Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1416178

Dzień Otwartej Furty 1.05.2014 r.

Organizowany po raz XIV Dzień Otwartej Furty zgromadził w murach Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu rzesze przyjaciół a wśród nich delegacje ministrantów, oazy i Szkolnego Koła Caritas z Grębowa a także parafian z Jamnicy. Uczestniczyli oni w programie przygotowanym przez alumnów. Wielkim zainteresowaniem cieszył się koncert zespołu z Łodzi, zabawy prowadzone przez wodzirejów oraz rozgrywki sportowe na boisku seminaryjnym. Był też czas na modlitwę w intencji powołań oraz możliwość zwiedzenia budynku seminaryjnego. Pierwszy dzień maja w Sandomierzu był dniem dziękczynienia za wyniesienie do chwały ołtarzy dwóch wielkich papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Po przybyciu do Grębowa uczestnicy wyjazdu wzięli udział w pierwszej tegorocznej majówce.

Msza święta pod przewodnictwem księdza Rektora WSD w Sandomierzu.

Wirydarz seminaryjny zgromadził trzy i pół tysiąca swoich Przyjaciół.

Długa kolejka do loterii fantowej.

Wspólne gry, tańce i zabawy wypełniały czas uczestników majówki.

Uroczyste obchody członków Ruchu Oazowego, SKC oraz KSM w Grębowie 3.05.2014 r.

Dnia trzeciego maja o godzinie 11.00 druhny i druhowie oddziału KSM w Grębowie zgromadzili się w kościele parafialnym na uroczystej Mszy świętej, sprawowanej w ich intencji. Matce Bożej Królowej Polski ofiarowywali swoje modlitwy o wytrwanie w stowarzyszeniu i o liczebny rozwój grupy. Kierownictwo oddziału przygotowało piękną oprawę liturgiczną z procesją z darami włącznie. Po południu mimo deszczowej pogody młodzież oazowa zorganizowała swoje spotkanie modlitewne. Prowadził je ks. Adam Kamiński, podejmując rozważania na temat Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. Po duchowej strawie był czas na śpiew i wspólną Agapę. Oazowicze nie zapomnieli pomodlić się za tegorocznych maturzystów Paulinę Bartman, Krzysztofa Myszkę i Patryka Bednarza, którzy już w poniedziałek rozpoczną egzaminy maturalne. Nie obyło się bez wspomnień na temat wyżej wymienionej trójki, która pięknie wpisała się w historię ruchu oazowego w Grębowie. Po Mszy świętej wieczornej ks Adam spotkał się na umówione spotkanie z wolontariuszami ze Szkolnego Koła Caritas z racji zakończenia i podsumowania 70 Tygodnia Miłosierdzia, który w tym roku był obchodzony pod hasłem: "Święty Jan Paweł II - Apostoł Miłosierdzia".

Parafialne dziękczynienie za dar świętego Jana Pawła II 4.05.2014 r.

We wspólnocie parafialnej podtrzymywany jest duch wdzięczności Bożej Opatrzności za pontyfikat świętego Jana Pawła II. Podczas uroczystej Sumy z udziałem grębowskiego oddziału Ochotniczej Straży Pożarnej, przybyłej ze swoim pocztem sztandarowym, z racji wspomnienia świętego Floriana, kapłani wraz z wiernymi dziękowali Bogu za dar kanonizacji świętego papieża - naszego rodaka. Wieczorna majówka, o godzinie 19.00 przy pomniku świętego Jana Pawła II, przed głównym wejściem do kościoła parafialnego, była solennym podziękowaniem wierzących za wszystko co uczynił dla nas i dla całego Kościoła ten święty człowiek. W wielu oknach domów na terenie parafii wciąż wiszą obrazy i inne ozdoby papieskie od czasu kanonizacji w Rzymie. Wszyscy życzą sobie, żeby to czego nauczał papież za życia było przekuwane w konkretne czyny chrześcijańskiej miłości w parafialnej wspólnocie, w rodzinach, w sąsiedztwie i w miejscach pracy.

Udział parafian w Tygodniu Biblijnym Grębów 4 -10.05.2014 r.

Od 4 do 10 maja 2014 r. trwa VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jest to czas uświadamiania sobie jak ważne jest Pismo Święte dla wzrostu wiary chrześcijan oraz zgłębiania Bożego Słowa w kontekście tematu bieżącego roku duszpasterskiego: "Wierzę w Syna Bożego". Katechizujący w szkole księża i siostra zakonna wykorzystują te dni, aby wzmacniać u katechizowanych dzieci i młodzieży naszej parafii więzi z Bogiem, pamiętając o słowach świętego Hieronima, który powiedział, że nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa.

Spotkanie z Biblią w sali katechetycznej.

Krąg biblijny członków Szkolnego Koła Caritas.

Sara Stadnik przewodnicząca SKC czyta Słowo Boże.

Pielgrzymka KSM do Częstochowy 8.05.2014 r.

KSM-owicze z Grębowa i dwie druhny z oddziału KSM z Pysznicy wyjechali rano do Częstochowy, by w pięknym maryjnym miesiącu i za wstawiennictwem świętego Stanisława BM - Patrona Polski złożyć solenne podziękowanie Jasnogórskiej Pani i Królowej za udany rok działalności grębowskiego oddziału i oddać się pod Jej opiekę. Pielgrzymi dotarli na miejsce o godzinie 10.00. Następnie uczestniczyli we Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu sprawowanej przez ks. Adama Kamińskiego, w intencji wszystkich członków KSM. Potem był już czas na prywatną modlitwę. Po południu grupa zwiedziła skarbiec, arsenał. Pokonała schody na wieżę klasztoru, skąd mogła podziwiać wspaniałe widoki. Po zejściu z wieży obejrzała stoiska z dewocjonaliami. Przed wyjazdem większość zjadła obiad w Domu Pielrzyma. O 15.30 uczestnicy pielgrzymki udali się w drogę powrotną. Zatrzymali się na godzinę przy ruinach zamku w Olsztynie, gdzie mogli raz jeszcze popatrzeć w stronę Jasnej Góry. Zadowolona młodzież przybyła do Grębowa o godzinie 20.00. Zanim rozeszli się do swoich domów z grębowskiego Rynku, długo nie mogli się ze sobą rozstać.

Uczestnicy pielgrzymki do Matki Bożej Częstochowskiej.

Wspólne zdjęcie licealistów z księdzem katechetą.

Pamiątkowe zdjęcie na tle ruin zamku w Olsztynie k.Częstochowy.

Grębowskie kierownictwo KSM w komplecie.

Dzień I Komunii Świętej w Grębowie 11.05.2014 r.

W niedzielne przedpołudnie siedmioro dzieci, w większości uczniów klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Jamnicy przyjęło pierwszy raz do serca Pana Jezusa w Komunii Świętej podczas uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w tamtejszej kaplicy filialnej. W tym samym dniu w kościele parafialnym w Grębowie do Stołu Pańskiego przystąpiło trzydzieścioro pięcioro dzieci. Kościół Grębowski się cieszy. Na fakt godny podkreślenia zasługuje przyjazd do Jamnicy 103 - letniej prababci do swojego prawnuka. Można tylko pogratulować tak wspaniałych więzi rodzinnych.

Wspólne zdjęcie z wychowawczynią klasy panią Renatą Sabat i siostrą Fidelisą.

Udział parafian w nabożeństwie fatimskim w Radomyślu nad Sanem 13.05.2014 r.

Członkinie Róż Różańcowych z Grębowa zorganizowały wyjazd busem do Radomyśla nad Sanem, aby wziąść udział w nabożeństwie fatimskim. Zebrały się na Rynku, skąd o godzinie 19.00 wyruszyły pełnym składem z modlitwą i śpiewem na ustach. O godzinie 20.00 w kaplicy na Zjawieniu rozpoczęto odmawiać różaniec do Siedmiu Boleści NMP, po czym w procesji ze świecami uczestnicy przeszli leśną drogą do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, gdzie została dla nich odprawiona uroczysta Msza Święta. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, zimna i deszczu czciciele Matki Boskiej Fatimskiej powrócili szczęśliwi do swoich domów, wdzięczni również panu kierowcy Ryszardowi Nieradce z Wydrzy za umożliwienie im uczestnictwa w Radomyskich uroczystościach maryjnych.

Spotkanie oazowe 14.05.2014 r.

Spotkanie w małej grupie, rewizja życia, rozmowa ewangeliczna, krąg biblijny w oparciu o perykopy ewangeliczne o Zwiastowaniu, Weselu w Kanie Galilejskiej i Nawiedzeniu św. Elżbiety wypełniły czas oazowiczom, którzy uczestniczyli, by odkrywać rolę Maryi w Bożej ekonomii Zbawienia. Maryja jest naszą Matką. Jest dla nas wzorem posłuszeństwa względem Boga. Biorąc z Niej przykład najdoskonalej oddajemy Jej swoją cześć.

Obchody 94 rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II w Grębowie 18.05.2014 r.

Świętowanie rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II miało w parafii w Grębowie uroczystą oprawę. Podczas wieczornej Eucharystii zgromadzili się przy ołtarzu księża rodacy, którzy wraz z wiernymi dziękowali za dar kanonizacji świętego Papieża Polaka. Księża pochodzący z Grębowa ofiarowali parafii ornat papieski. Po zakończonej Mszy świętej wierni mieli okazję ucałowania relikwii świętego. Parafianie dziękowali Bogu za pontyfikat Wielkiego Rodaka podczas nabożeństwa majowego i tradycyjnej majówki - w tą niedzielę przy Krzyżu Grunwaldzkim na Kącie.

Rodzinna Majówka 18.05.2014 r.

W niedzielne popołudnie w Domu Ludowym w Zapoledniku odbyła się rodzinna majówka pod hasłem: "Kocham Mamę ... Kocham Tatę". Tradycyjnie wszystkich gości powitał sołtys sołectwa Zapolednik i Nowy Grębów Jan Janeczko. Wójt Gminy Grębów pan Kazimierz Skóra podkreślił jak ważną rolę odgrywa rodzina a przede wszystkim mama. Dzieci na tę okazję przygotowały dla rodziców laurki z życzeniami, piosenki oraz teatrzyk pt: ''Mała Żabka". Mali aktorzy wcielili się w postacie motyli, żabek, ślimaków, biedronek i bociana, który zamiast żab i ślimaków wolał zjadać hamburgery. Przedstawiona scenka była przestrogą dla wszystkich dzieci, by zawsze słuchały się swoich rodziców. Zespół Kalina wykonywał utwory muzyczne "Tobie Mamo" i "Powiedź Mamo". Grupa kabaretowa "Szał Ciał" zaprezentowała parodię programu "Familiada". Uwieńczeniem uroczystości była słodka niespodzianka od zepołu Kalina w postaci tortu, którym zostali poczęstowani wszyscy goście. Wśród nich ks. Adam Kamiński, który gratulował organizatorom majówki inwencji twórczej.

Kacperek Piwowar

Pielgrzymka do Kałkowa 19.05.2014 r.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, po kilkudniowej słocie odbyła się pielgrzymka dzieci Pierwszo-komunijnych i ich rodziców do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie. Towarzyszyli im ksiądz proboszcz Tomasz Kołodziej i siostra Fidelisa - katechetka. Po dotarciu na miejsce najpierw sprawowana była dziękczynna Msza święta. Potem zwiedzano sanktuarium z przewodnikiem. Uczestnicy pielgrzymki mogli obejrzeć Panoramę Świętokrzyską - przedstawienie dziejów ziemi świętokrzyskiej oraz historię parafii i sanktuarium. Wszyscy szczęśliwie powrócili do swoich domów pełni wrażeń.

Wspólne zdjęcie w świętokrzyskim sanktuarium maryjnym w Kałkowie.

Zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem.

Majówka SKC w tarnobrzeskim DPS 19.05.2014 r.

Wielką przyjemność zgotowali mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu grębowscy uczniowie zrzeszeni w Szkolnym Kole Caritas: Sara Stadnik, Dominika Wasilewska, Hubert Bąba, Katarzyna Ciba, Piotr Hadryś, którzy przyjechali wraz z księdzem opiekunem Adamem Kamińskim odwiedzić i poświęcić swój czas na rozmowę z pensjonariuszami oraz personelem tej placówki. I chociaż zajęło im to pół dnia, to jednak nikt z młodych nie był znurzony opowieściami starszych i schorowanych ludzi. Młodzież przygotowała dla podopiecznych DPS kolorowe laurki i program słowno-muzyczny poświęcony Matce Bożej, zakończony odśpiewaniem Litanii Loretańskiej. Starsi ludzie nie kryli wzruszenia i prosili młodych wolontariuszy o pamięć i następne odwiedziny.

Wspólne zdjęcie przed budynkiem DPS w Tarnobrzegu.

W oczekiwaniu na pensjonariuszy DPS.

Sara Stadnik i Dominika Wasilewska w kaplicy DPS śpiewały pieśni do Matki Bożej.

Majówka w kaplicy DPS. Na zdjęciu uczestnicy nabożeństwa.

Kartki z życzeniami i kolorowe laurki na pamiątkę spotkania w DPS.

Własnoręcznie wykonane przez uczniów z SKC kartki i laurki dla pensjonariuszy.

Ksiądz Adam i Sara Stadnik z mieszkanką DPS.

Dominika Wasilewska podczas rozmowy z pensjonariuszką.

W świetlicy DPS. Na zdjęciu Dominika Wasilewska i Sara Stadnik.

Chwila wolnego w świetlicy DPS. Na zdjęciu Hubert Bąba przy akwarium.

Hubert Bąba w świetlicy DPS.

Zdjęcie w ogrodzie DPS. Prawda, że pięknie !

Wyjazd parafian z Jamnicy do Kałkowa 23.05.2014 r.

Z powodu deszczowej pogody w piątek 16 maja został przełożony o cały tydzień wyjazd dzieci Pierwszo-komunijnych z Jamnicy i ich rodzin do Kałkowa. Wyjechało autokarem 50 osób. Teraz pogoda sprzyjała pobytowi w sanktuarium Matki Bożej, gdzie uczestnicy wzięli udział we Mszy Świętej i nabożeństwie majowym. W sumie w tym miesiącu sanktuarium w Kałkowie nawiedziło 140 naszych parafian.

Uroczystość Koronacji Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie 25.05.2014 r.

Członkinie Koła Żywego Różańca, oazowicze wraz z rodzicami, grupa wiernych z Grębowa i Jamnicy, siostra Fidelisa swoim transportem udali się do Stalowej Woli - Rozwadowa na uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej, którym przewodził Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Msza Święta rozpoczęta na placu koronacyjnym o 12.00 trwała 2,5 godziny. Przy Księdzu Biskupie Ordynariuszu pojawili się Ks. Bp Jan Niemiec z Kamieńca Podolskiego na Ukrainie, Ks. Bp Edward Frankowski i świdnicki Ks. Bp Ignacy Dec, który wygłosił homilię. Po wygłoszeniu Słowa Bożego nastąpił akt koroncyjny, podczas którego Ks. Bp Nitkiewicz wraz z asystującymi Księżmi Biskupami nałożyli korony na głowę Syna Bożego i Jego Matki. Następnie kustosz sanktuarium Ks. Jan Folcik dokonał aktu zawierzenia parafii, dekanatu i miasta pod opiekę Matki Szkaplerznej. Po Mszy Świętej w uroczystej procesji ukoronowany obraz Matki Bożej został przeniesiony do świątyni, gdzie wierni gromadzili się na modlitwy. Czciciele Matki Bożej dopisali. Dopisała również piękna, słoneczna pogoda.

Mszy Świętej Koronacyjnej przewodniczył J.E. Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz.

W uroczystościach brała udział S. Fidelisa - katechetka z Grębowa.

W tłumie uczestników uroczystości byli przedstawiciele całej grębowskiej parafii.

Majówka na Palędziach 25.05.2014 r.

Ostatnia w tym roku niedzielna majówka odbyła się na Palędziach przy krzyżu na podwórku państwa Szewców. Ta forma modlitwy maryjnej gromadziła parafian, którzy zawsze po zakończeniu nabożeństwa z sentymentem powracali do wspomnień i opowiadali jak kiedyś wyglądały takie majówki. W tym roku pierwsza majówka gromadziła wiernych przy pomniku Świętego Jana Pawła II 4 maja, druga 11 maja na Piasku przy pierwszym krzyżu od strony kościoła. Mimo deszczowej pogody duch modlitwy nie zaginął. Trzecia majówka miała miejsce przy Krzyżu Grunwaldzkim na Kącie 18 maja i ostatnia na Palędziach. W tym roku nabożeństwa prowadził ksiądz Adam Kamiński. W grupie czcicieli Matki Boskiej znaleźli się parafianie, którzy uczestniczyli we wszystkich tegorocznych niedzielnych majówkach w Grębowie. Wszystkim biorącym udział w majowej modlitwie niech Bóg stokrotnie wynagrodzi ich poświęcenie a Matka Najświętsza otoczy płaszczem swej opieki.  

Dzień Matki w Grębowie 26.05.2014 r.

Na grębowskim Rynku, w Dniu Matki można było zauważyć dzieci i młodzież biegnących ze sklepów z bukietami kwiatów i bombonierkami do swych domów, gdzie składały swym mamom życzenia. Trzy dni wcześniej grębowskie przedszkolaki przygotowały słodki występ dla mam w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Grębowie. W Dniu Matki do południa druhowie i druhny KSM z Grębowa wraz z księdzem Adamem Kamińskim udali się do Tarnobrzega na zaplanowane w tym dniu odwiedziny podopiecznych Hospicjum Świętego Ojca Pio z okazji dzisiejszego święta. Najpierw ksiądz poprowadził nabożeństwo majowe a następnie młodzież przedstawiła program artystyczny poświęcony wszystkim matkom. Występ się podobał i bardzo wzruszał mieszkańców hospicjum a jeden pensjonariusz nabrał ochoty by zaśpiewać przed wszystkimi. To 96-letni pan Stanisław Szymański zaśpiewał bezbłędnie przedwojenny szlagier Mieczysława Fogga :"Serce Matki". Aż się nie chce wierzyć, że słowa tej piosenki są wciąż tak aktualne. Pan Stanisław w czasie odwiedzin chętnie podyktował jej treść. Oto ona: "Żyjemy wśród zamętu i braku sentymentu. Tu sztuczny śmiech, tam znów sztuczne łzy. Obłuda, fałsz to są życia gry. Miłości szczerej nie ma, epoka kłamstw, krzywd i mąk. Nikt nie jest sobą, czas rządzi tobą. Okrutna obojętność w krąg. Jedynie serce matki uczuciem zawsze tchnie. Jedynie serce matki o wszystkim dobrze wie. Dać trochę ciepła umie i każdy ból zrozumie, a gdy przestanie dla nas bić. Tak ciężko, ciężko żyć". Dziadziuś otrzymał duże brawa od zaskoczonych grębowskich ksm-owiczów. Wraz ze swym opiekunem odwiedzili sale chorych, częstowali przywiezionymi ze sobą ciastem i sokami, poświęcali czas na rozmowy z podopiecznymi hospicjum. Wieczorem księża podczas Mszy Świętej i nabożeństwa w kaplicach filialnych i w kościele parafialnym modlili się za wszystkie matki. 

Występ przedszkolaków w sali widowiskowej GCK w Grębowie.

Dzieci wyrażały swoją miłość dla mam recytacją wierszy, śpiewaniem i tańcem.

Słodkie życzenia dla wszystkich mam od małych wykonawców na scenie.

Majowe nabożeństwo w kaplicy prowadzone przez młodych Grębowian.

Wykonawcy programu słowno-muzycznego z okazji Dnia Matki.

Słuchający mieli okazję powrócić do wspomnień z dziecięcych lat.

Majowy Piknik Rodzinny 31.05.2014 r.

W ostatni dzień miesiąca maja, w Radomyślu nad Sanem odbywał się Diecezjalny Piknik Rodzinny. Uczestniczyli w nim młodzi przedstawiciele z Grębowa , którzy do Radomyśla postanowili pojechać rowerami. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w radomyskim Sanktuarium Maryjnym. Następnie miały miejsce występy, gry i zabawy. Nasi KSM-owiczowe aktywnie włączali się w pomoc w obsłudze całego wydarzenia.

Zbiórka rowerzystów na grębowskim Rynku.

Ostatnie przygotowania do wyjazdu na piknik w Radomyślu nad Sanem.

Przewodnikiem grupy rowerzystów był Kamil Surma - prezes KSM z Grębowa.

Uczestnicy Diecezjalnego Pikniku Rodzinnego w Radomyślu nad Sanem.

Prezes grębowskiego oddziału KSM w niecodziennej roli.

Karolina Biała, Ola Kołodziej i ksiądz Adam przed stoiskiem ze smakołykami.

Dzisiaj jest

środa,
21 października 2020

(295. dzień roku)

Święta

Środa, XXIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni