Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1416232

Wycieczka rowerowa do Radomyśla 01.06.2013 r.

1 czerwca odbyła się wycieczka rowerowa do Radomyśla nad Sanem na pierwszy Diecezjalny Piknik Rodzinny. W wycieczce wzięła udział młodzież naszej parafi pod opieką ks. Adama Kamińskiego. W tym samym dniu delegacja zelatorek różańcowych z Grębowa pojechała autokarem z parafianami z Wydrzy na pierwszy Krajowy Zjazd Kół Różańcowych do Częstochowy. 

Udział młodzieży z Grębowa w XVI Finale Festiwalu Eutrapeli

Zakończyła się tegoroczna XVI edycja Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia”. Myślą przewodnią tegorocznych przeglądów form artystycznych było hasło: „Taka jest nasza wiara”. Na podsumowanie artystycznych występów przybyło ponad 50 grup reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z całej diecezji. Wspólne spotkanie rozpoczęła Msza święta w kościele pw. Opatrzności Bożej, którą pod przewodnictwem pasterza diecezji bp. Krzysztofa Nitkiewicza sprawowali kapłani, katecheci, duszpasterze i opiekunowie młodzieżowych grup artystycznych. Nasza 18-osobowa grupa młodzieży z Grębowa razem z księdzem Adamem Kamińskim została wyróżniona pochwałami i nagrodami ufundowanymi przez księdza biskupa.

Czerwcowe prace remontowe i budowlane przy garażach plebańskich

14 czerwca w piątek zrównano z ziemią wolno stojący garaż księdza wikariusza Adama Kamińskiego, ale ksiądz proboszcz zadbał o to, by mógł zająć nowy, przygotowany dzięki pracy ekipy budowlanej pana Stanisław Rutyny z Grębowa. Pozostali księża mają również zabezbieczone miejsce na schowanie swoich pojazdów. W pracach remontowych pomagali parafianie, za co księża wyrażają swoją wdzięczność i pamięć w modlitwie.

Ksiądz Proboszcz Tomasz Kołodziej przy pracach porządkowych

Konrad Bąk, który jako jeden z nielicznych często pomagał w pracach budowlanych

Ksiądz wikariusz Adam Kamiński na tle góry gruzu do wywiezienia

Wycieczka rowerowa do Zbydniowa 24.06.2013 r.

W poniedziałkowe przedpołudnie w uroczystość narodzin Św. Jana Chrzciciela grupa parafian młodszych i starszych wybrała się z Grębowa, w trasę rowerową do Zbydniowa koło Zaleszan, by zwiedzić zabytkowy dwór rodziny Horodyńskich, która siedemdziesiąt lat temu, w noc świętojańską została wymordowana podczas wesela przez hitlerowców. Ta makabryczna zbrodnia do dziś robi wrażenie. O szczegółach opowiadał organizator i uczestnik wyjazdu ksiądz Adam Kamiński, zaprowadzając swoją grupę do mogiły dziewiętnastu zabitych weselników. Po modlitwie i zapaleniu zniczy uczestnicy udali się w milczeniu w drogę powrotną. Trasa przejazdu prowadziła przez Jamnicę i Kotową Wolę. Po południu parafianie licznie gromadzili się na wieczorne Eucharystie w kaplicach dojazdowych i w kościele parafialnym. 

 

Dzisiaj jest

środa,
21 października 2020

(295. dzień roku)

Święta

Środa, XXIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni