Powitanie Lata 5.07.2015 r.

W niedzielę o godzinie 16.00 na placu przy Domu Ludowym w Jamnicy odbyła się impreza plenerowa pod tytułem: "Powitanie Lata". W programie przygotowanym przez Gminne Centrum Kultury i Placówkę Klubową w Jamnicy znalazły się następujące atrakcje: występy zespołów ludowych, prezentacje artystyczne, wybory "Perfekcyjnej Pani Domu", mecz piłki siatkowej, zawody "Dziewczyny kontra Chłopaki", konkursy i atrakcje dla dzieci a około godziny 20.00 dyskoteka pod gwiazdami.

Zespół Jamniczanki.

Zespół Grębowianki.

Młodzieżowy zespół muzyczny pod opieką pana Piotra Jajko.

Super kabaret pod tytułem: Rolnik szuka żony.

Wspaniała widownia.

Pamiątkowe zdjęcie z Perfekcyjną Panią Domu.

Było tanecznie ...

... i na sportowo.

Dni Grębowa 11-12.07.2015 r.

Jak co roku impreza pt: "Dni Grębowa" przyciągnęła mieszkańców z całej gminy. Liczne konkurencje, zabawy przygotowane przez Gminne Centrum Kultury w  Grębowie rozbudziło kreatywność parafian młodych i starszych, którzy w sobotę na forum grup z innych sołectw wypadali w opinii ogółu bardzo dobrze. Dużym zainteresowaniem cieszyły się niedzielne występy zespołów folklorystycznych oraz przygotowane przez nie do degustacji potrawy kulinarne. Podziękowania należą się zasłużonym zespołom: Grębowianki, Jamniczanki i Kalina z Zapolednika oraz młodzieży, która angażuje się w życie duszpasterskie i kulturalne grębowskiej parafii i która podczas występów prezentowała swoje umiejętności aktorskie i wokalne na scenie. Każde sołectwo otrzymało w tym roku tytuł: Roztańczone Stale, Kreatywne Poręby Furmańskie, Wesołe Krawce, Najsilniejsza Wydrza, Najsprawniejsza Jamnica, Modne Stale Siedliska, Oryginalny Zapolednik, Muzykalne Zabrnie, Barwny Grębów,  Przebojowa Żupawa. Idea "Dni Grębowa" odwołuje się do wspaniałych wartości ludzkich, bycia dla drugiego, otwarcia się i dzielenia się z innymi, tym co najlepsze.

Pamiątkowe zdjęcie zespołu z Grębowa z panem wójtem Kazimierzem Skórą i panem posłem Mirosławem Plutą.

Wspólnej zabawie na huśtawce-bujance dali się ponieść również dorośli.

Zmiany w Rynku 13.07.2015 r.

Bezpośrednio po Dniach Grębowa, w ciągu paru godzin, dokonano rozbiórki jedynego przedwojennego budynku jaki znajdował się w obrębie grębowskiego Rynku. Na jego miejscu w przyszłym roku planuje się budowę dużego parkingu, który jest bardzo potrzebny mieszkańcom i przyjezdnym. Parafianie liczą na to, że inwestycja się uda.

Wakacyjna formacja oazowa w lipcu 2015 r.

W tym roku z Grębowa na Oazę Nowej Drogi do ośrodka oazowego w Źepedzi wybrała się Marysia Żaczek (29.06 - 15.07) a do Sandomierza pojechał na trzeci stopień Oazy Nowego Życia Konrad Bąk (15.07-31.07). Oboje zdecydowali się na profesjonalną formację podczas oazowych turnusów rekolekcyjnych. Konrad również posługiwał od początku lipca w ośrodkach oazowych w Bieszczadach w Olchowej i w Skorodnem, pomagając prowadzącym turnus księżom, a także wykazując się w pracach służebnych dla uczestników oazowych rekolekcji. Dziękujemy oazowiczom!

Wakacyjna oaza w Rzepedzi.

Marysia Żaczek na turnusie oazowym w Rzepedzi.

Konrad Bąk z koleżankami na rekolekcjach oazowych w Sandomierzu.

Odliczanie czasu przed Światowymi Dniami Młodzieży po grębowsku 26.07.2015 r.

Za rok rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie z udziałem Ojca Świętego Franciszka. W związku z tym wydarzeniem młodzież parafii Grębów przygotowała czuwanie modlitewne z myślą o wszystkich wiernych bez względu na wiek. Młodzi prosili, aby przygotowania do Światowych Dni Młodzieży były dla każdego czasem odkrywania swojego miejsca we wspólnocie Kościoła, okazją do dzielenia się osobistym doświadczeniem wiary z innymi i do otwierania się na świadectwo życia dawane przez nich. Uczestnicy adoracji zawierzyli Kościół w Polsce, przygotowujący się do ŚDM w 2016 roku przy znaku krzyża i obrazu Matki Bożej. Modlitwą i śpiewem pieśni uwielbiali Chrystusa, który podnosi z upadków i nadaje sens życiu każdemu człowiekowi. Młodzi polecali swoich rówieśników, zwłaszcza tych, którzy pozostają daleko od Jezusa i Jego Kościoła. Modlili się za swoje rodziny i całą parafię.

Kwitnące juki.

Na prośbę parafian zamieszcza się zdjęcia przepięknych kwiatostanów juk, które w tym roku zakwitły przy plebanii, zachwycając przechodzących do kościoła parafialnego wiernych.

21 sierpnia 2017

Poniedziałek, XX Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św