Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1419497

Pierwszy Grębowski Kalendarz Parafialny na 2016 rok.

Z inicjatywy księdza proboszcza Tomasza Kołodzieja zamówiono w drukarni kalendarz parafialny na 2016 rok. Dwustronicowy, kolorowy, na dużym formacie jest do nabycia w zakrystii. Kupując go wierni tym samym wspierają inicjatywę gromadzenia środków na pakiety Światowych Dni Młodzieży, by pomóc młodym reprezentantom parafii wyruszyć w nadchodzącym nowym roku na to wielkie spotkanie modlitewne. Niech wszystkim ofiarodawcom towarzyszy Boża Opatrzność.

Adwentowy czas oczekiwania na przyjście Pana w Parafii Grębów.

Adwentowa dekoracja w Nowym Grębowie.

Adwentowa dekoracja w Jamnicy.

Akcenty adwentowe w kościele parafialnym w Grębowie.

Plansza ze skarbami Świętego Jana Pawła II, zbieranymi przez dzieci podczas roratnich Mszy Świętych.

Grudniowy Dzień Młodych 4.12.2015 r.

Pierwszy piątek miesiąca grudnia był dniem modlitewnego spotkania młodych parafian, pragnących włączać się w duchowe przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. To kolejny krok naprzód, mający na celu uświadomienie młodym potrzebę integracji i odważnego świadczenia o Bogu, o swej przynależności do Kościoła we własnym środowisku.

Pochód Świętych Mikołajów w Grębowie 7.12.2015 r.

Już w piątek 4 grudnia, głównie na terenie szkoły uczniowie angażowali się w akcję : "I ty możesz zostać Świętym Mikołajem". Co roku organizatorami tej akcji jest Szkolne Koło Caritas. Nie mniej w tym roku w mikołajkową akcję dołączyli prawie wszyscy uczniowie grębowskiej szkoły, którzy dali się namówić na wspólny marsz Świętych Mikołajów w poniedziałkowe przedpołudnie 7 grudnia. To udane przedsięwzięcie pokazało jak w sercach młodych drzemie nie tylko pragnienie dostawania prezentów, ale również ochota pomocy dostarczania prezentów tym, którzy na nie cierpliwie czekają. Chyba nigdy w Grębowie nie widziano tylu Świętych Mikołajów na raz. Kapitalna sprawa. Serdecznie zapraszamy z workami prezentów na coroczne zjazdy.

Szkolny konkurs na najładniejszą szopkę Bożonarodzeniową.

Na zdjęciu Wiktor Paterek z klasy I a Gimnazjum z nagrodzoną szopką.

Udział młodzieży w Eutrapeliach Grębów 7.12.2015 r.

Młodzież parafii Grębów przedstawiła w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury autorski program słowno-muzyczny pt: "Droga młodych do Boga" w ramach XIX Edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej Eutrapelia. W przedstawienie zaangażowało się 37 uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Grębowie pod opieką księdza Adama Kamińskiego. Główną postacią na scenie był młody człowiek, poszukujący sensu życia, zmagający się z pokusami wspólczesnego świata. Ostatecznie swój życiowy cel odnalazł w przyjaźni z Jezusem Chrystusem. Ciężar swej roli podjął Adrian Drelich. Grał dojrzale, wczuwając się w role, za co dostał zasłużone pochwały od festiwalowego jury i od swoich rówieśników. Pozostali aktorzy też dawali z siebie wszystko.

Spotkanie z flirtującymi nastolatkami.

Stanowcza odmowa przyjęcia od dilera narkotyku.

Wejście na drogę Chrystusa.

Droga na Golgotę.

Wpatrywanie się w krzyż - znak ofiarnej miłości Boga do każdego człowieka.

Radosne spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem.

Występ Karoliny Białej na zakończenie przedstawienia.

Wspólne, cenne refleksje po spektaklu.

Inauguracja Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia w Kościele 8.12.2015 r.

Papież Franciszek zainaugurował w Kościele Rok Miłosierdzia w przypadającą tego dnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i zarazem w 50 rocznicę zakończenia Soboru Watykańskiego II. Tego dnia mija 1000 dni pontyfikatu papieża Franciszka. W Grębowie swoją uroczystość przeżywały Siostry Służebniczki NMP Niepokalanej a także wierni, którzy licznie zgromadzili się na  wieczornej liturgii Mszy Świętej.

Przekuwanie słów w czyny miłosiernej miłości w Grębowie.

W kościele parafialnym w Grębowie błyskawicznie zapełnia się kosz na dary ludzkich serc do Świątecznej Paczki dla rodzin w potrzebie. Podobnie dzieje się w sklepach spożywczych na terenie parafii, gdzie akcję charytatywną koordynuje Młodzieżowa Rada Gminy Grębów. Również w przedszkolu i na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grębowie dzieje się wiele dobrego. Do ofiarności zachęcają dzieci i uczniów katecheci, nauczyciele i wychowawcy oraz członkowie Szkolnego Koła Caritas. Ta piękna akcja pomocy topi lodowate serca, zastanawia oportunistów i przynosi wiele duchowych korzyści i satysfakcji zaangażowanych w filantropię, że temu co zmaga się z trudami losu, komu się rzeczywiście należy wsparcie, pomogło się w konkretny sposób. Bogu niech będą dzięki. O nasza Królowo Pokoju i Matko Miłosierdzia, o Rozdawczyni Łask, błogosław dzieci swoje i zostań pośród nas.

Również modlitwa jest pięknym uczynkiem miłosierdzia.

Przedświąteczna akcja zbierania żywności w sklepach spożywczych dla rodzin w potrzebie.

Parafialna akcja niesienia przedświątecznej pomocy dla rodzin potrzebujących wsparcia to jedno z głównych wydarzeń Kwartalnych Dni Modlitw w intencji Rodzin, jakie odbywają się w trzecim tygodniu Adwentu, na terenie parafii. Oprócz tego, rodziny licznie biorące udział we Mszy Świętej Roratniej  modlą się wraz z kapłanami o liczne łaski i wytrwałość w wierze w adwentowym czasie oczekiwania na Pana.

Zbieranie żywności w Delikatesach Centrum.

Kosze z darami w Delikatesach GS

Kosz z darami w sklepie Prim GS

Rodzinne świętowanie w GCK 16.12.2015 r.

W auli widowiskowej Gminnego Centrum Kultury po południu pojawili się ojcowie, matki wraz ze swymi dziećmi z przedszkola, aby przeżyć wspólne spotkanie przybliżające wydarzenia Bożonarodzeniowe w wykonaniu przedszkolaków. Program artystyczny przygotowały wraz z dziećmi panie przedszkolanki. Występujący włożyli wiele trudu, aby solidnie zaprezentować się na scenie, za co otrzymali gromkie brawa.  Potem była okazja do wspólnego poczęstunku i robienia pamiątkowych zdjęć.

Świąteczne życzenia dla wszystkich nauczycieli i rodziców od uczniów Szkoły Podstawowej. Zapolednik 21.12.2015 r.

Przepiękne przedstawienie jesełkowe uczniów klas trzecich szkoły podstawowej w Zapoledniku było tłem spotkania całej społeczności szkolnej z ich nauczycielami i ze swoimi rodzicami, na odświętnie przystrojonej sali gimnastycznej, gdzie wszyscy mogli złożyć sobie świąteczne życzenia a także przełamać się wigilijnym opłatkiem. Spotkanie odbyło się w ostatnim dniu nauki przed uroczystością Bożego Narodzenia.

Szlachetna akcja Szkolnego Koła Caritas 22.12.2015 r.

Po rozniesieniu paczek żywnościowych dla rodzin w potrzebie przyszedł czas na tradycyjne odwiedziny osób chorych i samotnych przez członków Szkolnego Koła Caritas w Grębowie. Młodzi z SKC wykonali świąteczne laurki z życzeniami i roznieśli je do domów na terenie Grądka, Palędzia i Niwy. Jak zwykle wolontariusze spotkali się z ciepłym przyjęciem i wdzięcznością osób obdarowanych Bożonarodzeniowymi życzeniami. Boże Dziecię błogosław wszystkim, którzy innym dobrze czynią.

Świąteczny opłatek w grębowskim KSM 22.12. 2015 r.

We wtorek 22 grudnia 2015 roku, w ostatnim dniu nauki w szkole młodzi zrzeszeni w KSM i w oazie zaangażowali się w przedstawienie jasełkowe, zaprezentowane w sali gimnastycznej. Dołączyli do nich inni uczniowie, którzy również chcieli wziąść udział w tym przedsięwzięciu. Taka spora grupa wystąpiła w ponad pół godzinnym programie słowno-muzycznym, przybliżając ewangeliczną  historię narodzin Pana Jezusa - oczekiwanego Mesjasza. Wykonali to ciekawie, angażując zespół muzyczny i solistów. Po programie artystycznym w klasach szkolnych odbyły się tradycyjne wigilijki, gdzie wszyscy uczniowie mogli podzielić się ze sobą i z nauczycielami świątecznym opłatkiem i wspólnie spożyć przygotowane wcześniej wigilijne potrawy.

Spotkanie opłatkowe SKC 22.12.2015 r.

W jednej z sal w budynku szkoły po zakończonych lekcjach odbyło się również spotkanie Szkolnego Koła Caritas, gdzie każdy z członków tego koła mógł złożyć drugiemu świąteczne życzenia, łamiąc się opłatkiem. Przewodniczący Jakub Kuchta pokazał zabranym zdobyty dyplom za udział w akcji "Świątecznej paczki", który potem został zawieszony na tablicy w holu szkoły. W spotkaniu brał udział opiekun koła - ksiądz Adam Kamiński, który podziękował zebranym za dotychczasową działalność.

Koncert kolęd i pastorałek przed Pasterką w Grębowie 24.12.2015 r.

O godzinie 23.20 w kościele parafialnym w Grębowie rozpoczął się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów: Grębowianki, Grębowskich Słowików a także zaproszonych solistów: Natalii Bednarczyk, Karoliny Białej oraz Klaudii Kopeć. Występujących przygotowywał pan Piotr Jajko - instruktor śpiewu przy Gminnym Centrum Kultury, który w czasie prezentacji zajmował się również nagłośnieniem i konferansjerką. Po Mszy Świętej słowa uznania do organizatorów koncertu skierował ksiądz proboszcz Kołodziej. Słuchacze nagrodzili śpiewających gromkimi brawami.

Tegoroczna szopka w kościele parafialnym w Grębowie.

Grębowskie Słowiki.

Natalia Bednarczyk.

Klaudia Kopeć.

Karolina Biała.

Zespół Grębowianki.

Świąteczny nastrój w kaplicy w Jamnicy 25.12.2015 r.

Betlejemska szopka w Nowym Grębowie 25.12.2015 .

Dzisiaj jest

czwartek,
29 października 2020

(303. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni