Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1419461

Spotkanie oazowe w Święto Matki Boskiej Gromnicznej

W niedzielne popołudnie grupa oazowa zorganizowała spotkanie formacyjne z księdzem Adamem Kamińskim, aby raz jeszcze przeżyć treści jakie niesie ze sobą Święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Boskiej Gromnicznej. Uczestnicy spotkania rozpoczęli je śpiewem pieśni oazowych, a następnie przy zapalonej gromnicy przed obrazem Bogarodzicy odmawiali modlitwy, dyskutowali nad tekstami Pisma Świętego. Na zakończenie ksiądz opiekun pogratulował oazowiczom pięknej inicjatywy i udzielił błogosławieństwa. Dziewczyny z oazy zaskoczyły zebranych miłą niespodzianką w postaci pysznych wypieków domowej roboty.

Dzień Chorych 11.02.2014 r.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas: Dominik Dryka, Piotr Hadryś, Jakub Kuchta, Daniel Rębisz, Magdalena Pliszka, Aleksander Burdzy, Jowita Drozd, Hubert Bąba, Sara Stadnik oraz Konrad Bąk z sekcji charytatywnej Młodzieżowej Rady Gminy Grębów tradycyjnie odwiedzili osoby starsze i chore z terenu naszej parafii. Młodzież przyniosła seniorom serdeczny uśmiech i życzenia powrotu do zdrowia, napisane na specjalnie przygotowanych laurkach. Spotkania były okazją do rozmów, dzielenia się doświadczeniami życia z uczniami a także do modlitwy za chorych. Młodym towarzyszył ks. Adam Kamiński - opiekun koła SKC.  

Oaza w Olchowej 12-16.02.2014 r.

W ośrodku rekolekcyjnym w Olchowej w Bieszczadach uczestniczyła młodzież oazowa z terenu diecezji. Wśród nich znalazł się tam nasz parafianin Konrad Bąk. Chce zostać animatorem oazowym po to, by w przyszłości prowadzić małe grupy w ciągu roku i podczas turnusów wyjazdowych. Wspólnie z uczestnikami rekolekcji umacniał swoją wiarę i zdobywał umiejętności i wiedzę, która pomoże mu w realizowaniu swoich zamiarów.

Debata Walentynkowa 13.02.2014 r.

W przeddzień Dnia Zakochanych do Grębowa przybyli druhny i druhowie wraz z kapłanami z oddziałów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Chmielowa, Krzątki, Sarnowa, Tuszowa Narodowego i Stanów k. Bojanowa. Wraz z grębowskim oddziałem KSM uczestniczyli w Debacie Walentynkowej. Gośćmi specjalnymi tej debaty byli państwo Danuta i Jerzy Łatkowie z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Sandomierzu, którzy w kapitalny sposób poprowadzili  spotkanie na temat małżeństwa i rodziny. Na debatę przybyli również Diecezjalny Asystent KSM ksiądz Tomasz Zdyb oraz Diecezjalny Prezes KSM Damian Warchoł. Obaj z Lipy k. Zaklikowa. Uczestnicy najpierw zgromadzili się w kościele parafialnym na sprawowaniu Eucharystii, a następnie przeszli do budynku Gminnego Centrum Kultury, gdzie w sali widowiskowej odbyła się dalsza część spotkania. Zaproszeni goście byli pod wrażeniem niesamowitego zaangażowania oddziału KSM w Grębowie w przygotowanie Debaty Walentynkowej, co wyrażali w swoich podziękowaniach i wpisach w kronice oddziału. Jak przystało na Walentynki, każdy z gości otrzymał serce z piernika i muzyczną dedykację w wykonaniu druhny Aleksandry Muciek, która od serca wyśpiewała dwa razy dla wszystkich znany romantyczny przebój Celin Dion, miłosną balladę z tonącego Titanica, za co dostała owacje na stojąco. Gorące brawa  i życzenia prężnej działalności koła w przyszłości odbierał na końcu debaty prezes Kamil Surma. Jego zastępca Damian Duma przypomniał, że grębowski oddział KSM działa już równe pół roku i ma na swoim koncie poważne osiągnięcia. Gratulujemy naszym  młodym parafianom pracowitości i ambicji poświęcania się na rzecz dobra wspólnego.   

Wspólne zdjęcie uczestników debaty w kościele parafialnym.

Danuta i Jerzy Łatkowie prowadzący debatę.

Ks. Adam z Grębowiankami, które rozdawały serduszka zaproszonym gościom

Odwiedziny grębowskiego koła KSM. Stany k. Bojanowa 15.02.2014 r.

Dnia 15 lutego w sobotę grębowski oddział KSM udał się na zabawę integracyjną do Stanów. Wspólne tańce wraz z lokalnym oddziałem KSM trwały do późnych godzin wieczornych. Spotkanie rozpoczęło się od Mszy Św. w kościele św. Jana Gwalberta i św. Tekli w Stanach. Następnie kontynuowało się w Domu Parafialnym, gdzie miały miejsce tańce, gry i zabawy. Dziękujemy serdecznie oddziałowi ze Stanów za zaproszenie i wspaniałą atmosferę.

Parafialne rekolekcje przed kanonizacją błogosławionego Jana Pawła II 16.02.2014 r.

Niedziela 16 lutego 2014 roku zapisała sie w historii parafii niezwykle, bowiem w tym dniu cała społeczność parafialna mogła modlić się przy relikwiach krwi błogosławionego papieża Jana Pawła II, którego kanonizacji z radością oczekuje cały Kościół powszechny. Kustoszem relikwii był pochodzący z Grębowa ksiądz Wiesław Surma, który podczas Mszy świętych w ciągu dnia kierował z ambony do swoich rodaków słowa zachęty do doskonalenia życia duchowego, ukazując wzór świętości papieża Polaka, podając liczne wskazówki do realizacji, wynikające z Jego wzrostu wiary, takie jak: modlitwa, adoracja, czytanie Pisma Świętego, oddanie się Matce Bożej, odmawianie Różańca, spowiedź sakramentalna. Po Mszy świętej każdy mógł uczcić papieską relikwię przez ucałowanie. Oprawę liturgiczną Mszy świętej z godziny 11.00 przygotowała młodzież z oddziału KSM w Grębowie, która chętnie włączyła się w duchowe przygotowanie się do kanonizacji błogosławionego papieża. 

Ks. Wiesław Surma wraz z oddziałem KSM z Grębowa.

Oazowe dziękczynienie za intronizację relikwii bł. Jana Pawła II 16.02.2014 r.

Wspólnym śpiewaniem oazowej pieśni: "Wzywam Cię, Duchu przyjdź" rozpoczęło się niedzielne, popołudniowe czuwanie papieskie. Było dziękczynieniem za owoce spotkania parafian przy relikwiach krwi błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II. Grębowscy oazowcze podziękowali modlitwą i śpiewem za dar tego wydarzenia w parafii, dzielili się refleksjami na temat związków błogosławionego papieża rodaka z ruchem "Światło-Życie" i owocami kanonizacji dla Kościoła w Polsce i na świecie. Młodzież zakończyła spotkanie udziałem w nabożeństwie w kościele parafialnym. 

Spotkanie oazowe 23.02.2014 r.

W niedzielne popołudnie grupa oazowa z Grębowa zgromadziła się na swoje spotkanie formacyjne. Kanwą spotkania była rozmowa o ewangelicznej miłości nieprzyjaciół. Młodzież stwierdziła, że nienawiść dużo łatwiej wzbudzić, niż skłonić się ku miłości. Nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświęcenia. Oazowicze czytali komentarze papieża Franciszka, który podkreśla, że Ewangelia pozostaje wymagająca, żąda od chrześcijan zdolności do przebaczenia, wielkoduszności i miłości nieprzyjaciół. Papież wskazał, że jedynym sposobem, aby wprowadzić to w życie jest rozważanie cierpiącego człowieczeństwa Jezusa i naśladowanie postawy Jego Matki. Do dyskusji na ten temat włączyli się rodzice jednego z oazowiczów, który gościł u siebie całą grupę. Po spotkaniu większość jego uczestników poszła do kościoła parafialnego, aby wziąść udział w nabożeństwie.

Światło Chrystusa - Bogu niech będą dzięki.

Zakończenie karnawału w Grębowie

Ostatni tydzień karnawału był zwłaszcza dla młodych parafian okazją do wspólnych zabaw, potańcówek i spotkań integracyjnych. Młodzież potrzebuje rozrywki dla harmonijnego rozwoju. Potrafi sobie udowodnić, że dobra impreza wśród przyjaciół i radość budowania wspólnoty bez hałasu i alkoholu są wykonalne. W Tłusty Czwartek odbyła się zabawa w gronie oazowym a na koniec tygodnia, w sobotę wieczorem oddział KSM z Grębowa zorganizował sobie wyjazd do Dwikóz na Diecezjalny Bal Karnawałowy.

Modlitwa o pokój na Ukrainie 28.02.2014r.

Na prośbę Episkopatu Polski w całym kraju, w ostatni dzień lutego modlono się za naród ukraiński, który przeżywa na naszych oczach wielki dramat. Polska jest złączona z Ukrainą wspólną historią. Wielu rodaków nie jest obojętnych na losy naszych wschodnich sąsiadów, którzy chcą żyć w warunkach wolności i pokoju. Grębowscy wierni gromadzili się na modlitwę za Ukrainę w kościele parafialnym. Wielu nawet pościło w intencji, by dobry Bóg ocalił Ukraińców od krwi i zniszczenia. Modlitwy zanoszono przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju i bł. Jana Pawła II.

Dzisiaj jest

czwartek,
29 października 2020

(303. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni