Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1419505

Jasełka w Zapoledniku 3.01.2016 r.

W niedzielę 3 stycznia w placówce w Zapoledniku odbyło się wyjątkowe przedstawienie jasełkowe, które wprowadziło widzów w magiczny czas świąteczny. Wykonawcami były dzieci. Do wspólnego kolędowania dołączył zespół Kalina. Piękna scenografia, muzyka i wspólne kolędowanie spowodowało, że przez ten czas czuliśmy się jak jedna wielka rodzina. W spotkaniu uczestniczył ksiądz proboszcz Tomasz Kołodziej, który pogratulował młodym aktorom inwencji twórczej.

Orszak Trzech Króli w Grębowie 6.01.2016 r.

Uroczystość Objawienia Pańskiego zwane w tradycji ludowej Świętem Trzech Króli ma w Grębowie wyjątkową oprawę. Najwięcej radości mają oczywiście najmłodsi parafianie, którzy w tym dniu udali się do kościoła ze swymi rodzicami na Mszę Świętą na godzinę 11.00 z koronami na głowie, by uczestniczyć w barwnym orszaku z Trzema Królami. Przyjechali wozem strażackim. W tym roku dostojni Królowie: Kacper - pan Marek Dec, Melchior - pan Janusz Weiss i Baltazar - pan Józef Hajdo złożyli Bożemu Dzieciątku swoje dary, wspólnie modlili się z wiernymi a po Mszy Świętej rozdawali słodkie "szczodraki". Było ich siedemset sztuk i wszystkie zostały zjedzone. W liturgii uczestniczyły dzieci z Kółka Misyjnego w strojach z różnych kontynentów świata. Modliły się ze wszystkimi za misjonarzy i misjonarki, brały udział w procesji z darami do ołtarza wraz ze swoją katechetką siostrą Fidelisą. W czasie liturgii zespół Grębowianki oraz Grębowskie Słowiki śpiewały z organistą - panem Piotrem Jajko przepiękne kolędy. Wszystkim parafianom w Nowym Roku niech Pan Bóg błogosławi.

.

Styczniowy Dzień Młodych w Grębowie 7.01.2016 r.

Pierwsze w nowym roku spotkanie młodych, którzy przygotowują się duchowo do Światowych Dni Młodzieży odbyło się przy krzyżu, którym opiekuje się rodzina Gurbielów z Kąta. Młodzi polecali w modlitwie siebie i swoich rówieśników.

Zbiórka przy kościele.

Spotkanie przy przydrożnym krzyżu.

Noworoczne spotkanie KSM w Grębowie 10.01.2016 r.

Ze względu na załamanie się pogody i złe warunki na drodze oraz interwencje rodziców reprezentacja KSM z Grębowa nie uczestniczyła w Diecezjalnym Spotkaniu Opłatkowym w Radomyślu nad Sanem, ale zorganizowała takie spotkanie w budynku Gminnego Centrum Kultury. Na to spotkanie przybyło grębowskie kierownictwo KSM z prezesem KSM Adrianem Weissem, który złożył wszystkim zebranym życzenia i nakreślił plany działalności oddziału na nowy rok. Potem zabrał głos obecny na spotkaniu ksiądz asystent Adam Kamiński, który odniósł się do pomysłów kierownictwa i udzielił zebranym błogosławieństwa. Na koniec Kinga Grudzień zaintonowała tradycyjne kolędy, po czym część rozeszła się do domów a inni pozostali i byli obecni na XXI Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Grębowie.

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek 10.01.2016 r.

W święto Chrztu Pańskiego, kończące w liturgii okres Bożego Narodzenia zorganizowano w Gminnym Centum Kultury po raz dwudziesty pierwszy Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Uwieńczył on kolędowy czas świąteczny występami grup i solistów z całej Gminy Grębów. Profesjonalne przygotowanie się do występu poszczególnych wykonawów kolęd zachwycał zgromadzoną publiczność. W grupie śpiewających znaleźli się grębowscy KSM - owicze, którzy wyśpiewali piękne utwory Bożonarodzeniowe. Ogółem w przeglądzie brało udział osiemdziesięciu wykonawców.

Kolęda w przedszkolu 13.01.2016 r.

Tradycyjnie co roku księża odwiedzili z wizytą duszpasterską najmłodszych parafian w przedszkolu. Wtedy dzieci wraz z opiekunkami zgromadziły się w największej sali, aby uczestniczyć w spotkaniu z niecodziennymi gośćmi. Wspólnie się pomodliły, zaśpiewały kolędy a na zakończenie otrzymały od nich pamiątkowe obrazki kolędowe oraz słodycze. Potem zatrzymali się jeszcze na rozmowę z pracowniami przedszkola i z panią dyrektor Bogusławą Szewc, której odchodząc podziękowali za zaproszenie.

Dni Seniora w parafii Grębów 16-17.01.2016 r.

Wspaniała atmosfera towarzyszyła organizowanym rok rocznie Dniom Seniora w Grębowie w sobotę 16 stycznia oraz w Jamnicy w niedzielę 17 stycznia nowego roku. Dobra zabawa, tańce i śpiew zespołów śpiewaczych i kapeli umilały czas parafianom spragnionym rozrywki i towarzystwa. Aby impreza się udała, pracowało nad tym wiele osób, którzy poświęcili swój czas i umiejętności i za to należy im się wielkie uznanie.

Dzień Babci i Dziadka w Grębowie 21-22.01.2016 r.

W dniu Babci i Dziadka nie zawodzą najmłodsi wnuczęta. Co roku w auli Gminnego Centrum Kultury odbywa się przedstawienie jasełkowe z udziałem grębowskich przedszkolaków, które oglądają wzruszeni seniorzy. Oprócz tego w Dniu Babci Szkolne Koło Caritas odwiedziło z okolicznościowymi laurkami babcie i dziadków ze Starego Palędzia. Młodzież przekonała się, że nie wiele potrzeba, aby zanieść komuś uśmiech i dobre słowo. Wystarczy chcieć pomyśleć o bliźnim w potrzebie.

Szkolne Koło Caritas dla grębowskich seniorów w dniu ich święta 21.01.2016 r.

Kolorowe, ręcznie wykonane przez siebie laurki zanieśli członkowie grębowskiego Szkolnego Koła Caritas do domów osób starszych i samotnych, zamieszkałych na Starym Palędziu. Młodzi spotkali się z życzliwym przyjęciem grębowskich seniorów, którzy odwzajemniali życzenia serdecznymi podziękowaniami i łakociami. Członkowie koła mogli przekonać się ile znaczy zwykły gest dobroci i ile przynosi szczęścia tym, którzy go przyjmują. To była prawdziwa lekcja niesienia miłosierdzia i radości.

Karnawałowa zabawa KSM w Grębowie 21.01.2016 r.

Wieczorem w auli Gminnego Centrum Kultury miała miejsce zabawa całego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Grębowie. Przy dobrej muzyce i przy jednym stole grupa integrowała się wraz ze swoim opiekunem księdzem asystentem Adamem Kamińskim, który dziękował młodzieży za ich wierną służbę dla Boga, Kościoła i ich małej Ojczyzny. Młodzi sami zadbali o muzykę i dobre meni. Oprócz tego druhny i druhowie pamiętali o złożeniu życzeń imieninowych dla Sekretarza KSM w Grębowie Agnieszki Kopeć, a także dla Agnieszki Janeczko, piastującej urząd przewodniczącej Komisji Rewizyjnej w grębowskim oddziale KSM. Obie solenizantki otrzymały prezenty od kierownictwa KSM w Grębowie. Oprócz przewidzianego czasu na tańce przygotowano wiele konkursów, które umilały czas spotkania. Było super!

Organizacja kuligu przez KSM Grębów w Jamnicy 24.01.2016 r.

Obfite opady śniegu do południa, bezwietrzna pogoda po południu oraz niedzielny dzień odpoczynku stanowiły idealne warunki do zorganizowania kuligu przez młodzież z KSM. Pomagali im w tym ich rodzice. Dzięki takiej współpracy wszystko odbyło się bezpiecznie. W zabawie uczestniczyło ponad 30 osób, a sama impeza odbyła się na terenie Jamnicy. Swoim zasięgiem obejmowała trasę od szkoły w stronę nowego osiedla aż do leśniczówki. Grębowskim KSM-owiczom należą się gratulacje za zmobilizowanie swoich rówieśników do aktywności na świeżym powietrzu.

Coroczne zebranie Koła Żywego Różańca w Grębowie 28.01.2016 r.

Spotkanie Koła Żywego Różańca rozpoczęło się w kościele parafialnym Mszą Świętą o godzinie 17.00. Po jej zakończeniu członkinie wraz z kapłanami przeszły do budynku Gminnego Centrum Kultury, gdzie odbyła się dalsza część spotkania. W czasie jego trwania prowadząca pani Bogusława Szewc poruszała wiele tematów związanych z Różańcem, zachęcała do udziału w tegorocznych pielgrzymkach oraz mówiła o wadze wychowania religijnego od przedszkola. Ustalono miejsca majówek. Między czasie obecny we wspólnocie ksiądz proboszcz zachęcał do śpiewania kolęd. Na zakończenie ksiądz wikariusz poprowadził modlitwę różańcową. Po odśpiewaniu maryjnej pieśni: "Dobranoc Maryjo" wszyscy rozeszli się do swoich domów.

Dzisiaj jest

czwartek,
29 października 2020

(303. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni