Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1416235

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych 1.03.2015 r.

Dzień 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W związku z tym z inicjatywy grębowskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Modzieży w Zespole Szkół Ogólnokształcących powstała okolicznościowa wystawa poświęcona polskim patriotom, którzy walczyli z komunistycznym totalitaryzmem narzuconym Polsce po II Wojnie Światowej. Wielu parafian w tym dniu skrzykuje się wokół obchodów tego święta i organizują wyjazd do Tarnobrzega czy Stalowej Woli, aby uczestniczyć we Mszy Świętej i marszu pamięci. Zainteresowanie Wyklętymi pokazuje, że nadrabiamy zaległości z czasu, gdy przez lata bohaterowie byli bandytami. Wystawa w grębowskiej szkole, której celem jest edukowanie i popularyzacja ludzi z zasadami jest odpowiedzią dla młodych, którzy potrzebują autorytetów i odwołują się do nich. 

Modlitwa przy grobie ofiarnego kapłana 7.03.2015 r.

W sobotę przy dobrej pogodzie grupa parafian, dawni mieszkańcy wysiedlonej wsi Jeziórko wraz z księdzem Adamem Kamińskim udali się do Zarzecza koło Niska, aby nawiedzić grób księdza Antoniego Ślusarczyka, który był jedynym proboszczem parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jeziórku. Zmarł 7 marca 1992 roku. Data jego śmierci skłoniła organizatorów wyjazdu do nawiedzenia miejsca pochowania tego księdza w kolejną rocznicę jego zejścia z tego świata. Ci którzy pojechali do Zarzecza byli pierwszy raz na grobie kapłana. Od dawna planowali to uczynić lecz nie mieli takich możliwości. W końcu ich pragnienie się ziściło. Po odmówieniu modlitw za zmarłego wszyscy ruszyli w drogę powrotną do Grębowa.

Akcja KSM z okazji Dnia Kobiet 8.03.2015 r.

Dzień Kobiet jest świętem międzynarodowym i okazją do składania życzeń wszystkim paniom. KSM-owicze z Grębowa postanowili zmotywować chłopaków ze szkoły, aby złożyli życzenia swoim koleżankom. W przeddzień święta, w holu szkoły na ścianie umieszczono plansze, na których można było zostawiać wpisy z wyrazami sympatii do dziewczyn z okazji ich święta. Z obserwacji wynikało, że najwięcej życzeń otrzymały uczennice angażujące się w życie szkolnej społeczności, które ujmują swoją pilnością i pogodą ducha. Takie docenienie z pewnością sprawiło im radość. Oprócz życzeń wiele z nich otrzymało kwiat tulipana i słodkiego całusa. Akcja KSM-u cieszyła się w szkole dużym zainteresowaniem i została przyjęta z uznaniem przez społeczność szkolną i grono pedagogiczne. W tym roku Dzień Kobiet przypadł w niedzielę stąd również podczas liturgii Mszy Świętej zanoszono modlitwy w intencji wszystkich kobiet naszej parafii, życząc im zdrowia i radości na każdy dzień.

Chłopcy nie żałowali kieszonkowego na piękne kwiaty dla swych koleżanek.

Z okazji 8 Marca wyznania dla małych i większych kobietek.

Jeśli ktoś z chłopaków wstydził się wyznać swoje uczucia względem koleżanek mógł teraz przelać je na papier.

Dziewczynom w dniu ich święta pomysł chłopaków z KSM-u bardzo się podobał.

Sakrament bierzmowania w Grębowie 12.03.2015 r.

W kościele parafialnym w Grębowie podczas Mszy Świętej o godzinie 17.00 Ksiądz Biskup Edward Frankowski udzielił 130 kandydatom sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. W intencji młodzieży przyjmującej sakrament - uczniów klas drugich i trzecich Gimnazjum oraz uczniów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Nowego Grębowa modlili się koncelebransi: ksiądz dziekan Józef Rogowski, księża proboszczowie parafii Wydrza i Zabrnie. Duchowo z młodzieżą bierzmowaną i ich rodzinami łączył się chory ksiądz proboszcz Tomasz Kołodziej, o którym pamiętano w modlitwach. Ksiądz biskup w ciepłych słowach zwracał się do młodych prosząc, aby pozostali wierni Chrystusowi i Kościołowi, stawiając opór mętnym ideologiom, odrzucającym tradycyjne wartości. W procesji z darami młodzież przyniosła haftowany ornat z wizerunkiem Świętego Wojciecha - patrona parafii. Po Eucharystii bierzmowani odwdzięczyli się Księdzu Biskupowi  pięknymi podziękowaniami i kwiatami. Podziękowania złożono rodzicom bierzmowanych za posprzątanie oraz Siostrze Jeremiaszy i Panu Jerzemu Babrajowi za przystrojenie świątyni oraz Panu Piotrowi Jajko i scholi za piękną oprawę muzyczną.

Młodzi są nadzieją Kościoła i Narodu.

Droga Krzyżowa dzieci w intencji papieża Franciszka 13.03.2015 r.

Uczniowie klasy drugiej szkoły podstawowej prowadzili wraz z siostrą katechetką Fidelisą rozważania poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej podczas piątkowego nabożeństwa w kościele parafialnym w Grębowie. Ofiarowali swoją modlitwę między innymi w intencji Ojca Świętego Franciszka w przypadającą w tym dniu drugą rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową. Dzieci modliły się również o dobre owoce czasu Wielkiego Postu dla całej rodziny parafialnej.

Szkolny konkurs palm wielkanocnych 18.03.2015 r.

W szkole ogłoszono konkurs na najładniejszą palmę i wielkanocne ozdoby świąteczne. Inicjatorem był ksiądz Adam Kamiński, do którego zgłaszali się uczniowie pragnący wziąść udział w tej przedświątecznej akcji. Przy ocenianiu palm brano pod uwagę ich wielkość, pomysłowość związaną z użyciem materiałów oraz samodzielność wykonania.  Spośród 12 osób takich jak: Burek Emilia, Ciołek Gabriela, Dec Aleksandra, Drozd Sara, Dul Izabela, Fajt Weronika, Gugała Kinga, Kopeć Paulina, Mierzwa Weronika, Muciek Angelika, Myszka Patrycja i Rutyna Katarzyna jury konkursowe wytypowało I miejsce dla Emilii Burek, II miejsce dla Oli Dec a III miejsce zdobyła Sara Drozd. Oceniający prace ksiądz Adam, pan Jerzy Babraj i pani Elżbieta Idec nie mieli łatwego zadania. Wszystkie dzieła artystyczne były piękne, kolorowe i pomysłowo wykonane. Z tej racji każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę i należne gratulacje.

Weronika Fajt.

Paulina Kopeć i Sara Drozd.

Katarzyna Rutyna.

Gabriela Ciołek i Weronika Mierzwa.

Patrycja Myszka i Aleksandra Dec.

Emilia Burek i Izabela Dul.

Wielkoduszny gest Grębowian 19.03.2015 r.

W uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP i opiekuna Kościoła grębowski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Szkolne Koło Caritas wspólnymi siłami zorganizowało akcję zbierania żywności dla rodzin w potrzebie w ramach Świątecznej Paczki. Zbiórka odbyła się w holu sklepu Delikatesy - Centrum w Grębowie. Na apel młodzieży odpowiedziało wielu parafian, którzy okazali serce i gest, pomagając biednym. Dwa dni wcześniej młodzież chodziła od domu do domu informować mieszkańców o planowanej akcji. Ci, którzy odwiedzili sklep, aby zakupić i ofiarować jakiś produkt spożywczy do paczki na zbliżające się święta zrobili coś naprawdę wielkiego.

Wielkanocny gest Grębowian.

Wielkanocny Baranek - Akcja Caritas.

Szkolne rekolekcje wielkopostne 20-22.03.2015 r.

Ojciec Redemptorysta Karol Barnaś poprowadził szkolną Drogę Krzyżową w piątek o godzinie 8.30 a następnie wygłosił do uczniów naukę rekolekcyjną. Po modlitwie w kościele młodzi uczestnicy rekolekcji udali się wraz z opiekunami do podstawionych autobusów, którymi pojechali do Stalowej Woli do kina Ballada na projekcję filmu pt: "Bóg nie umarł". Jest to najgłośniejszy film religijny ostatnich lat. Kilka miesięcy temu był wielkim przebojem kinowym w USA. Od 6 marca można go oglądać w polskich kinach. Jest to opowieść o Joshu, który rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii, które prowadzi fanatyczny profesor ateista. Wykładowca na pierwszych swoich zajęciach kazał studentom napisać na kartce słynne zdanie Fryderyka Nietzschego: "Bóg umarł" i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią, mogą zrezygnować z zajęć lub udowodnić, że Nietzsche się mylił. Z całej grupy pierwszorocznych studentów wyzwanie podejmie tylko Josh. Dzięki niemu na uczelni rozgorzeje pasjonujący spór, który zelektryzuje całą uczelnianą społeczność i odmieni życie wielu osób. Tematyka filmu trafiona na czas rekolekcji poruszyła umysły i serca młodych parafian. Pozostali uczniowie ze szkoły podstawowej o godzinie 11.00 mieli swoje godzinne spotkanie w Zapoledniku. Dzień sobotni był dla uczniów okazją do wzięcia udziału w planie rekolekcyjnym i skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Niedziela zakończyła czas rekolekcyjnych ćwiczeń duchowych.

Nauka rekolekcyjna O. Kamila Barnasia Redemptorysty dla najmłodszych.

Parafialne rekolekcje wielkopostne 20-22.03.2015 r.

W piątek o godzinie 16.30 w kaplicy w Nowym Grębowie Ojciec Rekolekcjonista Kamil Barnaś rozpoczął naukę rekolekcyjną dla tej części parafii. Zaznaczył, że rekolekcje są czasem kiedy sam Bóg chce nas zatrzymać, abyśmy dokonali refleksji nad stanem naszej duszy i naszych relacji z Bogiem i bliźnimi. Mówił, że Bóg chce, abyśmy na nowo odkryli kim On jest dla nas i abyśmy Go ponownie przyjęli do swojego życia, do swoich rodzin, do naszej parafialnej wspólnoty. Ojciec Kamil zachęcał do oczyszczenia się duchowego w sakramencie pokuty i pojednania. W podobnym tonie zwrócił się do parafian z Jamnicy, którzy mieli swoje spotkanie o godzinie 17.00. W kościele parafialnym w Grębowie rekolekcje popołudniowe rozpoczęły się o 18.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej prowadzonym przez Ojca Rekolekcjonistę a nastepnie Mszą Świętą z  jego nauką dla ogółu wiernych. Sobotni dzień był dniem spowiedzi parafialnej. W tym dniu O. Kamil przeprowadził nauki dla starszych i chorych do południa a po południu dla rodzin naszej parafii. W niedzielę Ojciec Rekolekcjonista głosił Słowo Boże na każdej Mszy Świętej a na ostatniej udzielił uroczystego błogosławieństwa wieńcząc tegoroczne rekolekcje wielkopostne.

Grębów z pomocą Ukrainie 22.03.2015 r.

W V Niedzielę Wielkiego Postu w grębowskiej wspólnocie parafialnej nie zabrakło modlitwy o pokój na Ukrainie i duchowego wsparcia dla tych, którzy przeżywają dramat wojny. W tym dniu Szkolne Koło Caritas organizowało zbiórkę pieniędzy, które potem zostało przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej PAH SOS Ukrainie.

Dzień Świętości Życia w Grębowie 25.03.2015 r.

Przeżywamy tego dnia, dokładnie 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Maryja z woli Bożej stała się Matką Syna Bożego Jezusa Chrystusa. Prosta kobieta dała życie Boskiemu Dawcy życia. To początek naszego zbawienia. W tą uroczystość jest obchodzony Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O godzinie 14.00 w kościele parafialnym zgromadziła się grupa oazowa na modlitwę za organizacje broniące życia i za wszystkich podejmujących dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego, aby ich modlitwy i działania przynosiły w społeczeństwie owoce większego poszanowania dla życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Oazowicze polecali matki oczekujące urodzenia swojego dziecka. Modlili się również za tych, którzy gardzą ludzkim życiem, aby się nawrócili i pokochali ten wielki dar Boży. Oprócz tego przedstawiciele naszej parafii wzięli udział w Diecezjalnych obchodach Dnia Świętości Życia uczestnicząc we Mszy Świętej o godzinie 18.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. W Grębowie rozdano 20 Deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zgłosili się po nie między innymi grębowscy licealiści oraz Siostry Różańcowe. 

Wyjazd maturzystów na Jasną Górę 26.03.2015 r.

W czwartek o godzinie 6.00 rano z grębowskiego Rynku wyruszyło autokarem na Jasną Górę osiemnastu tegorocznych maturzystów: Konrad Bąk, Magdalena Buława, Aleksandra Burdzy, Sylwia Dąbek, Dawid Dul, Adrian Gielarek, Paula Grębowiec, Kamila Kruk, Sabina Myszka, Damian Nowak, Kamil Nowak, Antonina Pelc, Katarzyna Rutyna, Paulina Rutyna, Damian Saja, Kamil Surma, Natalia Szewc i Krzysztof Zając. Wraz z nimi pojechali członkowie ich rodzin oraz pan wychowawca Jerzy Babraj, pani Grażyna Szwed i ksiądz katecheta Adam Kamiński. Wszyscy wzięli udział w XXIV Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Sandomierskiej. Uczestnicy wyjazdu przyjechali na miejsce o godzinie 10.30. Po rejestracji grupy udali się do auli Ojca Kordeckiego na spotkanie z ciekawym człowiekiem - egzorcystą o godzinie 11.30. O 13.00 młodzież zgromadziła się w Bazylice Jasnogórskiej na modlitwę różańcową i akt zawierzenia maturzystów Matce Bożej. O 14.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Edwarda Frankowskiego, który w kazaniu zachęcał młodych, aby mówili do siebie językiem Świętego Jana Pawła II, nie godzili się na powierzchowną religijność i włączali się w wolontariat przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Po Mszy Świętej młodzi udali się jeszcze do kaplicy Cudownego Obrazu i wyruszyli w drogę powrotną. W Grębowie byli już o godzinie 19.30. Zadowoleni i pełni nadziei powrócili do swych rodzinnych domów.

Nasz przedstawiciel na Oazie Rekolekcyjnej Animatorów Ewangelizacji w Chwałowicach 26-29.03.2015 r.

W dniach 26 – 29 marca odbyła się w Chwałowicach Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji (ORAE). Było to szkolenie dla członków Ruchu Światło – Życie poświęcone tematyce ewangelizacji. Wzięło w nim udział blisko trzydzieści osób w tym również tegoroczny maturzysta Konrad Bąk z Grębowa. Wydarzenie zostało przygotowane przez Diakonię Ewangelizacji diecezji sandomierskiej. Każdy dzień był wypełniony konferencjami, które mówiły o tym, w jaki sposób wyjść do drugiego człowieka i rozmawiać z nim o Bogu.

Droga Krzyżowa Dróżkami Grębowa 27.03.2015 r.

Tegoroczna Droga Krzyżowa przebiegała trasą od kościoła parafialnego w kierunku Wirów i zakończyła się po godzinnym marszu przy murowanej kapliczce Matki Bożej ufundowanej przez rodzinę Berezowskich. Rozważania i śpiew przygotowała młodzież z grup parafialnych: oazowej i KSM pod opieką pana Piotra Jajko. W śpiew pieśni pasyjnych włączyły się panie z zespołu Grębowianki. Krzyż niosły poszczególne stany: strażacy, ojcowie, matki, zelatorki różańcowe, ministranci i lektorzy, młodzież pracująca, studenci, dzieci szkolne i nauczyciele. Mimo chłodu, przenikliwego wiatru i padającego deszczu wszyscy uczestnicy nabożeństwa dotrwali do końca. Nad ich bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP Grębów i policja. Gorące podziękowania od duszpasterzy za piękne świadectwo wiary oraz słowa uznania za trud włożony w przygotowanie i prowadzenie nabożeństwa przez zaangażowanych parafian.

Grębowskie SKC czci 500-lecie urodzin Św. Teresy z Avila 28.03.2015 r.

O mało co nie doszłaby do skutku zaplanowana na sobotnie popołudnie pielgrzymka Szkolnego Koła Caritas z Grębowa do Stalów z powodu deszczowej pogody. Ale już o godzinie 13.00 wyszło zza chmur słońce dzięki czemu grupa wolontariuszy mogła się zorganizować i wyruszyć rowerami z Grębowa przez Sokół, Jeziórko, Żupawę, aby dojechać do kapliczki Św. Teresy od Jezusa w Stalach. Grupie towarzyszył ksiądz Adam Kamiński. Ostatnio wszyscy byli tam 15 października ubiegłego roku i wtedy postanowili uczcić nietypowe urodziny Świętej. W końcu doczekali się i znowu pojawili się w Stalach. Tam pomodlili się w intencjach Ojca Świętego i dobre przeżycie czasu Triduum Paschalnego dla parafian. Po krótkim odpoczynku ruszyli w drogę powrotną, podziwiając budzącą się do życia przyrodę i szczęśliwi powrócili do swych domów.

Rowerowa trasa przebiegała przez tzw. Królewszczyznę.

Uczestnicy wyjazdu zatrzymali się przy przydrożnym krzyżu.

Grupa rowerowa przystanęła na modlitwę przed kapliczką Matki Bożej w Jeziórku.

Kapliczka Świętej Teresy z Avila przy drodze wiodącej do kościoła w Stalach.

Punktem docelowym rowerowej pielgrzymki była modlitwa w kościele w Stalach.

Niedziela Palmowa w Grębowie 29.03.2015 r.

O godzinie 11.00 przed głównym wejściem do kościoła parafialnego w Grębowie zgromadziły się zespoły folklorystyczne z całej Gminy Grębów, aby wziąść udział w tradycyjnym Konkursie Palm Wielkanocnych. Wiernych powitali ks. Adam Kamiński i ks. Artur Maciąg - wikariusz parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli Rozwadowie. Palmy, które wniesiono do wnętrza świątyni były wyjątkowo oryginalne a uwagę przykuwała dziewięcio metrowa palma zespołu ze Stalów. O godzinie 18.00  w Gminnym Centrum Kultury uczestnicy konkursu obejrzeli przedstawienie pasyjne. Główną rolę Pana Jezusa odegrał Paweł Szpyt. W roli Matki Bożej Bolesnej wystąpiła Angelika Rębisz. W rzymskich żołnierzy przebrali się Adrian Cygan i Grzegorz Baran. Szymona Cyrenejczyka zagrał Adrian Weiss, Świętą Weronikę Anna Rębisz. Pana Władysława Dumę Kasyjera kapitalnie odegrał Dominik Śliwak. Żydowską rodzinę Borucha Mordera zagrali: Damian Duma, Nikola Wrońska, Weronika Wrońska oraz Damian Smerdak. Grębowskich Żydów spieszących na ucztę paschalną grali Adrian Surma, Adrian Weiss i ksiądz Adam, zastępując nieobecnego aktora. W roli Komendanta Gestapo Fulchnera wystąpił Dawid Chara. Jego pomocnikiem był Łukasz Fiedko. Do niechlubnej roli konfidenta poświęcił się Jacek Wilk. W pamięci widzów z pewnością zapadnie rola piszącej donos na Pana Boga - niespełnionej poetki ludowej, która siedząc za stołem marnowała kolejne kartki, wyrzucając je zmięte za siebie. Tę rolę wspaniale zagrała Natalia Paterek.  W pozostałych scenach grały gimnazjalistki z klasy II b. W roli Prezesa KSM oddziału w Grębowie wystąpił sam Kamil Surma. Przedstawienie uświetniła Karolina Biała, śpiewając na zakończenie piękny Hymn o Krzyżu. Wszyscy młodzi aktorzy otrzymali gratulacje od Wójta Gminy Grębów pana Kazimierza Skóry i pani Alicji Kubiak Dyrektor GCK w Grębowie oraz dużą torbę samych słodkości. Po występie podsumowano konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną, ogłoszono werdykt jury i rozdano pamiątkowe dyplomy.

Plakat informujący o przedstawieniu.

Donos na Pana Boga.

Kanwą przedstawienia pasyjnego jest opowieść o Panu Jezusie, który z cierpliwością znosi ludzkie słabości, odrzucenie i nieuzasadnione pretensje pod swoim adresem. W historię pasyjną wplecione są autentyczne wydarzenia, które rozegrały się na grębowskiej ziemi. Przeżywa je rozgoryczona donosicielka. Pod wpływem osobistych życiowych przeżyć, stanowiących tło spektaklu, pisze donos na Pana Boga obarczając Go winą za ludzkie dramaty, doświadczane przez nią i jej bliskich niepowodzenia i niezrozumienie otoczenia. Cierpienia donosicielki doprowadzą ją do obłędu. Za nią i za pozostałych bohaterów przedstawienia Pan Jezus podejmie jeszcze raz krzyż, by na nim umrzeć i swoją ofiarą miłości ku ludziom wstrząsnąć szczególnie tymi, którzy mierzą innych swoją własną miarą. Przedstawienie rozpoczyna się sceną żydowskiej uczty paschalnej w domu grębowskich Żydów Estery i Borucha Morderów i ich dzieci sześcioletniej Riwki i czteroletniego Srulika. Czytanie przez pana domu Haggady zakłucają krzyki Izraelitów domagających się ukrzyżowania Chrystusa. Żydowskie przekleństwo: Krew na nas i na dzieci nasze zrealizuje się w przedstawionych widzom scenach z hitlerowskiej okupacji: Mordera błaganie skierowane do grębowskiego szewca Kasjera (Władysława Dumy) o ukrycie jego rodziny, martyrologia Starozakonnych z Grębowa w tym: Estery, Riwki i Srulika, którzy zostaną rozstrzelani na rozkaz komendanta Gestapo Martina Fulchnera. W następnych odsłonach zostanie ukazana powojenna rzeczywistość, wystawiająca na próbę wiary nowe pokolenia, które pod wpływem ateizacji i liberalizmu będą zrywać z ewangelicznymi wartościami. Duchowy ugór stanie się trudnym polem do prowadzenia działalności duszpasterskiej wśród młodych Grębowian mimo, że znajdą się pośród nich jednostki (np. prezes KSM Kamil Surma) chętne do prowadzenia takiej działalności. Niechęć środowiska młodzieżowego pogrzebie jednak wiele pięknych inicjatyw, co stanie się również powodem frustracji donosicielki. Za panoszące się zło na świecie obarczy Pana Boga, który nie karze złych, ale daje im czas na poprawę swojego postępowania. Ostatecznie kobieta porzuci wiarę choć wcześniej uważała się za pobożną chrześcijankę. Nakreślony w czasie sztuki portret piszącej na Pana Boga winien dać wszystkim do przemyśleń nad stanem własnej duchowości, co było zamiarem biorących udział w przedstawieniu młodych aktorów. Podsumowująca występ pieśń o krzyżu w wykonaniu Karoliny Białej niosła wszystkim wyjątkowe przesłanie o zwycięstwie Bożej Miłości nad ludzkim grzechem i szatanem.

Diecezjalny Dzień Młodych 29.03.2015 r.

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz zaprasza do katedry młodzież z całej diecezji na obchody rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia. W uroczystościach w Sandomierzu reprezentowało młodych parafian kierownictwo KSM z Grębowa oraz grupa oazowa.

Grębowski czas niesienia Miłosierdzia 30.03.2015 r.

Początek Wielkiego Tygodnia był czasem rozdawania przygotowanych przez Siostry Służebniczki paczek żywnościowych dla ubogich rodzin. Wykonano ich osiem i były do odebrania u Sióstr. Dziewiątą wielkanocną paczkę żywnościową ufundowało grębowskie Szkolne Koło Caritas i przekazało wielodzietnej rodzinie z naszej parafii.

Dzisiaj jest

środa,
21 października 2020

(295. dzień roku)

Święta

Środa, XXIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni