Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1416221

Dni Młodych w Janowie Lub.

Ponad 800 młodych z terenu całej diecezji sandomierskiej wzięło udział w XIII Spotkaniu Młodych w Janowie Lubelskim. W tym gronie było również 11 przedstawicieli naszej parafii wraz z ks. Krystianem. Spotkanie rozpoczęło się w piątkowe popołudnie w 4 kościołach stacyjnych, gdzie zgromadzona młodzież celebrowała nabożeństwo poświęcenia Ikony Chrystusa. Nasz dekanat skierowano do parafii Godziszów pod Janowem, gdzie znaleźliśmy serdeczną gościnność u miejscowych gospodarzy. Sobotni poranek rozpoczął się Eucharystią i pracą w grupach, w których rozważano fragmenty przesłania Papieża Benedykta XVI do młodzieży. Ok. 14.00 wszyscy uczestnicy zjechali się do Janowa, by brać udział w projektach ewangelizacyjnych: m.in. w warsztatach tańca, koncertach (m.in. Gospel Rain, Wbrew Pozorom, zespół muzyki hip-hop-owej), spotkaniach z psychologami oraz z egzorcystą. To ostatnie spotkanie cieszyło się największą popularnością. W tym czasie wielu młodych korzystało z okazji do spowiedzi, zwiedzało janowskie sanktuarium maryjne i muzeum oraz adorowało Najświętszy Sakrament w kaplicy Sióstr Opatrzności Bożej. Wieczorne nabożeństwo w kościele św. Jana Chrzciciela i św. Jadwigi zakończyło drugi dzień spotkania.
Ostatni dzień rozpoczęła modlitwa poranna i praca w grupach, po której uczestnicy znów udali się do Janowa, by w marszu dla Jezusa dać świadectwo swojej wiary i miłości do Jezusa. Ostatnim uroczystym punktem programu była celebracja niedzielnej Eucharystii na placu maryjnym przy sanktuarium Matki Bożej Łaskawej pod przewodnictwem ks. Bpa Krzysztofa Nitkiewicza.
Spotkanie Młodych, które po raz pierwszy odbywało się w nowej zmienionej formule stało się wspaniałym przeżyciem i doświadczeniem wiary dla setek młodych naszej diecezji. Było okazją wzajemnego poznania się, dzielenia entuzjazmem i wiarą, a przede wszystkim świadectwem miłości do Jezusa. Na zakończenie Ikona Chrystusa, która odtąd towarzyszyć będzie spotkaniom została przekazana na ręce dziekana i prezydenta Tarnobrzega - miejsca kolejnego spotkania, które odbędzie się za rok. Miejmy nadzieję, że weźmie w nim udział jeszcze większa ilość młodzieży z naszej parafii!      


Galeria zdjęć...
Dzień I
Dzień II
Dzień III
Oficjalna Strona Spotkania Młodych...


Dzisiaj jest

środa,
21 października 2020

(295. dzień roku)

Święta

Środa, XXIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni