Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1416243

Rozpoczęcie nabożeństw różańcowych Grębów 1.10.2015 r.

Miesiąc październikowy skupia wiernych we wspólnym odmawianiu modlitwy na Różańcu. Nabożeństwa różańcowe rozpoczynają się po zakończonej Eucharystii i w parafii są prowadzone przez poszczególne Róźe Różańcowe i inne grupy duszpasterskie, zwłaszcza dziecięce i młodzieżowe. Zapraszamy do kościoła parafialnego w tygodniu na 17.00 a w niedzielę na 16.30. Matce Bożej polecamy obradujących Biskupów zgromadzonych w Rzymie na Synodzie o Rodzinie oraz intencje wiernych parafii Grębów. Królowo Różańca Świętego módl się za nami.

Wyjazd do Ożarowa na V Diecezjalny Zjazd Kół Żywego Różańca 3.10.2015 r.

W pierwszosobotni poranek 25-cio osobowa grupa parafian udała się w podróż do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Ożarowie na V Zjazd Kół Żywego Różańca. Uczestnicy wzięli udział w programie Zjazdu. Uczestniczyli we Mszy Świętej pod przewodnictwem Pasterza Diecezji J.E. Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza.

Leśny rajd rowerowy SKC ku czci Świętej Siostry Faustyny Apostołki Bożego Miłosierdzia 5.10.2015 r.

W poniedziałek uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas w niekonwencjonalny sposób uczcili Apostołkę Bożego Miłosierdzia w dniu jej liturgicznego wspomnienia. Wraz z opiekunem koła księdzem Adamem Kamińskim wyruszyli rowerami wykorzystując dobrą, jesienną pogodę wzdłuż starej drogi na Tarnobrzeg, przejeźdzając przez Sokół, Kąt i Piasek, kończąc rajd przy pomniku Świętego Jana Pawła II, propagatora kultu Bożego Miłosierdzia. Tam po odmówieniu modlitwy wszyscy rozjechali się do swoich domów, ale wieczorem spotkali się wspólnie w kościele na Eucharystii i Różańcu.

Październikowy Dzień Młodych 7.10.2015 r.

Dzień liturgicznego wspomnienia Matki Bożej Różańcowej przyniósł wiele radości młodzieży ze wspólnego spotkania modlitewnego przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Krakowie. Młodzi spotkali się przy krzyżu postawionym w części Szlacheckiej Grębowa. Tam pomodlili się wraz ze swym opiekunem a potem przeszli do pomnika Świętego Jana Pawła II inicjatora Światowych Dni Młodzieży, aby tam również poprosić o Jego wstawiennictwo.  

Wypad krajoznawczy KSM z Grębowa 10.10.2015 r.

Mimo porannego chłodu znaleźli się w Grębowie śmiałkowie, którzy zdecydowali się na pokonanie dwudziestokilometrowego oddcinka na rowerach, by w ten sposób być razem, cieszyć się urokami jesiennej pogody i rozmawiać o działalności formacyjnej oddziału. Trasa wiodła przez pola i las. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość odpoczynku na postojach, gdzie wykorzystywali czas na wspólne konwersacje na temat przygotowań w parafii na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży.

Konkurs Papieski.

Ogłoszony na początku miesiąca konkurs o Świętym Janie Pawle II wyłonił laureatów. Wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Nagrodę główną otrzymuje uczennica klasy III szkoły podstawowej Wiktoria Baran. Natomiast w gronie gimnazjalistów rozdzielono 1 miejsce dla Marysi Żaczek z klasy I c, 2 miejsce dla Julii Buławy z klasy III b i 3 miejsce dla Judyty Ciby z klasy III b. Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Wilk, Gabriela Kopała, Wiktoria Stelmach, Gabriela Tonderys, Weronika Rębisz, Magdalena Cygan, Ewelina Boryka, Patrycja Partyka, Martyna Drozd, Sara Stadnik, Kinga Kołacz, Paweł Flis, Jacek Wilk, Wioletta Dąbek, Kamil Kuchta, Wiktoria Drozd, Weronika Fajt, Dawid Rutyna, Natalia Gronek, Jakub Koliński, Hubert Chudy, Szymon Kułaga, Krystian Chara, Weronika Gorczyca, Adrian Surma, Weronika Gil, Tomasz Sabat, Adam Barnaś i Kinga Idec. Prace konkursowe oceniali pani Małgorzata Janeczko, pan Jerzy Babraj, oraz Siostra katechetka Fidelisa, księża Dominik Bąk i Adam Kamiński. Patronat nad konkursem objął ksiądz probosz Tomasz Kołodziej. Nagrody zostaną rozdane 11 października w Dniu Papieskim po Mszy Świętej z godziny 11.00. Prace uczniów wyeksponowano w holu głównym szkoły.

Wyróżniająca się praca Marysi Żaczek.

Gazetka Julii Buławy o Świętym, który był oddany młodzieży.

Ciekawa praca Judyty Ciby.

Praca Weroniki Fajt.

Piękna ilustracja autorstwa Wiktorii Baran.

Święty Jan Paweł II w Niebie - rysunek Wiktorii Stelmach.

Gazetka o Świętym Janie Pawle II Gabrieli Kopały i Wiktorii Stelmach.

Dzień Papieski w Grębowie 11.10.2015 r.

W niedzielny Dzień Papieski księża przywoływali naukę Św. Jana Pawła II o rodzinie, w której ma być przekazywana i pielęgnowana wiara. Ministranci kwestowali przy kościele na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Miłym akcentem Dnia Papieskiego było rozdanie nagród i dyplomów uczestnikom Konkursu Papieskiego.

Nagroda główna dla dziewięcioletniej Wiktorii Baran.

I Miejsce dla Marysi Żaczek.

KSM-owe świętowanie 37 rocznicy wyboru Świętego Papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową 16.10.2015 r.

Po zajęciach szkolnych zachęceni słoneczną pogodą członkowie grębowskiego oddziału KSM zorganizowali się i całą grupą przeszli najpierw na miejsce modlitwy przy krzyżu przydrożnym na Kącie a potem przeszli przez Piasek na Wiry, aby tam zorganizować ognisko i porozmawiać o wielkim wydarzeniu jakim było ogłoszenie krakowskiego kardynała Karola Wojtyły papieżem dnia 16 października 1978 roku. Po godzinnym spotkaniu wszyscy rozeszli się do swoich domów ale umówili się na wieczorną Mszę Świętą i modlitwę różańcową przy pomniku Świętego Jana Pawła II. 

Modlitwa różańcowa przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Grębowie 16.10.2015 r.

Po Eucharystii wierni wyszli z kościoła i otoczyli półkolem pomnik Św. Jana Pawła II. Stojąc przy nim nowy grębowski ksiądz Dominik Bąk rozpoczął modlitwę różańcową. Poszczególne dziesiątki Różańca odmawiali ministanci, dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalna, oddział KSM oraz członkinie Bractwa Różańcowego. Śpiew animowała grupa oazowa, która wyśpiewała ulubioną pieśń papieża "Barkę" oraz inne pieśni do Matki Bożej Różańcowej. Wierni przynieśli ze sobą lampiony i w czasie odmawiania modlitwy trzymali je w swoich rękach. Dzięki światłu ognia z tych lampionów, kiedy zaczynało się robić ciemno, przy pomniku powstał wyjątkowy nastrój, podobny jak ongiś na placu Świętego Piotra w Watykanie 37 lat temu.

Tydzień Misyjny w Grębowie 18-24.10.2015 r.

Dobiega końca rok duszpasterski, który przeżywamy pod hasłem: " Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Swoistym jego zwieńczeniem stał się Tydzień Misyjny, który przypomniał nam, że każdy, kto przeżył prawdziwe nawrócenie i pragnie żyć według wskazań Ewangelii, chce również dzielić się swoją wiarą z innymi. Okazją ku temu był udział parafian w Eucharystii i nabożeństwie różańcowym, który miał im pomóc przeżyć ten "misyjny czas" i odkryć na nowo miejsce w misyjnym dziele Kościoła. Na zakończenie Tygodnia Misyjnego dzieci z Kółka Misyjnego wraz z Siostrą Fidelisą przygotowały modlitwę różańcową w różnych językach świata: angielskim, włoskim, niemieckim, białoruskim i hiszpańskim. Po nabożeństwie Siostra przygotowała jeszcze quiz misyjny dla dzieci. Nagrodą za poprawne odpowiedzi było otrzymanie poświęconego różańca. Uczestnicy konkursu dali się sfotografować na pamiątkę spotkania. Podziękowania dla Daniela Deca z Piaska za wykonanie zdjęcia.

Spotkanie oazowe 24.10.2015 r.

Ostatni dzień Tygodnia Misyjnego był okazją do zebrania się grębowskiej wspólnoty oazowej - uczniów liceum, na modlitwę adoracyjną w prezbiterium świątyni. Prowadził ją ksiądz Adam Kamiński. Słowo Boże czytali Dawid Baltyzar, Dawid Panek i Paweł Szpyt. Psalm i pieśni śpiewała Karolina Biała. Wspólna modlitwa oazowiczów była duchowym darem w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się za rok. Piętnaście osób z oazy wpisało się do Księgi Darów Duchowych Młodzieży Parafii Grębów. Jest ona wystawiona w kościele na stoliku przy ołtarzu Świętego Wojciecha, patrona parafii. W Księdze Darów Młodzieży zapisano już 126 stron. Treść tych wpisów zadziwia wrażliwością i wyczuciem młodych parafian.

Jesienna wycieczka KSM do Rytwian 26.10.2015 r.

Grupa KSM-owiczów z ks. Adamem Kamińskim pojechała na jednodniową wycieczkę do niezwykłego miejsca jakim jest Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach. Wyjątkowo słoneczna, jesienna pogoda towarzyszyła uczestnikom wyjazdu, którzy zachwycali się tym co zobaczyli w pustelni i tym co opowiadał przewodnik, oprowadzający po obiekcie. Po posiłku i zakupieniu pamiątek wycieczkowicze ruszyli w drogę powrotną.

Jesienne porządki KSM przy plebanii 27.10.2015 r.

Od dwóch lat KSM-owicze pomagają księżom uporać się z zeschniętymi liśćmi i przychodzą chętnie do ich grabienia. Słoneczna pogoda i zbliżający się odpust parafialny ku czci Świętego Apostoła Judy Tadeusza wywołały u młodych pozytywne emocje i chęć pomocy. Księża są wdzięczni za wszelkie gesty życzliwości szczególnie od młodzieży grębowskiej parafii, która zawsze pomaga swoim duszpasterzom.

Odpust ku czci Św. Judy Tadeusza 28.10.2015 r.

Na początku uroczystej sumy odpustowej procesyjnie do świątyni wniesiono relikwiarz Św. Jana Pawła II, który tam pozostanie. Przy ołtarzu zgromadzili się ksiądz proboszcz Tomasz Kołodziej, główny celebrans i kaznodzieja ksiądz Mieczysław Wolanin - proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie oraz ksiądz rodak Wiesław Stępień. Księża modlitwą objęli wszystkich wiernych parafii Grębów.  Po Eucharystii odbyła się tradycyjna procesja wokół kościoła. Po wejściu do świątyni wszyscy uczestnicy liturgii ucałowali relikwię Świętego Jana Pawła II. 

Modlitwa KSM przy relikwiach Krwi Świętego Jana Pawła II w Grębowie 29.10.2015 r.

Po uroczystościach odpustowych w kościele na swoje modlitewne spotkanie przybyła grupa KSM-owiczów, która odmówiła cząstkę Różańca świętego za młodzież parafii Grębów. Potem wyznaczeni uczniowie czytali Słowo Boże i modlitwę wiernych. Na koniec do młodych przemówił ich opiekun duchowy ks. Adam Kamiński, który udzielił zebranym kapłańskiego błogosławieństwa i podał do ucałowania relikwię z kroplą krwi Świętego Jana Pawła II. Święty papież jest patronem oddziału KSM w Grębowie.

Różaniec grębowskiej Oazy i KSM wieńczący nabożeństwa październikowe 31.10.2015 r.

Na ostatni dzień października prowadzenie nabożeństwa różańcowego rezerwuje młodzież z grup duszpasterskich. W tym miesiącu modlitwę prowadziły po kolei Róże Różańcowe. Aktywnością zadziwiały dzieci przedszkolne i uczniowie szkoły podstawowej. Swój dzień prowadzenia modlitwy mieli gimnazjaliści z poszczególnych roczników oraz licealiści. Gorące podziękowania dla wszystkich uczestników nabożeństwa różańcowego. Królowo Różańca Świętego oręduj za Twoimi dziećmi.

Dzisiaj jest

środa,
21 października 2020

(295. dzień roku)

Święta

Środa, XXIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni