Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1416230

Odwiedziny w hospicjum św. O. Pio Tarnobrzeg 07.11.2013 r.

W czwartkowe przedpołudnie, mimo deszczowej pogody Kamil Surma, Anna Myszka, Karolina Biała, Izabela Czernecka, Damian Duma, Adrianna Mierzwa, Kinga Pławiak i ks. Adam Kamiński odwiedzili podopiecznych hospicjum w Tarnobrzegu. Przywieźli ze sobą artykuły spożywcze, środki czystości i higieny osobistej, które zakupili za pieniądze zbierane w ubiegłym miesiącu na terenie szkoły w Grębowie. Ta akcja jest jedną z większych przedsięwzięć grębowskiego koła Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Młodym gratulujemy pięknej inicjatywy.

Oaza Modlitwy dla młodych w Olchowej 8-11 listopada 2013 r.

Młodzież oazowa Diecezji Sandomierskiej, po oazie pierwszego stopnia brała udział w swoim spotkaniu formacyjnym w Ośrodku Ruchu Światło-Życie w Olchowej, w Bieszczadach. Wśród nich był nasz parafianin Konrad Bąk, uczeń klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Grębowie. Pobyt w ośrodku był wypełniony czasem na wspólną liturgię, czytanie Słowa Bożego, rozważania, naukę pieśni a także na przygotowane przez organizatorów, różnorodne akcje integrujące grupę. 

Wizyta grębowskich wolontariuszy SKC w domu Dawidka Zakrzewskiego Tarnobrzeg 10.11.2013 r.

Klaudia Kułaga, Justyna Stępień, Małgorzata Surma oraz ks. Adam Kamiński odwiedzili mieszkającego w Tarnobrzegu Dawidka Zakrzewskiego. Jest to uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej, na rzecz którego Szkolne Koło Caritas w Grębowie i wolontariusze z Młodzieżowej Rady Gminy Grębów gromadzą od roku czasu plastikowe nakrętki. Skupuje się je, a zarobione pieniądze odkłada się na sprzęt rehabilitacyjny dla tego chłopca. Mimo niepełnosprawności Dawid urzekł swoich gości pogodą ducha. Pokazał swoje starannie prowadzone zeszyty i pochwalił się swoimi pracami. Dawid ma fajnych młodszych braci, kochanych rodziców, babcię i dziadka. Wszyscy dziękowali za przywiezione słodkie prezenty, które są darem serca członków Szkolnego Koła Caritas w Grębowie oraz za grę planszową, przekazaną przez przewodniczącego komisji do spraw wolontariatu przy Młodzieżowej Radzie Gminy Grębów Konrada Bąka.  

Narodowe Święto Niepodległości

Uroczystą liturgią Mszy Świętej w kościele parafialnym Grębowianie złożyli Panu Bogu dziękczynienie za dar odzyskania przez Polskę niepodległości w 95 rocznicę tego wydarzenia. Przy ołtarzu modlili się w intencji Ojczyzny ksiądz proboszcz Tomasz Kołodziej, ks.dr Marek Kumór - diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, który wygłosił Słowo Boże oraz ks. Adam Kamiński - opiekun koła KSM w Grębowie. Do kościoła przybyły władze Urzędu Gminy Grębów, członkowie Młodzieżowej Rady Gminy Grębów, przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych, nauczyciele miejscowej szkoły oraz strażacy z OSP Grębów ze sztandarem. Po Mszy Świętej w imieniu młodzieży złożył podziękowanie zaproszonemu księdzu i pozostałym kapłanom Kamil Surma - prezes grębowskiego oddziału KSM, który zachęcił wszystkich zgromadzonych w świątyni do wysłuchania koncertu pieśni patriotycznych. Koncert rozpoczęto pieśnią: "Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej" w wykonaniu pań Lidii Jurek i córki Agnieszki Kędzia. Potem wystąpiła Natalia Bednarczyk z utworem: "Biały Krzyż". Po niej zespół Piotra Szweda z oryginalną aranżacją pieśni: "Z dawna Polski tyś Królową Maryjo". Następnie urocze dziewczynki Emilia Matyka, Emilia Sztucińska, Aleksandra Burdzy, Nikola Gortych, Oliwia Pawłowska, Oliwia Nieradka i Katarzyna Bojkowska, które zaśpiewały piosenkę: "Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna". Po nich panie Lidia Jurek i  jej córka Agnieszka z utworem: "Pytasz mnie". Kolejną pieśń, która chwytała słuchaczy za serca pod tytułem "Ojczyzno ma", wykonała Karolina Biała. Po niej wystąpił zespół Kalina z Zapolednika z pieśnią dedykowaną polskim emigrantom "Polskie kwiaty" oraz ze znanym utworem legionowym "Wojenko,wojenko". Koncert zakończył zespół Grębowianki, który wyśpiewał wraz ze wszystkimi w kościele na stojąco "Nie rzucim ziemi skąd nasz ród". Słowa podziękowania za starannie przygotowany program artystyczny wystosował najpierw ksiądz proboszcz. Potem wystąpił Kamil Surma, który słowa uznania dla wszystkich artystów wraz z bukietem biało-czerwonych róż złożył na ręce pani Lidii Jurek. Podziękowanie otrzymał pan Piotr Jajko, który przygotowywał koncert od strony muzycznej i technicznej oraz konferansjerzy: Kamil Surma i Damian Duma. Grębowscy parafianie dziękowali gromkimi brawami. Za wspaniałą lekcję patriotyzmu niech Bóg udzieli wielu łask wszystkim jej uczestnikom a Matka Najświętsza Królowa Polski otoczy płaszczem swej opieki.

Wizyta grębowskiego koła SKC Mokrzyszów 12.11.2013 r.

Uczennice: Karolina Jodłowska, Ola Łukasiewicz, Sara Stadnik, Madzia Pliszka, Jowita Drozd, Paulina Trela, Mariola Fiedko, Patrycja Zając i ks. Adam Kamiński odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie, prowadzonego przez Siostry Służebniczki Starowiejskie. Sprytne dziewczyny dokonały zbiórki artykułów spożywczych i środków higienicznych i przekazały je mieszkańcom domu.  A oni swoich gości zaprosili do sali terapii zajęciowej, gdzie wspólnie z nimi wykonywali gipsowe figurki. Przyjezdni zwiedzili praktycznie cały budynek a na koniec pobytu zgromadzili się na modlitwę w przepięknej kaplicy.

Inauguracja Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej Eutrapelia z udziałem młodzieży naszej parafii 13.11.2013 r.

W Stalowej Woli zainaugurowano Festiwal Kultury Chrześcijańskiej Eutrapelia pod hasłem: "Polonia semper fidelis". Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą pod przewodnictwem księdza biskupa Krzysztofa Nitkiewicza w kościele pod wezwaniem Opatrzności Bożej. Uczestniczyli w niej młodzi reprezentanci naszej parafii wraz ze swym opiekunem księdzem Adamem Kamińskim. Na jego prośbę, po uzgodnieniu z organizatorami Festiwalu, w liturgii udział wzięły członkinie zespołu Kalina z Zapolednika. Zaśpiewały pieśń w czasie przygotowywania darów ofiarnych: "Lud Twój Panie", z akompaniamentem kilku instrumentów muzycznych: skrzypiec, gitar elektrycznych i bębenka. Pięknie wykonany utwór to zasługa nieocenionego pana Piotra Jajko, który przez ostatnie dni przygotowywał zespół do występu. Po zakończonej modlitwie w kościele, wszyscy obejrzeli interesujące prezentacje młodzieży z Janowa Lubelskiego i Stalowej Woli oraz występ zespołu Racławice w Miejskim Domu Kultury. W czasie trwania Festiwalu uczniowie wielu szkół w Diecezji Sandomierskiej będą wystawiać przedstawienia o tematyce religijnej i moralnej, w tym również młodzież naszej parafii. Finał w czerwcu przyszłego roku. Życzymy młodym, by nie ostygli w podejmowaniu dobrych inicjatyw i rozwijali swoje zdolności.

Eutrapelia

Eutrapelia

Rozpoczęcie Roku Bł. Edmunda Bojanowskiego w Grębowie 14.11.2013 r.

Z inicjatywy Sióstr Służebniczek Dębickich, które duchowo przygotowują się do obchodów dwusetnej rocznicy urodzin ich Założyciela - bł. Edmunda Bojanowskiego, jaka będzie miała miejsce w dniu 14 listopada 2014 roku, każdego siódmego dnia miesiąca w murach grębowskiej świątyni będzie sprawowana liturgia Mszy świętej w intencji Zgromadzenia i parafian, którzy korzystają z posługi sióstr. Dziś w czasie liturgii Słowo Boże czytała siostra Fidelisa a siostra Bertilla śpiewała psalm responsoryjny. Po zakończeniu Mszy Świętej ks. Adam Kamiński odmówił modlitwę o wstawiennictwo błogosławionego. Przed wyjściem z kościoła wszyscy uczestnicy liturgii ucałowali relikwię błogosławionego i zostali obdarowani przez siostry obrazkami z jego podobizną. Siostra Jeremiasza wykonała okolicznościową dekorację, która ma przypominać o postaci człowieka, który osiągnął świętość. 

Grębowscy oazowicze w Gorzycach 23.11.2013 r.

W sobotę 23 listopada 2013 roku grupa oazowa z Grębowa uczestniczyła ze swoim opiekunem ks. Adamem Kamińskim w XX Diecezjalnym Przeglądzie Piosenki Religijnej w Gorzycach. Najpierw oazowicze obejrzeli prezentacje zepołów z różnych stron Diecezji Sandomierskiej a następnie brali udział w zabawie andrzejkowej. Zadowoleni bezpiecznie powrócili do swoich domów zapewniając, że za rok chętnie pojadą na tę wspaniałą imprezę ewangelizacyjną.

Zamknięcie Roku Wiary 24.11.2013 r.

W niedzielę 24 listopada 2013 roku, w uroczystość Chrystusa Króla został uroczyście zamknięty w Kościele Powszechnym Rok Wiary. W duchowaj łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, w Bazylice Katedralnej  w Sandomierzu została odprawiona Msza Święta, zamykająca Rok Wiary w Kościele Sandomierskim. Przewodniczył jej J.E. Ksiądz Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym KSM. W tym dniu złożyli przyrzeczenie członkowie oddziału KSM w Grębowie: Kamil Surma, Damian Duma, Paulina Baran i Anna Myszka. W dniach poprzedzających to wydarzenie, uczestniczyli razem w rekolekcjach w Radomyślu nad Sanem. Po przyrzeczeniu nasi młodzi parafianie otrzymali odznaki, legitymacje, dyplomy i brali udział w spotkaniu kierownictw, gdzie omawiano sprawy bieżące stowarzyszenia i przedstawiono kalendarium wydarzeń na najbliższe miesiące.  

Zbiórka elektrośmieci w Grębowie 27.11.2013 r.

Ostatnia dekada miesiąca była czasem zaangażowania się całej wspólnoty parafialnej wokół idei: "Pomocy Kościołowi w potrzebie", która przyświecała zbiórce zużytych komputerów, drukarek, monitorów, sprzętu RTV i AGD... itp. do recyklingu. Odzyskane środki zostaną przeznaczone do realizacji projektów edukacyjnych w Afryce dla katolickich misjonarzy. Wielość dostarczonych na grębowski plac plebański elektrośmieci jest ilustracją na jakie piękne gesty pomocy stać naszych parafian. Wszystkim, którzy pomagali w zrealizowaniu tej wyjątkowej akcji charytatywnej niech dobry Bóg stokrotnie wynagrodzi.

Dzisiaj jest

środa,
21 października 2020

(295. dzień roku)

Święta

Środa, XXIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni