Siedemdziesiąta rocznica poświęcenia wielkiego ołtarza w kościele parafialnym 2012-08-16

Czwartkowa, wyjątkowa rocznica poświęcenia wielkiego ołtarza w grębowskiej świątyni zgromadziła na wieczornej Eucharystii parafian, którzy wraz z kapłanami modlili się do Matki Bożej Królowej Pokoju w intencji całej parafii. Dnia 16 sierpnia 1942 roku w niedzielę a zarazem w uroczystość NMP Wniebowziętej w kościele parafialnym odbyło się poświęcenie głównego ołtarza. Głównym celebransem uroczystej Mszy Świętej i poświęcającym ołtarz był ksiądz kanonik Bronisław Gunia z Tarnobrzega. Kazanie wygłosił ksiądz Michalec z Trześni. Ówczesny ksiądz proboszcz Leon Wieprzkowicz po Mszy Świętej zaprosił wtedy duchownych, wójta Grębowa, sołtysów okolicznych wiosek do siebie na obiad. Szczegóły tego dnia opisał w swoim pamiętniku ksiądz Stanisław Śniatała mieszkaniec pałacu rodziny Dolańskich, u których znalazł schronienie w okresie hitlerowskiej okupacji. Minęło siedemdziesiąt lat od tych wydarzeń. Przypomniano parafianom, że ołtarz główny z wizerunkiem Matki Bożej Królowej Pokoju został zaprojektowany przez profesora Jana Jerzego Wronieckiego z Poznania, pomieszkującego w pałacu Dolańskich wraz z ksiedzem Śniatałą. Wykonawcą ołtarza był stolarz Stefan Gołas, absolwent Szkoły Rzemieślniczej. Ołtarz w niezmienionej formie zdobi prezbiterium grębowskiej świątyni. Wszystkim dobroczyńcom grębowskiej parafii niech Bóg wynagradza zaproszeniem do Nieba.

Dożynki Parafialne 2012-08-19

Dożynki 2012

XXV marsz do Radomyśla nad Sanem 2012-08-26

W ostatnią niedzielę sierpnia ksiądz wikariusz Adam Kamiński poprowadził 180-osobową grupę pielgrzymów do Sanktuarium Matki Bożej w Radomyślu nad Sanem. Uczestnicy pielgrzymowali w intencji dziękczynnej za 100-lecie powstania obecnego, murowanego kościoła parafialnego w Grębowie. Wyjątkowa okazja świętowania Srebrnego Jubileuszu pieszej pielgrzymki została wykorzystana przez księdza przewodnika do podjęcia refleksji i wspomnień, przybliżenia postaci duchownych i wiernych świeckich, którzy przez szereg lat angażowali się w podtrzymywanie tradycji pielgrzymkowej w Grębowie. W tym dniu była piękna, słoneczna pogoda, która sprzyjała wspólnej modlitwie i śpiewaniu pieśni do Matki Boskiej. Pierwszy wymarsz pątników z Grębowa do Radomyśla poprowadził ksiądz proboszcz Stanisław Grygiel dnia 28 sierpnia 1988 roku. Po 25-ciu latach uczynił to jego uczeń, którego katechizował, będąc wikarym w jednej z parafii w Stalowej Woli.

21 sierpnia 2017

Poniedziałek, XX Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św