Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1419502

Gościna pielgrzymów w Grębowie 4.08.2014 r.

Po raz 31 wyruszyły grupy pątnicze ze Stalowej Woli na Jasną Górę i zatrzymały się o godzinie 13.00 na posiłek w Grębowie. W tym roku gościli pielgrzymów parafianie z Wirów, Grądka, Nowego Grębowa oraz z części Szlacheckiej Grębowa. Goście chętnie częstowali się przyrządzonymi przez gospodynie potrawami. Ze względu na upalną pogodę przygotowano dużo picia w plastikowych butelkach, które zostały bardzo szybko rozdane. Pielgrzymi docenili starania gospodarzy podziękowaniami i śpiewem pielgrzymkowych pieśni na pożegnanie. Z idącymi ze Stalowej Woli udało się w trasę 22 pielgrzymów z grębowskiej parafii. Na pielgrzymowanie z grupą z Sandomierza zdecydował się 1 pielgrzym z Grębowa. Pątnicy mają dziewięć dni na pokonanie drogi do Częstochowy. Życzymy, aby ich intencje, które powierzają Matce Boskiej zostały wysłuchane.

Życzenia i gratulacje dla Jubilatki Grębów 4.08.2014 r.

Pani Stanisława Mróz znana wszystkim grębowska artystka, poetka i regionalistka obchodziła dnia 4 sierpnia 2014 roku swoje 91 urodziny. Jej bogaty dorobek artystyczny wciąż budzi podziw ludzi zachwyconych jej pracowitością i talentami w różnych dziedzinach sztuki. Ujmująca skromność, służebność, pogoda ducha oraz bezinteresowność pani Stanisławy sprawia, że w swoim otoczeniu ma tak dużo przyjaciół, którzy jej wiele zawdzięczają. Na urodzinach pani Mrozowej spotkały się panie z zespołu "Grębowianki" wraz z panią Alicją Kubiak - dyrektorką Gminnego Centrum Kultury w Grębowie oraz ksiądz Adam Kamiński. Goście życzyli jubilatce zdrowia i spełnienia najskrytszych marzeń.

Wakacjada w Jamnicy 10.08.2014 r.

W niedzielne popołudnie w Jamnicy przy Domu Ludowym rozpoczął się Lasowiacki Piknik Rodzinny, który licznie zgromadził rodziny grębowskiej parafii. Tradycyjnie pojawił się tam również ksiądz proboszcz Tomasz Kołodziej. Program imprezy obejmował między innymi występy zespołów ludowych, zmagania małżeństw, pod hasłem: "Czar Par", występy wokalne z GCK z Grębowa. Przewidziano różne konkursy i atrakcje dla dzieci i młodzieży, zmagania: "Dziewczyny kontra chłopaki". Zorganizowano grilla i poczęstunek potraw regionalnych. Piknik zakończył się dyskoteką pod gwiazdami. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i zintegrowała społeczność. Bawili się razem dorośli, młodzież i dzieci.

Ksiądz Proboszcz sprawiedliwie rozdzielał miejsca na podium i nagrody.

Historyczne, powtórne zawieszenie dzwonu w sygnaturce kaplicy Dolańskich 14.08.2014 r.

W wigilię uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 14 sierpnia br. na cmentarzu parafialnym w Grębowie o godzinie 14.30 rozległo się bicie dzwonu, zawieszonego w sygnaturce kaplicy grobowej rodu Dolańskich. Po siedemdziesięciu trzech latach odlany w pracowni ludwisarskiej Felczyńskich z Przemyśla dzwon, powrócił na swoje właściwe miejsce. Wcześniej w związku z konfiskatą dzwonów kościelnych przez niemieckiego okupanta został w połowie września 1941 roku zdjęty i podmieniony w celu ocalenia dzwonu: "Wojciech" z wieży kościelnej, który został ukryty pod posadzką grębowskiego kościoła do końca działań wojennych. Rozpoczęty w czerwcu remont kaplicy grobowej Dolańskich był dobrą okazją, aby przywrócić dzwon, który był od początku elementem zewnętrznego wystroju tej budowli sakralnej. Dzwon ma wyryty napis: "Dar parafian dla rodziny Dolańskich. Anno Domini 2014". Fundatorom dzwonu gratulujemy podjętej inicjatywy i gestu dla dobra wspólnego.

Pan Janusz Żaczek z Urzędu Gminy Grębów.

Ksiądz wikariusz Adam Kamiński.

Niepozorny dzwon ale trochę waży (25 kg).

Pan Kazimierz Skóra Wójt Gminy Grębów.

Przez 73 lata to miejsce było puste.

Historyczny moment instalowania dzwonu.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników akcji: Prezes grębowskiego KSM - Kamil Surma, Waldemar Olszewski z Przemyśla, ks. Adam Kamiński i Wójt Kazimierz Skóra.

Uroczystości Dożynkowe w Grębowie 17.08.2014 r.

Coroczne Święto Chleba rozpoczęło się o godzinie 13.30 od zbiórki przed budynkiem grębowskiego GCK delegacji dożynkowych z terenu całej gminy. Następnie kolorowy korowód wieńców dożynkowych przeszedł do kościoła parafialnego w Grębowie, gdzie została odprawiona uroczysta Msza Święta Dziękczynna za tegoroczne zbiory, celebrowana przez księży: ks. Eugeniusza Różańskiego - proboszcza z Wydrzy, ks. Andrzeja Golę - wikariusza ze Stalów, O. Jezuitę Mirosława Jajko - brata pana organisty Piotra Jajko, ks. Adama Kamińskiego - wikariusza z Grębowa pod przewodnictwem księdza proboszcza z Grębowa Tomasza Kołodzieja, który wygłosił do zgromadzonych Słowo Boże. Główny celebrans poświęcił wieńce dożynkowe a po zakończeniu Eucharystii udał się z uczestnikami liturgii na stadion LZS, gdzie odbyły się prezentacje grup wieńcowych. Po zakończeniu prezentacji o godzinie 18.00 umilił zebranym czas występ zespołu mażoretek z Chmielowa, których umiejętności taneczne i akrobatyczne zachwyciły oglądający tłum widzów. Świętowanie zakończyło się dyskoteką pod gwiazdami.

Jamniczanki ze swoim wieńcem dożynkowym przed budynkiem GCK w Grębowie.

Prezentacja wieńca dożynkowego z Zapolednika.

Grębowianki ze swoim wieńcem dożynkowym.

Niezawodna orkiestra.

Powitanie uczestników dożynek w progach świątyni przez księdza proboszcza Tomasza Kołodzieja.

Uroczysta liturgia dziękczynna za tegoroczne zbiory.

Licznie zgromadzona publiczność na stadionie LZS w Grębowie.

Gość specjalny dożynkowego święta - mażoretki z Chmielowa.

25-lecie ślubów zakonnych Siostry Jeremiaszy w Grębowie 21.08.2014 r.

W czwartkowe popołudnie wierni gromadzili się w kościele parafialnym, aby wziąść udział we Mszy Świętej Dziękczynnej z okazji 25-tej rocznicy złożenia profesji zakonnej przez siostrę Jeremiaszę - przełożoną domu zakonnego w Grębowie i zakrystiankę. Siostra Jeremiasza posługuje od 3 sierpnia 2005 roku w parafii Grębów. Jest bardzo oddana i lubiana stąd nikt nie był zdziwiony, że dla siostry przygotowano szereg niespodzianek. Oprócz gorącej modlitwy siostra otrzymała wyśpiewane przez zespół ludowy: "Grębowianki" życzenia, wiersz napisany na tę okazję i wygłoszony przez panią Sekretarz Gminy Grębów Lidię Jurek, życzenia od Koła Żywego Różańca, od grębowskiego oddziału KSM oraz od najmłodszych, przedstawione przez panią Bogumiłę Szewc - Dyrektorkę Przedszkola w Grębowie. Przy ołtarzu ustawiono jubileuszową dekorację wykonaną przez pana Janusza Stefanika, prowadzącego w Grębowie wraz z żoną Barbarą sklep z dewocjonaliami "Barka". Ołtarz, na którym dokonywała się Najświętsza Ofiara w intencji Siostry Jubilatki udekorowała pani Mariola Cygan z Grębowa. Podczas Mszy Świętej, po kazaniu Siostra Jeremiasza odnowiła swoje śluby zakonne. Celebrans ksiądz Adam Kamiński w imieniu parafian życzył Jubilatce, aby życie które obrała było ciągłym błogosławieństwem, nowym, gorącym opowiadaniem się za Chrystusem. Życzenia złożyli również rodzice Siostry Jeremiaszy, obecni na Mszy Świętej. Po jej zakończeniu wielu parafian podeszło osobiście do Siostry z życzeniami, a ona chętnie rozdawała im pamiątkowe, jublileuszowe obrazki. Dalsza część uroczystości miała miejsce w Gminnym Centrum Kultury w Grębowie. Miłym akcentem tego dnia było ustawienie figury Matki Bożej z Lourdes nad wejściem do kaplicy Rodziny Dolańskich.

Piękna dekoracja i kwiaty w dowód uznania za wierną służbę Bogu i Kościołowi.

W oczekiwaniu na rozpoczęcie liturgii Mszy Świętej Dziękczynnej.

Odnowienie profesji zakonnej przez Siostrę Jubilatkę.

Przekazanie najsłodszych życzeń przez panią Bogumiłę Szewc - Dyrektor Przedszkola w Grębowie od najmłodszych parafian.

Pani Bogumiła Szewc składająca życzenia od Koła Żywego Różańca w Grębowie.

Własnoręcznie napisany, serdeczny wiersz o służbie dla Boga od pani Lidii Jurek.

Życzenia prezesa KSM w Grębowie w imieniu młodzieży.

Ks. Adam Kamiński ofiarował Mszę Świętą w intencji dziękczynnej a grębowski oddział KSM zadbał o oprawę liturgiczną.

Wspólne zdjęcie KSM-owiczów z Siostrą Jubilatką i księdzem Adamem.

Zdjęcie młodzieży z Siostrą Jeremiaszą i Jej rodzicami.

Rodzice siostry Jeremiaszy obchodzą w tym roku małżeński złoty jubileusz a ich kochana córka 25-lecie życia zakonnego.

Siostra Jeremiasza w gronie pań z zespołu i współsiostra Bertilla.

Dzień Wspólnoty w Tarnobrzegu 30.08.2014 r.

Oazowicze z Grębowa wzięli udział w Dniu Wspólnoty w Tarnobrzegu przy parafii Św.Barbary, która obchodzi swój Srebrny Jubileusz powstania. Najpierw uczestniczyli we Mszy Świętej pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, który podczas kazania proponował młodzieży aktywny udział w życiu wspólnoty parafialnej nie tylko w formie służenia przy ołtarzu ale również poprzez różnorodną pracę charytatywną i społeczną w parafii, włączanie się w działalność formacyjną młodzieżowych grup duszpasterskich np: scholi, oazy, KSM-u a nawet prowadzenie parafialnej strony internetowej. Po Mszy Świętej w kościele młodzież wysłuchała świadectw swych rówieśników na temat ich drogi do Boga a następnie przeszła w Marszu dla Jezusa na Plac Bartosza Głowackiego, aby uczestniczyć w Agapie i Koncercie Uwielbienia w wykonaniu zespołu ewangelizacyjnego "Janki", prowadzonego przez Lidię i Marcina Pospieszalskich. Po godzinie 20.00 uczestnicy Dnia Wspólnoty powrócili szczęśliwi do Grębowa.

XXVII Pielgrzymka do Radomyśla 31.08.2014 r.

O godzinie 6.00 rano 120-osobowa grupa pątników wyruszyła z Grębowa do Radomyśla nad Sanem na uroczystości 400-lecia powstania parafii radomyskiej i na odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Pielgrzymi udali się tradycyjną trasą w gęstej mgle, dlatego służba porządkowa z wielką determinacją czuwała nad bezpieczeństwem uczestników marszu. Sami pątnicy wykazywali się gorliwością w prowadzeniu modlitw i we wspólnym śpiewie pieśni do Matki Bożej. Dziewczyny ze scholi przygotowały się bardzo dobrze. Dzięki zapobiegliwości naszego księdza proboszcza Tomasza Kołodzieja, było również profesjonalne nagłośnienie. Przewodnik grupy ksiądz Adam Kamiński przez całą drogę na końcu kolumny sprawował posługę sakramentalną. Wśród uczestników tegorocznej pielgrzymki była siostra Bertilla, która bardzo pragnęła pójść z parafianami, aby wspierać modlitwą. Słońce wyjrzało zza chmur, kiedy pielgrzymi weszli zwarci do Radomyśla i z pieśnią na ustach przekraczali progi maryjnej, radomyskiej świątyni, będąc radośnie witani przez zgromadzone w niej tłumy wiernych. Uczestnicy pielgrzymki wzięli udział we Mszy Świętej z udziałem księdza biskupa Krzysztofa Nitkiewicza - Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej. Następnie udali się w drogę powrotną i o godzinie 14.00 byli z powrotem na miejscu.  

Dzisiaj jest

czwartek,
29 października 2020

(303. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni