Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1416205

Sierpniowa pielgrzymka na Jasną Górę.

We wtorek 4 sierpnia 2015 roku wyruszyła Stalowowolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Po raz 32 idą do Maryi. Długa droga, daleka, przed nimi trud i znój…

„Błogosławieni czystego serca”- pod takim hasłem wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku poszło 843 pielgrzymów, 10 więcej niż rok temu. Wszystko rozpoczęło się w bazylice mniejszej pw. MBKP w Stalowej Woli Mszą Świętą o godzinie 6:30. Celebrował ją i błogosławieństwo na drogę pielgrzymowania udzielił ks. bp. Edward Frankowski.

Na pamiątkę pątnicy wręczyli duchownemu pielgrzymkową chustę i plakietkę, a ten odprowadził ich pątniczym szlakiem Alejami Jana Pawła II.

Do klasztoru w Częstochowie dotrą 12 sierpnia o godzinie 9:30. Tam o 10:30 będzie sprawowana Msza Święta wszystkich grup z Diecezji Sandomierskiej. Ale zanim się to stanie przemierzą pieszo trasę około 270 km. Pielgrzymka przechodzi przez następujące miejscowości: Grębów, Tarnobrzeg, Sulisławice, Kurozwęki, Szydłów, Chmielnik, Kije, Jędrzejów, Goleniów, Szczekociny, Lelów, Janów, Olsztyn, Częstochowa- Jasna Góra.

Przewodnikiem grupy w której idą parafianie z Grębowa jest ks. Tomasz Cuber z parafii pw. św. Barbary w Tarnobrzegu. W grupie pielgrzymuje 114 osób, 5 kapłanów, 1 kleryk i 2 siostry zakonne. W tym roku pielgrzymuje 28 parafian, głównie osób młodych. 12 sierpnia o 2.00 w nocy wyruszył autokar z Grębowa do Częstochowy na powitanie pątników. W wyjeździe wzięło udział 54 parafian wraz z księdzem Adamem Kamińskim i siostrą Bertillą. Uczestniczyli oni w nabożeństwie poprzedzającym odsłonięcie obrazu Matki Bożej w Kaplicy Cudownego Obrazu o godzinie 6.00 rano. O godzinie 9.00 odprawili Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich a potem zeszli z nich, aby witać zdążających do Jasnogórskiego Klasztoru pątników. O godzinie 10.30 wzięli wspólnie razem udział we Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. O godzinie 13.00 wyruszyli od rodzinnego Grębowa. Zmęczeni upalną pogodą ale szczęśliwi dziękowali Matce Bożej za opiekę.  

Poczęstunek pielgrzymów w Grębowie 4.08.2015 r.

W tym roku przygotowali posiłki dla pielgrzymów parafianie z Jamnicy i Zapolednika. Zapobiegliwe gospodynie roznosiły ciastka i napoje. Częstowały wcześniej przygotowanymi kanapkami i białym żurem, który bardzo szybko został zjedzony. Podziękowania dla parafian, którzy składali się na produkty spożywcze i dla tych, którzy bezpośrednio zajęli się ich rozdawaniem w czasie postoju.

Oni szli w spiekocie dnia i w szarym pyle dróg...

W grupie Świętej Barbary szło 28 pielgrzymów parafii Grębów. Wśród nich Bartek Wilk z Jamnicy - kleryk V roku WSD w Sandomierzu.

Z sandomierskimi pątnikami pielgrzymował Konrad Bąk z Grębowa, który 7 lipca złożył egzamin wstępny do WSD w Sandomierzu.

Sierpniowe spotkanie dla młodzieży Grębów 10.08.2015 r.

Spotkanie przy krzyżu misyjnym.

Nowy krzyż przy kościele parafialnym Grębów 10.08.2015 r.

Na tle grębowskiego krajobrazu pojawił się nowy krzyż. Został on ustawiony przed głównym wejściem do kościoła parafialnego. Ufundowali go tegoroczni bierzmowani z parafii Grębów.

Nowy krzyż - od bierzmowanej młodzieży z Grębowa.

Refleksja przy Krzyżu Grunwaldzkim.

Grębowskie Święto Plonów 16.08.2015 r.

Dziękczynną Mszą Świętą w kościele parafialnym w Grębowie rozpoczęły się tegoroczne Dożynki z udziałem mieszkańców gminy Grębów i przyjezdnych gości. Po Mszy Świętej korowód dożynkowy udał się na stadion LZS, gdzie odbyła się prezentacja grup wieńcowych oraz część artystyczna. Nie zabrakło konkursów, smakołyków i dobrej zabawy.

Na progu kościoła witał zgromadzonych wiernych ksiądz proboszcz Tomasz Kołodziej w otoczeniu księży proboszczów parafii w Wydrzy, Zabrnia i Stalów.

Głównym celebransem Mszy Świętej za udane plony był ksiądz Eugeniusz Różański - proboszcz parafii Wydrza.

Kazanie dożynkowe wygłosił ksiądz Adam Kamiński - wikariusz grębowski.

Na zdjęciu starostowie dożynkowi Państwo Agnieszka Rak i Janusz Weiss.

Oaza z Grębowa na Dniu Wspólnoty Stalowa Wola 29.08.2015 r.

Grębowscy oazowicze dojeżdzali do Stalowej Woli, aby uczestniczyć w poszczególnych punktach programu Dnia Wspólnoty. Na Agapę i wieczorny Koncert Uwielbienia przybyli wraz z księdzem Adamem Kamińskim pozostali członkowie oazy. Spotkanie w Stalowej Woli było okazją do pożegnania się z Konradem Bąkiem, obecnym od początku Dnia Wspólnoty, który z oddaniem posługiwał jako animator w Grębowie. Teraz Konrad swoje kroki kieruje do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, gdzie za dwa dni wraz z innymi kandydatami zamieszka tam i będzie rozeznawał swoje powołanie do służby kapłańskiej. Maryjo miej go zawsze w opiece.

XXVIII Piesza Pielgrzymka z Grębowa do Radomyśla nad Sanem 30.08.2015 r.

Ponad 200-osobowa grupa parafian z Grębowa przybyła pieszo na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia do Radomyśla nad Sanem. Tam uczestniczyli we Mszy Świętej pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Edwarda Fankowskiego. Wierni zanosili swoje intencje Matce Bożej. W gronie pielgrzmów z Grębowa dominowali ludzie młodzi. Przez całą drogę siostry Ewelina i Karolina Białe z grupy muzycznej śpiewały znane pieśni pielgrzymkowe. Pan Stanisław Kawalerski prowadził modlitwę Godzinek ku czci Matki Bożej a modlitwę różańcową z rozważaniami poprowadziła pani Bogusława Szewc. Podziękowania należą się Alkowi Zdunowi, Damianowi Dumie i Mateuszowi Rutynie z Zabrnia za zapewnianie bezpieczeństwa na trasie pielgrzymki. Opiekunem duchowym był ks. Adam Kamiński.

Wejście pielgrzymów na plac przed sanktuarium w Radomyślu nad Sanem.

Gorące podziękowania dla grupy śpiewającej podczas tegorocznej pielgrzymki.

Dzisiaj jest

środa,
21 października 2020

(295. dzień roku)

Święta

Środa, XXIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni