali się w treści rozważań Drogi Krzyżowej. Następnie prowadzący zorganizował specjalne spotkanie młodych, wykorzystując środki audiowizualne dla przeprowadzenia katechezy o modlitwie i cechach dojrzałej wiary. Na koniec zachęcał do skorzystania z sobotniego czasu przedświątecznej spowiedzi parafialnej i uczestnictwa w programie rekolekcyjnym do niedzieli włącznie.

Najwytrwalsi uczestnicy szkolnych rekolekcji z Ojcem Rekolekcjonistą.

Wielkopostne rekolekcje parafialne 26-28.02.2016 r.

Tegoroczne rekolekcje dla wszystkich parafian prowadził O. Grzegorz Jaroszewski Redemptorysta z Tuchowa. W piątek wierni mieli możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej z nauką dla osób samotnych, chorych i cierpiących i przystąpienia do sakramentu chorych, jak również wysłuchać specjalnych rozważań podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej do południa i po południu a wieczorem, ci co nie mogli przyjść rano, mogli uczestniczyć w Eucharystii i skorzystać z nauki rekolekcyjnej. Sobota była dniem spowiedzi parafialnej od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00. W sobotę podczas wieczornej Mszy Świętej naukę rekolekcyjną skierowano do małżeństw i narzeczonych. Ostatni dzień rekolekcji miał porządek niedzielny. Do rekolekcjonisty dołączyli klerycy z Tuchowa: Dominik Strzychacz z Walawy koło Przemyśla z roku I oraz kleryk roku V Łukasz Baran z Nowego Sącza, którzy ubogacili liturgię śpiewem, modlili się wspólnie z wiernymi. Parafianie uczestniczący w nabożeństwie Gorzkich Żali wysłuchali poruszającego kazania pasyjnego o cierpieniu Chrystusa w bliźnich. O. Grzegorz mocno nawoływał do okazywania szacunku bliżnim, pojednania się w rodzinach, sąsiedztwie. Napiętnował ludzką zazdrość, zakłamanie, niesprawiedliwość, fałszywą pobożność. Wieczorna Eucharystia ze specjalnym błogosławieństwem zakończyła czas rekolekcyjnych ćwiczeń.

Dzisiaj jest

sobota,
24 lutego 2018

(55. dzień roku)

Święta

Sobota, I Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni