Warsztaty teatralne z dr Sylwestrem Łysiakiem 7.15.22 kwietnia 2013 r.

W dniach 7.15 i 22 kwietnia w poniedziałkowe popołudnia w budynku GCK w Grębowie odbywały się warsztaty teatralne pod kierunkiem znawcy tematu panem doktorem Sylwestrem Łysiakiem. Na te spotkania przychodzili starsi i młodzież naszej parafii, szczególnie ta, która uczestniczy co roku w misterium Męki Pańskiej oraz lektorzy, którzy czytają Słowo Boże w grębowskiej świątyni. Młodzi pod okiem instruktora ćwiczyli dobrą wymowę, umiejętność zaprezentowania się na scenie oraz uczestniczyła w scenkach biblijnych. Natomiast starsi uczyli się również gry aktorskiej co przyniosło im wiele radości i humoru.

Wycieczka parafialna 21 kwietnia 2013 r.

W niedzielę 52-osobowa grupa parafian udała się wraz z ks. Adamem Kamińskim w podróż autokarem do Lublina i Kozłówki. Uczestnicy mieli zapewnioną wspaniałą pogodę. Podczas całodniowej wycieczki uczestnicy zwiedzili najpierw obóz koncentracyjny na Majdanku. Potem udali się do Kozłówki, gdzie oglądali pałac rodu Zamojskich a następnie powrócili do Lublina by zobaczyć Zamek Lubelski i budynki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W drodze powrotnej zatrzymali się w Wierzchowiskach gdzie pracował ksiądz proboszcz Tomasz Kołodziej. Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu a szczególnie młodzież, która angażuje się w życie naszej parafii.

Zwiedzanie obozu na Majdanku

Odwiedziny w pałacu Zamojskich w Kozłówce

Wspólne zdjęcie przed Zamkiem Lubelskim

Zwiedzanie Zamku

Wspólne zdjęcie na dziedzińcu KUL

Przed dworem Sanna w Wierzchowiskach

Odpust Św. Wojciecha 23 kwietnia 2013

Podczas uroczystej sumy odpustowej sprawowanej w intencji parafian licznie zebrani wierni modlili się o potrzebne łaski w Roku Wiary. Odpustowy kaznodzieja ze zgromadzenia Ojców Redemptorystów O. Grzegorz Jaroszewski ukazał w osobie Świętego Wojciecha przykład gorliwego świadka Chrystusa i wzór do naśladowania. W liturgi brali udział: strażacy z OSP Grębów, zespoły śpiewacze, młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania i przedstawiciele Róż Różańcowych, za co serdecznie dziękował ksiądz proboszcz Tomasz Kołodziej.

sobota,
16 grudnia 2017