Oazowe wakacje młodzieży z Grębowa 29.06-15.07.2013

W tym roku ponad sześćset osób z terenu Diecezji Sandomierskiej wybrało oazę, jako wakacyjną formę wypoczynku. Naszą parafię reprezentowali Paulina Rutyna, Konrad Bąk i Michał Żaczek. Przez kilkanaście dni młodzi ludzie spędzali wspólnie czas odpoczywając w pięknych miejscach, ale także modlili się, czytali i rozważali Pismo św. i co najważniejsze, formowali swoje wnętrze. Wraz z rozpoczęciem wakacji na letni wypoczynek połączony z formacją duchową wyruszyły oazowe grupy. „Narodzić się na nowo”, to hasło obecnego roku formacyjnego Ruchu Światło – Życie. - Dla wielu osób wakacyjne rekolekcje są zwieńczeniem i niejako podsumowaniem roku formacyjnego. Rekolekcje były prowadzone w różnych grupach wiekowych, zaczynając od tzw. Dzieci Bożych, poprzez Oazę Nowej Drogi, Oazę Nowego Życia, po Oazę Rodzin. W tym roku podczas wakacji posługiwało osiemdziesięciu animatorów, którzy przekazali swoim młodszym koleżankom i kolegom, to, czego sami do tej pory doświadczyli.

Oazowy Dzień Wspólnoty w Polańczyku

Uroczystość z okazji 100 - lecia urodzin Władysława Dumy z Grębowa 14.07.2013

Dnia 14 lipca o godzinie 11.00 w kościele pod wezwaniem Św. Wojciecha w Grębowie odbyła się Msza Święta z okazji 100-lecia urodzin pana Władysława Dumy. Mszę Świętą koncelebrowali w intencji jubilata miejscowi duszpasterze oraz zaproszeni goście: ks. dziekan Jan Kleszcz oraz ks. prałat Andrzej Dziełak z Wrocławia - przyjaciele rodziny pana Dumy. W modlitwie wzięli udział parafianie oraz przedstawiciele władzy gminnej i samorządowej. Liturgię Mszy Świętej uświetnił zespół "Grębowianki". Po Mszy Świętej uczestnicy uroczystości udali się na urodzinowy obiad do Zajazdu Gielarek w Grębowie. Jubilatowi wszyscy życzyli zdrowia i pogody ducha. Urodziny pana Dumy zbiegły się z obchodami Dni Grębowa, gdzie społeczność parafialna brała udział w przygotowanych imprezach kulturalnych.

Uroczysta Msza Święta w intencji Jubilata

Ks. proboszcz wręcza Jubilatowi pamiątkowe błogosławieństwo apostolskie

Życzenia od księży wikariuszy

Życzenia od zaproszonych księży z Wrocławia

Pan Władysław Duma z rodziną

Stulatek w towarzystwie zespołu Grębowianki

Życzenia od władz samorządowych

Zajazd Gielarek wypełniony po brzegi zaproszonymi gośćmi

Grębowianka na Światowych Dniach Młodzieży w brazylijskim Rio de Janeiro 23-28 lipca 2013

Krystyna Grębowiec uczestniczyła w ŚDM w Brazylii. Jej odwaga, aby polecieć samolotem na drugi koniec świata, by spotkać się z papieżem Franciszkiem i młodymi chrześcijanami z całego świata wzbudziła podziw i entuzjazm w naszym środowisku parafialnym. 31- letnia parafianka, znana z licznego udziału w pieszych pielgrzymkach ze Stalowej Woli na Jasną Górę teraz zaskoczyła wielu swą determinacją w osiągnięciu celu. Jej zatroskana mama Zofia Grębowiec w czasie pobytu córki za granicą, przychodziła co dzień na wieczorną Eucharystię, modląc się wraz z wiernymi zgromadzonymi na liturgii w intencji szczęśliwego pobytu i bezpiecznego powrotu do kraju swojego dziecka. Dzięki tej sytuacji księża i wierni w kościele łączyli się duchowo z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży. Papież Franciszek ogłosił, że za trzy lata ŚDM odbędą się w Krakowie.

21 sierpnia 2017

Poniedziałek, XX Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św