Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1419518

Uroczystość Wszystkich Świętych 1.11.2014r.

W tym szczególnym dniu społeczność parafialna gromadziła się do południa na Eucharystie w kościele parafialnym oddając cześć Wszystkim Świętym a o godzinie 13.00 wierni zgromadzili się na cmentarzu aby modlić sie za wiernych zmarłych. W tym roku Mszę Świętą poprowadził ksiądz proboszcz Tomasz Kołodziej, który również wygłosił okolicznościowe kazanie. Po Mszy Świętej odbyła się tradycyjna procesja.

Kwesta KSM na rzecz odnowy wnętrza kaplicy Dolańskich w Grębowie 1.11.2014 r.

Od godziny 8.00 do godziny 16.00 druhny i druhowie KSM w Grębowie uczestniczyli w zbiórce pieniędzy na renowację wnętrza kaplicy grobowej rodziny Dolańskich z Grębowa. Młodzież stała z puszkami przy wejściu na cmentarz parafialny. Ofiarodawcom wręczali obrazki z podobizną patronki KSM - błogosławionej Karoliny Kózkówny. Oto kwestujący na ten piękny cel: Karolina Dul, Adrian i Angelika Rębisz, Jacek Wilk, Natalia Paterek, Izabela Czernecka, Sylwia Rębisz, Katarzyna Dul, Kamil Surma i Damian Duma, Agata Wianecka i Karolina Biała. Pieniądze ze zbiórki przeliczono komisyjnie na plebanii. Uzbierano 2007 złotych. Młodzież i duszpasterze parafii dziękują wszystkim, którzy wsparli potrzebną i wyczekiwaną inwestycję.

Oni zebrali najwięcej.

Oni trochę mniej.

Uroczystości Patriotyczne w Grębowie 7-11.11.2014 r.

W piątek na 3 godzinie lekcyjnej w sali gimnastycznej budynku szkoły w Grębowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.45 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły wzięli udział w Marszu Niepodległości na pobliski stadion. Uczniowski pochód prezentował się okazale dzięki przygotowanym na to wydarzenie i niesionym białoczerwonym flagom i dekoracjom, wykonanym przez uczniów klasy 2 b Gimnazjum. Młodzi patrioci obejrzeli program artystyczny w wykonaniu zespołu śpiewaczego prowadzonego przez Karolinę Białą. Śpiewającym tradycyjne pieśni legionowe towarzyszyli grający na akordeonach: Adam Muciek i Krystian Zbyrad. O nagłośnienie stadionu zadbali Adrian Weiss i Mateusz Rutyna.

Po zakończonym marszu śpiew patriotycznych pieśni rozbrzmiewał jeszcze długo w szkolnych salach.

Oazowa modlitwa za Polskę 11.11.2014 r.

Po południu grębowska młodzież oazowa zgromadziła się w kościele. Okazją było Narodowe Święto Niepodległości. Modlitwa w intencji Ojczyzny, którą poprowadził ksiądz Adam Kamiński była głównym celem tego spotkania. Omawiano także sprawy duszpasterskie we wspólnocie parafialnej. Na koniec młodzi polecili się opiece Matki Bożej Królowej Pokoju. Wieczorem przyszli do Gminnego Centrum Kultury na koncert pieśni patriotycznej. Po jego zakończeniu pomagali pracownikom GCK znosić ławki z auli widowiskowej. Spotkali się również z wykonawcami pieśni, aby podzielić się z nimi swoimi wrażeniami i wyrazić się pozytywne na temat ich pracowitości i zapału.

Msza Święta za Ojczyznę 11.11.2014 r.

Pół godziny przed godziną 16.00 wierni licznie zaczęli się gromadzić w kościele, przy którym witały ich grębowskie druhny z KSM rozdając biało-czerwone kotyliony. Każdy przypiał je sobie do ubrania. Rozdano ich 250 sztuk. Wśród przybyłych znaleźli się strażacy z OSP Grębów z pocztem sztandarowym. Msza Święta rozpoczęła się śpiewem znanej maryjnej pieśni: Z dawna Polski tyś Królową. Podniosły charakter Mszy Świętej, która była sprawowana w intencji Ojczyzny, podkreśliło patriotyczne kazanie księdza proboszcza Tomasza Kołodzieja - głównego celebransa. Po zakończonej Eucharystii i odśpiewaniu hymnu: Boże coś Polskę z kościoła wyruszył pochód ludzi prowadzonych przez strażaków ze sztandarem do budynku Gminnego Centrum Kultury, gdzie przygotowano koncert niezapomnianych pieśni patriotycznych.

Poczet sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Grębowie.

Rozdawanie biało-czerwonych kotylionów.

Zachęta wiernych przez księdza proboszcza do modlitwy w intencji Ojczyzny.

Okolicznościowa dekoracja dla podkreślenia charakteru uroczystości.

Grębów śpiewa Niepodległej 11.11.2014 r.

Po zakończeniu wieczornej Eucharystii w intencji Ojczyzny rozpoczął się koncert z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Starsi i młodsi wykonawcy zaprezentowali znane i miej znane utwory patriotyczne, które gromko oklaskiwała licznie zgromadzona widownia. Na zakończenie godzinnego występu wszyscy zebrani odśpiewali Rotę. Wykonawców pieśni starannie przygotował pan Piotr Jajko za co należą mu się wyjątkowe podziękowania. Na słowa wdzięczności zasługują pracownicy Gminnego Centrum Kutury, którzy natrudzili się przy wykonywaniu dekoracji sceny, kotylionów oraz ustawianiem ławek dla oglądających występ zespołów i solistów. Cieszy, że duch patriotyzmu w Grębowianach nie gaśnie czego dali dobitny wyraz swoim przykładnym uczestnictwem w narodowym święcie. 

Widownia, która dopisała pozytywnie zaskakując organizatorów koncertu.

Młodzi wykonawcy pieśni patriotycznych.

Prowadząca koncert pani Alicja Kubiak zapowiada występ zespołu Grębowianki.

Zespół Grębowianki z utworami pt: Jak długo na Wawelu i Rozszumiały się wierzby.

Wiktoria Weiss, Oliwia Pawłowska, Julka Zawół, Ania i Wojtek Jakusowie z piosenką pt: Szumi dokoła las.

Zespół: Ewelinka Sztucińska, Ola Burdzy, Norbert Cygan, Krystian Zbyrad i Wojtek Jakus z utworem pt: Dziewczyna z granatem, popularyzowanym w telewizyjnym polskim serialu pt: Czas honoru.

Debiutancka i wzruszająca piosenka pt: Biały Krzyż Nikoli Wrońskiej. A wraz z nią zespół Kingi Grudzień, Zuzi Wielgosz, Bartka Termeny i Kacpra Dula.

Natalia Bednarczyk z utworem pt: Ojczyzna jak orzeł.

Patrycja Bednarczyk z piosenką pt: Piechota.

Taki Kraj wyśpiewany przez Karolinę Białą wspólnie z zespołem Kacpra Ulawskiego, Adriana Rębisza, Adama Mućka i Kacpra Dula.

Quo Vadis Domine - Dokąd zmierzasz Panie w wykonaniu Pani Lidii Jurek.

Symboliczny kwiat od prowadzącej koncert dla wszystkich wykonawców.

Zjazd Oazy w Olchowej 8-11.11.2014 r.

Młodzież oazowa Diecezji Sandomierskiej znów zamieszkała w Młodzieżowym Ośrodku Turystycznym w Olchowej w Bieszczadach. Jest tam młodzież po drugim stopniu oazy a wśród nich Konrad Bąk - uczeń klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Grębowie. Pobyt w ośrodku pod opieką ks. Adama Lechwara był doskonałym czasem na spotkanie ze swoimi znajomymi oraz z Panem Bogiem na łonie natury, czasem zabawy, śpiewu, spędzania dobrych chwil razem. Trudno się dziwić, że wielu młodych ludzi rok rocznie decyduje się na wyjazd w takie urokliwe miejsca jak Bieszczady.

Wybory w SKC w Grębowie 12.11.2014 r.

W środę w sali nr 12 budynku szkoły zgromadzili się uczniowie zrzeszeni w grębowskim Szkolnym Kole Caritas. Ze względów osobistych swój urząd przewodniczącej SKC nieoczekiwanie po roku pracy złożyła Sara Stadnik. Nowym przewodniczącym SKC w Grębowie jednogłośnie został Jakub Kuchta. Jego zauważalna aktywność na polu działalności charytatywnej i komunikatywność zjednała mu nowych członków i duże poparcie. Sara Stadnik złożyła gratulacje nowemu przewodniczącemu obiecując wspieranie jego wysiłków, aby pomagać potrzebującym. Dzięki zaangażowaniu Jakuba rośnie w środowisku szkolnym zainteresowanie akcją "Przywróćmy Dzieciom Uśmiech" polegającą na zbiórce makulatury na terenie szkoły. Oprócz tego uczniowie z SKC już przygotowują się do pomocy Świętemu Mikołajowi zbierając na terenie szkoły fundusze na prezenty.

Obchody dwusetnej rocznicy urodzin Bł. Edmunda Bojanowskiego w Grębowie 14.11.2014 r.

W listopadzie 2013 roku ogłoszono w Kościele Rok błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Od tego czasu Siostry Służebniczki Dębickie posługujące w parafii Grębów: Bertilla, Fidelisa i Jeremiasza włączały się do modlitwy liturgicznej każdego siódmego dnia miesiąca w związku z datą śmierci błogosławionego, aby wyprosić u Boga potrzebne łaski dla owocnej pracy apostolskiej zgromadzenia, a także dla wszystkich którym posługują. Kulminacyjnym dniem Roku Edmundowskiego jest dzień dwu-setnej rocznicy urodzin tego błogosławionego dnia 14 listopada br. Edmundowe uroczystości skupiły się przy ołtarzu Słowa Bożego i Eucharystii. Mszę Świętą w intencji dziękczynnej Zgromadzenia polecał ksiądz proboszcz Tomasz Kołodziej. Oprawę liturgiczną przygotowali wspólnie młodzież oazowa oraz druhny i druhowie z oddziału KSM z Grębowa. Po Mszy Świętej wierni mogli ucałować relikwie błogosławionego Edmunda oraz wypełnić deklarację włączenia się do Koła Duchowych Pomocników Powołań do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Dziękujemy młodzieży za piękną oprawę muzyczną i wiernym licznie przybyłym do kościoła. Rok błogosławionego Edmunda Bojanowskiego zakończy się 30 listopada 2014 roku.

S. Bertilla, S. Fidelisa i S. Jeremiasza zapraszają parafian do modlitwy o dar kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego.

Młodzież z KSM wzięła udział w oprawie liturgicznej Mszy Świętej.

Liturgię ubogaciła śpiewem Karolina Biała z akompaniamentem gitary i akordeonu.

Mszy Świętej dziękczynnej przewodniczył ksiądz proboszcz Tomasz Kołodziej.

Po Mszy Świętej odbyło się tradycyjne spotkanie KSM w sali GCK w Grębowie.

Przy stole rozwiązywane są różne sprawy i omawiane nowe pomysły młodych.

Młodzież w Miejskim Domu Kultury Tarnobrzeg 17.11.2014 r.

Mimo ponurej i deszczowej aury ksiądz Adam Kamiński zorganizował z grupą gimnazjalistów wyjazd do Miejskiego Domu Kultury w Tarnobrzegu, aby w głównym holu budynku zobaczyć wystawę fotograficzną pt: "Kapliczki, figurki, krzyże" autorstwa pana Piotra Czepieli z Tarnobrzega. Uczniowie mogli zobaczyć zdjęcia unikatowych krzyży i kapliczek w rejonie tarnobrzeskim. Sfotografowano je o różnych porach dnia i roku. Dzięki temu wystawa została napełniona paletą barw i przez to stała się jeszcze bardziej przyciągająca uwagę oglądających. Gratulujemy panu Piotrowi twórczej pasji i udanych zdjęć.

Uroczystości rocznicowe upamiętniające 100-lecie męczeńskiej śmierci błogosławionej Karoliny Kózkówny Grębów 18.11.2014 r.

W związku z przypadającą setną rocznicą męczeństwa patronki KSM grębowscy członkowie tego stowarzyszenia zorganizowali inscenizację o jej życiu dla swoich rówieśników w auli Gminnego Centrum Kultury w Grębowie. Senariusz występu napisała Weronika Stępień. Każdy kto się zgłosił do występu musiał najpierw poznać życiorys błogosławionej Karoliny Kózkówny a następnie zadecydować jaką zagra rolę. Główną bohaterkę zagrała Judyta Ciba. Rodziców Karoliny Jana i Marię Kózków ukazali Jacek Wilk i Klaudia Buława. Dziedziczkę Zabawy Wiktorię Jakubowską wspaniale naśladowała Nikola Wrońska. Trudnej roli żołnierza armii carskiej podjął się Marcin Dul. Do odegrania roli księdza proboszcza z Zabawy Władysława Mędrali oraz do roli Pana Jezusa został poproszony Karol Baran. Rolę ministranta otrzymał Michał Bednarczyk. Postać wujka Karoliny Franciszka Borzęckiego przedstawił Dominik Śliwak. Postać Franciszka Szwiecy, który odnalazł pocięte szablą zwłoki Karoliny odwzorował Bartłomiej Nowak. Nad stołem sekcyjnym pochylał się grający rolę lekarza Adrian Surma. Młodzi aktorzy bardzo wczuwali się w swoje role, dzięki czemu widzowie mogli wejść w klimat wydarzeń z przed wieku, oglądając autentyczne wydarzenia z życia błogosławionej męczennicy.  

Przyjęcie Karoliny do pracy przez dziedziczkę Zabawy Wiktorię Jakubowską.

Służebne prace młodziutkiej Karoliny we dworze w Zabawie.

Nauczanie przez Karolinę wiejskiej dziatwy w cieniu dorodnej gruszy, rosnącej nieopodal domu rodzinnego Kózków.

Współpraca Karoliny z wujkiem Franciszkiem Borzęckim.

Wtargnięcie nieproszonego gościa do domu Kózków i początek koszmaru.

Mocowanie się z napastnikiem.

Zastraszanie ojca Karoliny.

Daremne prośby ojca o pozostawienie jego i córki w spokoju.

Walka Karoliny z bestialskim żołnierzem.

Okrutne razy w walce o zachowanie kobiecej godności.

Śmiertelny cios szpadą.

Odnalezienie zwłok dziewczyny przez Franciszka Szwieca.

Franciszek Szwiec z bolesną nowiną w domu Kózków.

Poinformowanie księdza proboszcza o odkryciu zwłok zamordowanej Karoliny.

Sekcja zwłok wykonywana na prośbę księdza proboszcza przez miejscowego lekarza.

Rozpacz ojca nad zmasakrowanymi zwłokami córki.

Pogrzeb Karoliny 6.XII.1914 r., który przerodził się w religijną manifestację wiary.

Zaproszenie młodej męczennicy przez Pana Jezusa do Nieba.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników przedstawienia.

Wyjazd KSM do Pysznicy 18.11.2014 r.

Wspomnienie liturgiczne błogosławionej Karoliny Kózkówny w 100-letnią rocznicę jej męczeńskiej śmierci stało się okazją do celebrowania całego oddziału KSM z Grębowa razem z oddziałem KSM z Pysznicy tego wydarzenia. Młodzi Grębowianie z KSM postanowili skorzystać z zaproszenia wysłanego przez pysznickich ksm-owiczów, którzy zaproponowali wspólne spotkanie 18 listopada. W tym dniu wyjechali z Grębowa o godzinie 16.15. Po dwudziestu minutach znaleźli się w Pysznicy, gdzie udali się do tamtejszego kościoła parafialnego. Tam wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza proboszcza Jana Kłaka, który celebrował liturgię przy ołtarzu wraz z ks. Adamem Kamińskim i księdzem wikarym z Pysznicy Tomaszem Kopciem. Ksiądz Tomasz wygłosił do zebranych kazanie przybliżające postać błogosławionej Karoliny ale również podkreślił w nim czego się obecnie oczekuje od każdego członka KSM, wymieniając jego zadania w Kościele. Po Mszy Świętej odbyło się jeszcze nabożeństwo różańcowe a potem uczestnicy modlitewnego spotkania przeszli do domu parafialnego na ciepłe co nie co. Ksiądz proboszcz Jan interesował się działalnością KSM w Grębowie, zapraszał do posiłku. W czasie jego trwania swoją osobą zaszczycił spotkanie Diecezjalny Duszpasterz Dzieci i Młodzieży ksiądz Marian Bolesta, który przyjechał do Pysznicy z Radomyśla, gratulując uczestnikom pięknej inicjatywy. Ksiądz Tomasz Kopeć zadbał wraz ze swoimi podopiecznymi o gości z Grębowa serwując im dużą porcję zabawy przy dobrej muzyce. Było tak serdecznie, że trudno było się rozstawać. Młodzi zapewniali siebie, że znowu się spotkają na Diecezjalnym Zjeździe KSM w Sandomierzu w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Inauguracja XVIII Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej w Stalowej Woli 20.11.2014 r.

Grupa młodzieży z Grębowa wraz ze swym opiekunem księdzem Adamem pojechali do Stalowej Woli na kolejną inaugurację Eutrapelii. Rozpoczęła się ona w kościele p.w. Opatrzności Bożej Mszą Świętą pod przewodnictwem J. E. Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. W kazaniu Ksiądz Biskup nawiązał do hasła tegorocznego festiwalu: "Błogosławieni, którzy czynią pokój" mówiąc o pokoju a właściwie o jego braku w świecie i w przepełnionych zazdrością i gniewem ludzkich sercach, które może uleczyć Chrystus przynoszący prawdziwy pokój. Zadaniem młodych jest zanieść Chrystusowe orędzie pokoju w swoje środowiska wyrażając je w twórczej działalności. Młodzież uczestniczyła również w drugiej części spotkania w Miejskim Domu Kultury. Tam zobaczyła umiejętności swoich rówieśników z Arki z Racławic.

Przepiękny występ w wykonaniu młodych artystów z Racławic.

Oazowe spotkanie u Sióstr Służebniczek 21.11.2014 r.

Liturgiczne wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny było okazją do odwiedzin przez grupę oazową wraz z opiekunem ks. Adamem Kamińskim posługujących w Grębowie Sióstr Służebniczek Dębickich. Młodzież zgromadziła się w kaplicy i tam uczestniczyła w spotkaniu modlitewnym ze Słowem Bożym oraz w katechezie o życiu zakonnym, którą poprowadziła na prośbę księdza Siostra Fidelisa. Siostra katechetka nadmieniła o ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku Życia Konsekrowanego, którego inaugurację w Kościele będziemy obchodzić 30 listopada w pierwszą niedzielę Adwentu. Na zakończenie pobytu u sióstr zakonnych, każdy otrzymał obrazek z modlitwą o rozeznanie swej drogi życiowej i słodkiego rogala. 

Krótki komentarz Bartosza Galka przed liturgią Słowa Bożego.

Uczestnicy spotkania w kaplicy sióstr Służebniczek.

Kacper Hajdo czyta Słowo Boże.

Homilia księdza katechety.

Opowiadanie Siostry Fidelisy o życiu zakonnym.

Życzenia wytrwałości w życiu poświęconym Bogu dla siostry od młodzieży.

Czytanie Modlitwy Wiernych przez Wiktora Gądka.

Słodki poczęstunek z klasztornej kuchni.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania.

Sandomierska Noc Młodych 21.11.2014 r.

W każdy trzeci piątek miesiąca w Katedrze Sandomierskiej młodzież z Sandomierza i okolic przeżywa adorację z Chrystusem - Noc Młodych. Spotkania te trwają od 19.30 do 20.30. Mają na celu duchowe przygotowanie młodzieży naszej Diecezji do Światowych Dni Młodych, obchodzonych w Krakowie w lipcu 2016 r. Ten sandomierski wieczór uwielbienia i medytacji to błogosławiony czas przebywania przed Chrystusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Do tej adoracji dołączyli młodzi z Trześni i namówieni przez nich licealiści z Grębowa. W sumie w katedrze przy ołtarzu zgromadziła się liczna grupa młodych. Byli wśród nich ci, którzy należą do Oazy i KSM a także gimnazjaliści przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z parafii sandomierskich, siostry zakonne, katecheci świeccy, księża - opiekunowie grup oraz klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, wśród nich kleryk IV roku studiów teologicznych Bartłomiej Wilk z parafii grębowskiej. W tej wyjątkowej grupie modlitewnej czuło się ducha modlitwy i braterstwa co bardzo podobało się uczestnikom nocnego wyjazdu.

Zjazd Diecezjalny KSM w Sandomierzu 23.11.2014 r.

Kierownictwo oddziału KSM z Grębowa z księdzem Adamem Kamińskim wzięło udział w Zjeździe Diecezjalnym w Sandomierzu. Tradycyjnie ten zjazd odbywa się co roku w święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży - w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. KSM-owicze wzięli najpierw udział we Mszy Świętej w Bazylice Katedralnej o godzinie 10.30. Druga część zjazdu miała miejsce nie opodal w Domu Katolickim. Odbyło się tam wspólne spotkanie. Przy okazji uregulowano zaległości w dokumentacji i składkach. Zadowoleni ze wspólnego spotkania młodzi również omówili między sobą plany działalności KSM na przyszłość. 

Ewangelizacyjny Koncert Uwielbienia Majdan Królewski 23.11.2014 r.

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata sandomierska młodzież oazowa zaprosiła do wspólnego wyjazdu grębowskich oazowiczów na wieczorny Koncert Uwielbienia. Został zorganizowany w kościele parafialnym pw. Świętego Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim. Ideą tego ewangelizacyjnego spotkania było uwielbienie Boga za dar Jego obecności poprzez wspólny śpiew, modlitwę i świadectwo wiary. Właśnie o takie świadectwo między innymi został poproszony nasz parafianin Konrad Bąk - uczeń klasy III LO w Grębowie. Uczynił to przed zebranym na koncercie tłumem młodych ludzi, którzy wsłuchiwali się w jego opowieść o swojej drodze do Chrystusa i Kościoła. Trzeba odwagi żeby zdobyć się na coś takiego. Świadectwa i dialogi przeplatał śpiew uwielbienia w wykonaniu członków Ruchu Światło-Życie, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz studentów Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dużą uwagę słuchaczy przyciągnął Ricky Lion z Konga, który dołączył do zespołu występujących, grając na bębnach. Podczas wspólnego muzycznego świętowania wolontariusze zbierali pieniądze dla chorego Kacperka. Nikomu nie dłużył się czas. Młodzi z przyjemnością posłuchali dobrej muzyki. Potem powrócili do domów, ubogaceni przez wspólne przeżywanie wiary, dziękując organizatorom koncertu za wspaniałe chwile i poczucie braterskiego ducha.

Uroczystość nadania sztandaru ZSO Grębów 28.11.2014 r.

Uczestnicy uroczystości - grębowskie władze samorządowe, dyrekcja i pracownicy szkoły, grono pedagogiczne oraz delegacje uczniowskie Zespołu Szkół Ogólnokształcących, rodzina profesora Stanisława Bąka - Patrona ZSO oraz zaproszone szkolne poczty sztandarowe z Krawców i Zabrnia, strażacy z OSP Grębów i inni goście przeszli ze szkoły do kościoła parafialnego gdzie o godzinie 10.00 rozpoczęła się koncelebrowana Eucharystia połączona z obrzędem poświęcenia sztandaru szkoły i tablicy pamiątkowej. Uczynił to ksiądz proboszcz Tomasz Kołodziej. Słowo Boże wygłosił do biorących udział w liturgii ksiądz doktor Jerzy Dąbek - absolwent ZSO w Grębowie. W liturgii uczestniczył również drugi absolwent szkoły ksiądz Wiesław Stępień oraz księża wikariusze. Po Mszy Świętej o 11.30 rozpoczęly się uroczystości szkolne. Na sali gimnastycznej przekazano sztandar ZSO społeczności szkoły, były przemówienia i część artystyczna w wykonaniu dobrze przygotowanych uczniów. O 13.30 zaczął się uroczysty obiad, który uwieńczył szkolne świętowanie. W tym roku mija 70 lat od utworzenia liceum w Grębowie.

Udział w XXI Diecezjalnym Przeglądzie Piosenki Religijnej w Gorzycach 29.11.2014 r.

W sobotni wieczór młodzież oazowa z parafii Grębów tradycyjnie uczestniczyła w corocznej religijnej imprezie muzycznej w Gorzycach. Wspólna zabawa i śpiew integrują, dlatego przyjazd do Gorzyc był przez grębowskich oazowiczów bardzo wyczekiwany. Tam spotyka się wspólnych znajomych, którzy wyznają te same Boże ideały. Część grupy młodych pojechała z księdzem Adamem Kamińskim jego samochodem a oazowicze z prawem jazdy przyjazd zorganizowali sobie sami. Pobyt w Gorzycach ma również charakter andrzejkowy przed rozpoczynającym się w Kościele już następnego dnia okresem Adwentu i Rokiem Życia Konsekrowanego.

Rozpoczęcie Adwentu w Grębowie 30.11.2014 r.

Pierwsza niedziela adwentu stanowiła dobrą okazję do spotkań na progu nowego roku liturgicznego z grupami parafialnymi, w celu omówienia działań na przyszłość. Oprócz konkretnych akcji panuje powszechne przekonanie wśród młodych parafian o potrzebie rozwijania się w kierunku duchowości. Adwent ma w sobie ten aspekt pragnienia komunii z Bogiem i potrzeby zachowania czujności, aby nie pogubić się w życiu. Jest okazja, by wykorzystać czas adwentowego czuwania do spotkań modlitewnych i ewangelizacyjnych, do czego mocno zachęcał ksiądz Adam Kamiński, prowadzący w tym dniu takie rozmowy z członkami grębowskiej oazy, KSM-u i SKC.

Dzisiaj jest

czwartek,
29 października 2020

(303. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni