XIII Dzień Otwartej Furty w WSD Sandomierz 1 maja 2013

Pierwszego maja do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu po raz trzynasty przybyły rzesze Przyjaciół, Dobroczyńców i wszystkich zainteresowanych życiem Seminarium na Dzień Otwartej Furty. W tym wielkim święcie wspólnoty seminaryjnej uczestniczyło wiele dzieci i młodzieży z całej diecezji. Również z Grębowa i Jamnicy pojechała liczna reprezentacja z naszej parafii wraz z ks. Adamem Kamińskim organizatorem wyjazdu.

Wywiad w WSD w Sandomierzu.

I Komunia Święta 12.05.13

W kościele parafialnym w Grębowie przystąpiło do Stołu Pańskiego podczas niedzielnej Eucharystii 37 dzieci klasy drugiej szkoły podstawowej. Dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia pod opieką siostry katechetki Emanueli Sakowicz. 20 maja dzieci komunijne pojechały z intencjami dziękczynnymi do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Krakowa i Łagiewnik.

Nawałnica w Święto Matki Bożej Kościoła 20 maja 2013

Po zakończonych uroczystościach odpustowych w Jamnicy nad Grębowem przeszła nawałnica, powodując olbrzymie straty na terenie grębowskiej plebani i cmentarza. Został zniszczony budynek katechetyczny oraz wiele nagrobków.

Ognisko oazowe 25 maja 2013

Tradycyjnie z okazji zblizającego sie Dnia Dziecka ksiądz Adam Kamiński z grupą oazową zorganizował ognisko na Górze Kopciowej. Było wiele atrakcji, śpiewów, zabawy i pieczenia kiełbasy. Dzieci i młodzież byli zadowoleni. Ognisko zakończyło się modlitwą Apelu Jasnogórskiego o godzinie 21.00

Majówka w Jamnicy 26 maja 2013

O godzinie 18.30 mieszkańcy Jamnicy zgromadzili się przy krzyżu stojącym przy bramnie domu państwa Deców by śpiewać pieśni Maryjne. Po nabożeństwie grupa dzieci recytowała wiersze z okazji Dnia Matki. Radości i łez wzruszenia nie było końca. Ksiądz Adam Kamiński dziękował wszystkim za przybycie.

Boże Ciało w Grębowie 30 maja 2013

W tym roku procesja z Najświętszym Sakramentem przeszła ulicami grębowskiego rynku gromadząc licznie wiernych, którzy chcieli oddać hołd Panu Jezusowi ukrytemu w Białej Hostii. Ołtarze przygotowali parafianie z Zapolednika, Nowego Grębowa i Jamnicy, za co szczególnie dziękował im ksiądz proboszcz Tomasz Kołodziej po zakończonej procesji.

wtorek,
24 października 2017